Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43

Thread: Моля за съвет относно Alfa Romeo 159 2.4 JTD

  1. #31

    Default

    Доколкото разбирам до момента, двигателя е "оправен" и имаш спукана глава.
    Вариант 1 - даваш да ти оправят главата, слагаш я и газ.
    Вариант 2-взимаш друг двигател, слагаш "новата" глава и се надяваш тя са е Ок. Слагаш си новите ремъци, ролки, в.помпа и т.н.
    Вариант 3-сменяш двигателите и си слагаш твоите чаркалаци от обслужването.
    Според мен най-добрия вариант е 1ви.Може да ти излезе по-евтин друг мотор, но и него не го знаеш(ами ако и неговата глава е цъфнала, или е на път?)...
    Ако се вярва на ремонта на двигателя и ти оправят главата като хората, просто няма от какво да се притесняваш. Има доста въпросителни, но гаранция само в магазина
    Всичко е на късмет и е доста относително.
    Виждал съм прегрят 2.4 с дупки в главата колкото да влезе кибрит, карана докато се пръснат половината маркучи. Двигателя му нямаше нищо, смениха само главата и си я карат 59ката без проблеми.
    Успех.
    Last edited by undy; 20-02-2020 at 17:44.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #32
    Младши алфист Mordread's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Велико Търново
    Posts
    23

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Доколкото разбирам до момента, двигателя е "оправен" и имаш спукана глава.
    Вариант 1 - даваш да ти оправят главата, слагаш я и газ.
    Вариант 2-взимаш друг двигател, слагаш "новата" глава и се надяваш тя са е Ок. Слагаш си новите ремъци, ролки, в.помпа и т.н.
    Вариант 3-сменяш двигателите и си слагаш твоите чаркалаци от обслужването.
    Според мен най-добрия вариант е 1ви.Може да ти излезе по-евтин друг мотор, но и него не го знаеш(ами ако и неговата глава е цъфнала, или е на път?)...
    Ако се вярва на ремонта на двигателя и ти оправят главата като хората, просто няма от какво да се притесняваш. Има доста въпросителни, но гаранция само в магазина
    Всичко е на късмет и е доста относително.
    Виждал съм прегрят 2.4 с дупки в главата колкото да влезе кибрит, карана докато се пръснат половината маркучи. Двигателя му нямаше нищо, смениха само главата и си я карат 59ката без проблеми.
    Успех.
    Проблема е ,че не съм убеден каква са я свършили с коляновия вал и лагерите!Просто не им вярвам!Най лесно е да взема глава да я сложа и газ.Ами ако изчука пак вала заради некачествен ремонт?какъв вал са слагали,какви лагери,как са напаснати?Не мога да бъда сигурен приятел!Затова вземам двигател,слагам го и карам,а стария разглобявам ,гледам и правя полека като резерва!Така мисля.

  3. #33
    започва да се пристрастява harpiata's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    32

    Default

    Приятел,така или иначе ще сваляш моторетката,вземете я прегледайте,какво е,що е,и тогава се хвърляй на друга.Да не стане да плащаш два пъти качване и сваляне.Просто такава е реалността по нашите ширини,за жалост.Направи си твоя,както те съветват и другите колеги и да ти е мирна главата,че си с нов(почти)мотор.

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by Mordread View Post
    Проблема е ,че не съм убеден каква са я свършили с коляновия вал и лагерите!Просто не им вярвам!Най лесно е да взема глава да я сложа и газ.Ами ако изчука пак вала заради некачествен ремонт?какъв вал са слагали,какви лагери,как са напаснати?Не мога да бъда сигурен приятел!Затова вземам двигател,слагам го и карам,а стария разглобявам ,гледам и правя полека като резерва!Така мисля.
    Дефакто вариант 3 от моите изброени.
    Ами стискам ти палци да си намериш хубав и здрав мотор. Но си помисли отново за главата(на новия двигател) дали няма да е лошо да я прегледат. Ще се оскъпи процедурата, но пък ще си спокоен
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #35
    Младши алфист Mordread's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Велико Търново
    Posts
    23

    Default

    Добро утро!Да разкажа какво се случи вчера.Няколко човека писаха на лично във форума(благодарен съм на всички) и предлагаха или части или двигател,а някои даваха мнение за този или онзи майстор!Реших вчера да погледна един двигател ,който ми предложиха-запалих колата и хукнах за София!Бях в София в 10 часа ,свързах се с човека и прегледах двигателя.На външен вид-двигател като двигател,нищо обезпокоително,но като извадих щеката на маслото видях,че показва поне три пъти повече от горна рязка!Двигателят беше пълен,но с какво-не знам!Може да е нафта,антифриз?Не знам ,обаче останах с резерви към този двигател.Претенции към продавача нямам,беше любезен и ми вдъхваше доверие,но двигателят -НЕ!Разходих се по някои морги без особен успех,но все пак всеки който разбираше за ситуацията ми даваше съвет да прегледам още веднъж моя мотор и тогава да решавам!Днес пак ще се съветвам с някои хора и нещата клонят за ремонт на моя двигател при добър и работил с такива автомобили майстор(имам в предвид определен човек).Ще ви държа в течение,ако не съм ви омръзнал с моите терзания и лутания!Благодаря на всички изказали се в темата!

  6. #36

    Default

    Може да е било нафта, ако е бил със скапан ДПФ не го ли помириса ако е антифриз вече лошо.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #37

    Default

    При дизелите не знам как е, но при мен редовно щеката е омазана 2-3 см над максимума. Само като меря както е указано по книжка успявам да видя точно нивото - 10-ина минути след гасене на мотора.
    Last edited by acho_; 22-02-2020 at 12:36.



  8. #38
    Младши алфист Mordread's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Велико Търново
    Posts
    23

    Default

    Помирисах го!На нафта блъскаше,ама вече не вярвам и на себе си-след толкова гафове по алфата!Масломерната линия я бърсах поне пет минути до блясък!Двигателя не беше работил поне месец и колата беше на равно място.В момента залагам на моя двигател(както ме съветват повечето от вас)и на добър майстор!Колко ще е добър майстора ще кажа накрая!Засега ми вдъхва доверие,ама нали казах,че не си вярвам!Ха ха ха,майче почвам да бутам масло и аз!Ще ви държа в течение,ако ви е интересно.Засега толкова.Приятни почивни дни!Отивам да глася другата Алфа за продан-няма да правя чорба от алфи я!

  9. #39

    Default

    Кажи кой ще я прави, да ти кажем какво пие
    Дръж ни в течение, изглеждаш сериозен човек, ще е интересна всяка новина, пък и сме пълни с идеи и излишен акъл
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #40
    Младши алфист Mordread's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Велико Търново
    Posts
    23

    Default

    Ще ви кажакой е човека дето ще я прави след като поискам от него разрешение-или ако се изложи!!!

  11. #41
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    моята беше с лепен термостат като е купих. чак като хвърли водата през него и го свалих видях че е лепен. смених го с нов и няма никакви проблеми от тогава.
    JTDm 170+

  12. #42

    Default

    Това с лепенето да не е някакъв нов популярен трик като с термостата от Рено 5 при 147/156?



  13. #43
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    На моя беше счупено краче което държи самия термостат понеже е пласъмасов корпуса на 2.0jtdm
    JTDm 170+

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •