Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46

Thread: Търсене на читава 159-ка

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Пускам ви едно реално видео за това как реално изглеждат 159-ките за продажба ... За сравнение само ще кажа, че моята "баба" - 25- годишна 155 - няма грам ръжда по купето където и да погледнете ...

    Око-отварящото видео ...
    Видеото е от UK. Там климата e мор за колите... 155-цата ти ако беше в Англия, вече щеше да представлява 2-3 кофи кафяв прах.

  2. #32
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Видеото е от UK. Там климата e мор за колите... 155-цата ти ако беше в Англия, вече щеше да представлява 2-3 кофи кафяв прах.
    Зависи... Като бях там (околията на Лондон) си говорих с един детко които караше някаква англииска марка возило, старо возило.... Каза че я има от около 40 години и от към ръжда беше за мое учудване доста добре. Нямам идея къде я държи но каза че си я кара редовно..

  3. #33
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Видеото е от UK. Там климата e мор за колите... 155-цата ти ако беше в Англия, вече щеше да представлява 2-3 кофи кафяв прах.
    Не съм забелязал подобни проблеми при колегите със 155 в UK, а с тях общувам редовно... и не знам защо мислиш, че 155 е толкова лесна за ръждата
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #34
    Младши алфист Kriss1993's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Интересна е темата много.

    Още по-интересно е, че автора е търсил същата 159ка - черна, 2.4, Q4, с мултимедии и т.н. през 2017 год за себе си... А сега търси пак такава, за "една приятелка".

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...0%EB%F4%E0-159
    Авторът е и собстевник на 159-ка от 2017 година, както и на 166-ца преди това, но това няма отношение към темата.

  5. #35

    Default

    Направо ѝ я пробутвай и се мятай на истинска лимузина



  6. #36
    Младши алфист Kriss1993's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Направо ѝ я пробутвай и се мятай на истинска лимузина

    Жал ми е, колега. Ако почна да разправям и кви пари съм набил, баш ще ме баннат и без това вече съм обвинен, че хейтя марката и заплашен с последствия. . . .

    Аз не случайно съм твърдо на мнение, че повече от 10к за такава кола не си заслужава. Това си е лично мое убеждение и не ангажирам никого с него.

  7. #37

    Default

    Много пари гълтат 159ките, верно е, тва е и една от причините, заради които я продавам.

    И има някои части, които нямат намиране или са на абсурдни цени.

  8. #38

    Default

    Само служебна кола не гълта пари.



  9. #39

    Default

    Taка е, но някои коли си заслужават парите и мъките, които гълтат, а други не.

  10. #40

    Default

    Точно 159-ката си заслужава тотално парите които гълта.Колата за мен е уникална и за парите си предлага много!

  11. #41

    Default

    От скоро я имаш , пожелавам ти да не разбираш какви пари може да гълта и какви главоболия може да ти причини тая кола.

    За пукането на главите и за съединител с маховик няма да казвам, всички знаем колко хиляди лева са там.

    Други примери ще ти дам, я опитай да намериш маслен радиатор за 159 2.4.... тва е този най-отпред, едно зайче да срещнеш с 80км/ч и е заминал. Нов в магазините няма, втора ръка са изкупени всички, търсят се много, звънял съм на 27 обяви в олх за него. Можеш да си внесеш нов за 350 евро ако много държиш.

    Намери и едно уплътнение (пръстен) на корпуса на масления филтър, къде го има и колко струва... Около 100лв е, с поръчка и 1 седмица чакане за гумичка голяма колкото венчална халка.

    Смяна на семеринг на колянов вал във форумен сервиз - 400лв за труд.

    За сваляне на картер не попитах за цена, направих си го сам, два дена работа със сваляне на магарето, откачане на рейка, носачи, две кофи болтове...

    Добре че поне е аутодока да видим евтини носачи там, щото иначе и те са хиляди левове по магазините.

    Освен малко по-добро обезшумяване и хубава автоматична кутия не предлага нищо друго в повече от 156 а гълта десет пъти повече пари.

  12. #42

    Default

    Ми карам я вече от 1 година и единственото което съм сменил е алтернатора.За мен 159-ката е като всички коли в класа си,а за сравнение със 156-цата и дума не може да става!159-ката е много повече кола от 156 в много отношения.

  13. #43
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    Както се казва 159 е много повече кола от 156, но 156 е много повече Алфа от 159. Всичко е въпрос на гледна точка.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  14. #44

    Default

    Аз по-скоро бих казал, че 156 е кола за каране, а 159 е кола за возене.
    Но това само ако сравнявам моите две коли.

    Иначе ако трябва да избирам между 156 трактор или 159 трактор, сигурно бих избрал 159ката.

  15. #45

    Default

    Добре де, някой може ли да дефинира понятието "Читава 159-ка"?
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •