Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: Търсене на читава 159-ка

  1. #1
    Младши алфист Kriss1993's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    София
    Posts
    17

    Question Търсене на читава 159-ка

    Здравейте,

    Моя позната наскоро ме помили за съдействие относно избор на читава 159-ка. Огледах малкото предлагани в Мобиле, една читава не успях да намеря. Дамата е алфистка, в момента кара 147, и има високи изисквания относно бъдещия ѝ автомобил. Търси черна с мотор 2,4jtd с черен или червен кожен салон и най-важното запазена, по възможност на по-малко години до 10 000лв. Разглеждахме детайлно в мобилето, само дърти и убити дръгели 2006 години при това им искат по 14 000лв на някои от тях. Абсолютно неадекватна работа за състоянието и годината на производство. За още 2000лв отгоре може да си купи много по-луксозен и съвременен автомобил, като Ланчия Тема 2-ра генерация, та за това според мен повече от 10 000лв за 159-ка абсолютно не си заслужават.

    Дайте съвет, от къде да си търси читава кола, защото към този момент на нашия пазар се продават боклуци на прекалено завишени цени.

  2. #2
    СТОЙ на място ! Princo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Age
    32
    Posts
    124

    Default

    Привет,
    Ако дамата е алфистка,то тя знае ценовия диапазон.Или така се предполага.
    Относно вашите размишления : Силно препоръчвам да си купите 2010 година 159 за 7к лв.Не че ги има,но потърсете.Може да ви дам моята за 9500 лв.,ама е 2006 Ако трябва да заговорим малко по-сериозно : Сравняваш евтино копие на Крайслер с 159 - Няма смисъл.Погледни различните марки коли аналог на 159 и ще видиш,че даже пазара в БГ е на много добра цена.За справка - Алфа на 10 години в чужбина си е пари,ако се продават въобще.
    По горните описания имаше една черна 2.4 с червения кожен салон,внос от Швейцария в една Плевенска автокъща,но май замина.Беше 2006г. за 7-7500 пари някъде по спомен.
    Now :159 SW JTDm 2.4 Q-Tronic 200 hp + 156 1.9 JTD 2003 115++
    Ex:159 SW 1.9 JTDm 150 hp - The beautiful devil.
    “Be yourself,everyone else is already taken.”

  3. #3
    Младши алфист Kriss1993's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    Тя е алфистка до толкова, че кара и харесва тези автомобили, но не е следи нещата. Не са много дамите, дето ще тръгнат сами на своя глада да си избират автомобил и по-добре, защото разни мошеници само подобни неосведомени хора чакат да заработват на техен гръб.
    Преди около година бяха пуснали в някоя от алфа групите в ФБ обява за швейцарска отговаряща на тези изисквания, искаха ѝ около 8000лв 2009 година. От време на време изникват и прилични екземпляри на нормални цени.
    В час съм с различните марки коли аналог на 159, примерно читаво Volvo S80 към 2008г. струва под 10 000лв може да се намери в по-добро състояние, хубава комплектация от аналогичните 159 в мобилето в момента. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...3&slink=ed25by
    Също Хонда Акорд доста приличен автомобил може да се намери за парите, дето им искат на дърти и убити 159-ки. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...8&slink=ed2kk3
    Зле са предлаганите 159-ки, имат забележки силно видни и на снимките, от което ми става пределно ясно, че само ще си изгубим времето, ако иска на оглед да ходиме.

    Колкото до Lancia Thema 2 ,това е прекрасен автомобил, с много хубави салони обшити с кожа табла, истинско дърво, далеч по-адекватна мултимедийна система от стоковата в 159, има версии със стъклен панорамен таван, хладилни и подгряващи къпхолдъри и куп екстри, дето 159 ги няма и никога не ги е имала, а и започват от 2012 година. 2006 изобщо не ѝ трябва според мен, но държи да е 159-ка за това питам за алтернативни начини да се внесе читава машина за нормални пари.

  4. #4
    СТОЙ на място ! Princo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Age
    32
    Posts
    124

    Default

    Бъркаш нещата жестоко,поме според мен.
    Дали е 2006 или 2010,освен евростандарта,значението не е толкова голямо.Thema 2 читава почва от 15-16000 лв.,та тая кола я забравяме.
    Всичко е до това как е поддържана колата. Няма как 10 годишна кола да струва 7-8000 лв. При цена 30000 евро нова ...
    По въпроса ти малко по-конкретно - Търсете Швейцария или Италия.
    Now :159 SW JTDm 2.4 Q-Tronic 200 hp + 156 1.9 JTD 2003 115++
    Ex:159 SW 1.9 JTDm 150 hp - The beautiful devil.
    “Be yourself,everyone else is already taken.”

  5. #5

    Default

    Тази е моята. https://m.mobile.bg/details/11579638246782887

    Двигателя и кутията са перфектни, без забележка.
    Имам едно тропане отпред вдясно, до края на месеца ще сменя чифт долни носачи и то ще изчезне.
    Всички екстри работят без забележка - стъкла, фарове, автоматични чистачки, централно, парктроник, музика, калорифер има, който духа топло веднага след като запалиш и т.н...

    Върви яко, гори малко, не пуши, а кутията ти гарантирам че е много по-приятна за каране от ръчната. Който е карал хубав автомат повече не иска да погледне ръчни скорости.

  6. #6
    Младши алфист Kriss1993's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    @Princo

    Отразяват се годините, остаряването на материалите никой не го е отменял. Разни гумени детайли, като семеринги, се втвърдяват, напукват, дори и металите стареят. Има как да струва 8000лв 10 годишна кола, виждал съм освен гореспоменатата швейцарка и разни 3,2JTS те са още по-евтини, и то в супер комплектации, черна кожа, алуминиевите панели вътре, мултимедия, мултиволан. Цената на Alfa Romeo, като цяло е ниска, защото търсенето е слабо. Има една синя в мобилето 2012 година някъде с кожа, но без мултиволан и мултимедия, дето ѝ искат 15 000лв и стои поне от 2018 година. Който има нужда да си продаде автомобила ще му сложи адекватна цена, и ще го продаде. А на който не му е спешно може с години да стои по сайтовете с надеждата някой да се излъже. Има и една старозагорска черна в не особено добро състояние и на доволно висока цена, тя се продава от поне година. Alfa Romeo 159 според мен не се внасят, защото не се търсят. Гледам по разни чужди сайтове има значително по-голям избор, обаче нашите прекупвачи предпочитат да се занимават, с това което се търси, BMW, VAG, Benz. Аз изобщо не доумявам, как на посредствени, като състояние 159-ки 2006г. им търсят над 10 000лв. та те им търсят пари, като за Mercedes CLS на същата възраст. Това е абсолютно безумие.

    Швейцария или Италия няма особено значение. На 159-ките им загнива магарето, но стига да не е нещо фатално, може да се обработи и да се спре корозията без огромни вложения. При оглед ще се видят тия неща. Като цяло да се намери у нас читава, с добра комплектация 159-ка на разумна цена не е лесно.
    Last edited by Kriss1993; 16-02-2020 at 13:30.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Kriss1993 View Post
    Здравейте,

    Моя позната наскоро ме помили за съдействие относно избор на читава 159-ка. Огледах малкото предлагани в Мобиле, една читава не успях да намеря. Дамата е алфистка, в момента кара 147, и има високи изисквания относно бъдещия ѝ автомобил. Търси черна с мотор 2,4jtd с черен или червен кожен салон и най-важното запазена, по възможност на по-малко години до 10 000лв. Разглеждахме детайлно в мобилето, само дърти и убити дръгели 2006 години при това им искат по 14 000лв на някои от тях. Абсолютно неадекватна работа за състоянието и годината на производство. За още 2000лв отгоре може да си купи много по-луксозен и съвременен автомобил, като Ланчия Тема 2-ра генерация, та за това според мен повече от 10 000лв за 159-ка абсолютно не си заслужават.

    Дайте съвет, от къде да си търси читава кола, защото към този момент на нашия пазар се продават боклуци на прекалено завишени цени.



    Направо не си заслужава!

    Изпрати я директно на ланчия, няма смисълда губи своето а и времето на другите...


    Или да си намери някой дърт чичко да и плати сметката.
    Last edited by alfa racer GTA; 16-02-2020 at 13:42.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #8
    СТОЙ на място ! Princo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Age
    32
    Posts
    124

    Default

    Quote Originally Posted by Kriss1993 View Post
    @Princo

    Отразяват се годините, остаряването на материалите никой не го е отменял. Разни гумени детайли, като семеринги, се втвърдяват, напукват, дори и металите стареят. Има как да струва 8000лв 10 годишна кола, виждал съм освен гореспоменатата швейцарка и разни 3,2JTS те са още по-евтини, и то в супер комплектации, черна кожа, алуминиевите панели вътре, мултимедия, мултиволан. Цената на Alfa Romeo, като цяло е ниска, защото търсенето е слабо. Има една синя в мобилето 2012 година някъде с кожа, но без мултиволан и мултимедия, дето ѝ искат 15 000лв и стои поне от 2018 година. Който има нужда да си продаде автомобила ще му сложи адекватна цена, и ще го продаде. А на който не му е спешно може с години да стои по сайтовете с надеждата някой да се излъже. Има и една старозагорска черна в не особено добро състояние и на доволно висока цена, тя се продава от поне година. Alfa Romeo 159 според мен не се внасят, защото не се търсят. Гледам по разни чужди сайтове има значително по-голям избор, обаче нашите прекупвачи предпочитат да се занимават, с това което се търси, BMW, VAG, Benz. Аз изобщо не доумявам, как на посредствени, като състояние 159-ки 2006г. им търсят над 10 000лв. та те им търсят пари, като за Mercedes CLS на същата възраст. Това е абсолютно безумие.

    Швейцария или Италия няма особено значение. На 159-ките им загнива магарето, но стига да не е нещо фатално, може да се обработи и да се спре корозията без огромни вложения. При оглед ще се видят тия неща. Като цяло да се намери у нас читава, с добра комплектация 159-ка на разумна цена не е лесно.

    Кажи честно ... Къде е запазения ЦЛС за 10 бона,да отида да го взема.
    Италия,Швейцария - Отговора на въпроса ти по темата.Всичко друго е празни приказки.
    Между другото,явно си в час с цени и т.н,защо въобще попита ?
    Now :159 SW JTDm 2.4 Q-Tronic 200 hp + 156 1.9 JTD 2003 115++
    Ex:159 SW 1.9 JTDm 150 hp - The beautiful devil.
    “Be yourself,everyone else is already taken.”

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Princo View Post
    Къде е запазения ЦЛС за 10 бона,да отида да го взема.
    Където е и Thema-та за 16.



  10. #10
    Младши алфист Kriss1993's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    @Princo С цените съм наясно, аз питам за алтернатива - изгоден внос евентуално. Сега ако може да ми цитирате, къде точно съм споменал, че може да се намери CLS за 10 000лв. ще съм благодарен. Аз в предишния си пост казвам, че на уж топовите 159-ки в мобиле, които стигат и до 15 бона цените са им завишени, защото с такива пари човек може да си купи запазен CLS.

    Ето ви запазен CLS https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...6&slink=edt56v на цената на топовите алфи в мобиле, може да тръгвате и да си го взимате.

    acho_ До преди няколко дни стоеше една сива Ланчия Тема за 16к в на пръв поглед в отлично състояние. В момента най-евтината е 17 500 външно като нова, а преди това имаше и за 14, но бе леко овехтяла, лака ѝ бе с драскотини. Следете цените, вече сме 2020 година, така се изненадвате от нещата, които ви показвам . . . имам чувството, че не сте отваряли мобиле от 2015 година поне.

  11. #11

    Default

    Ако това са ти критериите за запазена кола, то ще си намериш перфектната 159-ка на перфектната цена, не се тревожи
    Хвърли и едно око и на живо преди това, ей така за всеки случай. Макар и изключително рядко, реалността понякога се случва да е различна от снимките в обявата.
    Успех с търсенето.



  12. #12

    Default

    Който познавам да е имал ранен 7г троник, всеки е плакал и е олекнал с поне 3 бона.
    Тва във връзка с ЦЛС-а.
    V6 дизела също не е много здрав и надежден, не е като стария им редови мотор.
    А колко ми е грозен тоя тъжен мравояд с наведената задница, не ми се говори. 166 преди фейса е по-красива от тва.


    Иначе и аз съм съгласен, че не си заслужават пари от сорта на 10-12 хил и нагоре за 159ка.

  13. #13
    Младши алфист Kriss1993's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    @acho_ В интернет толкова, но този CLS е автомобил, който бих огледал, като възможност за покупка. То е ясно, че на снимки не може да се съди за крайното състояние, а само за това, дали си струва да идеш и да я видиш поне. Точно това казвам и по-горе, повечето 159-ки в мобилето още от снимките ми става ясно, че състоянието им не е добро и ако идем на оглед само ще си загубим времето. Масово седалките са силно износени и панелите са преправяни под имитации на карбон и други цигании, защото се износват най-вече около ключа пластмасовите версии, а на всичкото отгоре им искат пари, като за CLS. Каква е логиката само те си знаят. Аз за това питам за алтернатива и внос от чужбина, просто наличното към момента не си заслужава парите, а тя държи да е 159. Аз на нейно място бих посъбрал още малко за Ланчия Тема 2, Е-класа W212, или CLS . . . . така де бих разширил търсенето, защото с тези критерии, които има е много трудно да се намери подходящ автомобил.

  14. #14

    Default

    Цял кожен салон за 200-300лв ти го правят като нов. Кожата се ремонтира като ламарините, даже и по-лесно. Първо кит, после боя и изчезват всякакви протривания или дори дупки.

    Конзолите/лайстните също се правят както искаш. Кеф ти с фолио, кеф ти с боя, а ако искаш оригинално винаги можеш да си ги вземеш запазени от някоя с 3.2 мотор, от тях винаги има по моргите на малко километри.

    Моята 159ка видя ли я, кажи какви забележки виждаш по снимките, щото аз не виждам много? И не съм я пуснал на 14, нито на 10к лв.

  15. #15
    Младши алфист Kriss1993's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    @dhtj Да, пратих ѝ я, но не ѝ харесва цвета на салона. Като забележки видни на снимките са, че шофьорската седалка е поизносена, волана и панела в областта на ключа, макар че едва ли е само това, но това на снимките се вижда. Също така не е сред най-богатите комплектации. Не е със седалките, които могат да се регулират до колко да излизат под бедрото (не помня как им се наричаха), няма навигация, не е с алуминиевите панели, не е с хубавата музика Bose, не е версия TI или Q4, не е сред най-свежите като година на производство, като цяло това са си фактори формиращи цената. Съгласен съм, че всичко се прави, даже цял салон, ако намери по моргите може да си вземе, но това са много разправии и не е работа за всеки. Това което се търси смятам, че е разумно до 10 000лв. "Търси черна с мотор 2,4jtd с черен или червен кожен салон и най-важното запазена, по възможност на по-малко години до 10 000лв." Смятам, че това което търси съответства на бюджета ѝ, но просто изборът в България е доста ограничен.

    Иначе да, 3,2jts вървят в много добри комплектации и могат да се намерят на доста ниски цени, заради посредствения GM мотор.

    https://scontent.fsof5-1.fna.fbcdn.n...ff&oe=5EB8D5FC

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •