Results 1 to 15 of 17

Thread: Съединител Смяна

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default Съединител Смяна

    Здравейте колеги,съединителя ми геройски умря.Искам да попитам при смяната задължително ли е да се сменя и маховика.Колата е Алфа 156 спортвагон 1,9 115 коня 85 КВ.На 222 222 км е . И каква марка бихте ми препоръчали аз съм се спрял на това https://www.autodoc.bg/luk/13766296.

    Благодаря Предварително.



  2. #2
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Не е задължително да пипаш маховика ако е в добро състояние. Иначе съединител слагай на Валео с каталожен номер 821325 - по принцип го водят за 166, но става и за твоята кола.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  3. #3
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default

    Не знам може и да не е съединителя,аз така си мисля.Така случи се следното,тръгвам на работа и като натиснах педала на съединителя,в началото си е добре но като е подчи долу се усеща твърдост,но скоростите си се сменяха през проблем,съедитенителя не е приплъзвал.Свърших работа паля колата,натискам пак най долу си се усеща твърдост но проблем не иска да влезе скорост нито една освен се мъчи да влезе трета.

    Казаха ми че може би не е от съединител а от някоя от помпите, да е заминала,и да пробвам да я закача на диагностика дали ще покаже нещо,имало някакъв датчик.



  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Диагностиката е безсмислена в този случай.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default


    Със сигурност е някоя от помпите
    Горна или долния цилиндър до ск.кутия
    Огледай за теч ,виж нивото на спирачната течност, провери свързващият гумен маркуч и тогава ще решиш какво да правиш
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  6. #6
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default

    Днес свалих акумулатора и стойката,един колега натисна съединителя буталцето излиза на долната помпа,но си мисля че не достатъчно,и ще вземам нова помпа,но не знам каква марка да взема.

    И като я сменя,как най лесно да обезвъздуша системата,като отвия пробката и отворя казанчето и наливам постоянно течност докато не почне да илиза само течност от пробката и затворя,както се казва на самотек.



Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •