Results 1 to 6 of 6

Thread: Engine oil pressure low 147 1.6 TS

  1. #1

    Default Engine oil pressure low 147 1.6 TS

    Здравейте!
    Момиче съм и имам нужда от съвет, защото не знам как да постъпя. От известно време ми излиза това съобщение докато шофирам. Понякога се случва оборотите да паднат при палене и съответно колата угасва. В такъв случай, за да я запаля трябва да я форсирам. Случва се спонтанно, не бих казала, че има нещо, което го провокира. Когато проверявям маслото, щеката не ми показва точно - при всяка проба е различно. Затова винаги нося масло с мен, за да бъда в готовност да долея ако има нужда. Моля кажете ми на какво може да се дължи тази грешка, като изключим липсата на масло на щеката?
    Благодаря ви за отделеното внимание!

  2. #2

    Default

    1. Маслото е за смяна - дошло му е времето.

    2. Некачествено масло

    3.теч/загуба на масло и евентуално проблем някъде по маслените магистрали/пътища.
    Трябва диагностика и преглед на колата.

    Като я оставяш вечер или през деня, на другата сутрин или като се връщаш при колата има ли пресни маслени петна под нея???

    Като я оставяш вечер, на сутринта палиш даваш 2-3 метра назад или 4-5 метра напред слизаш и гледаш там където е бил двигателя дали има петна от текло масло.

    П.П.
    Не я карай така, защото без масло ще блокираш двигателя.

    Нивото на маслото се мери 5-10 минути след като е паркирана на равно не наклонено място с щеката -вадиш бършеш със салфетка добре и вкарваш щеката до долу.След това вадиш щеката и гледаш докъде е маслото по нея.Ако се съмняваш можеш да премериш 2-3 пъти като всеки път бършеш маслото преди да я сложиш.
    Може да пуснеш снимки, но ако няма масло по щеката не шофирай по-добре.
    Last edited by alfa racer GTA; 05-03-2020 at 21:35.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by ViGiMi View Post
    Здравейте!
    Момиче съм и имам нужда от съвет, защото не знам как да постъпя. От известно време ми излиза това съобщение докато шофирам. Понякога се случва оборотите да паднат при палене и съответно колата угасва. В такъв случай, за да я запаля трябва да я форсирам. Случва се спонтанно, не бих казала, че има нещо, което го провокира. Когато проверявям маслото, щеката не ми показва точно - при всяка проба е различно. Затова винаги нося масло с мен, за да бъда в готовност да долея ако има нужда. Моля кажете ми на какво може да се дължи тази грешка, като изключим липсата на масло на щеката?
    Благодаря ви за отделеното внимание!
    Тази грешка вероятно се дължи на липсата на масло на щеката! По малко вероятно на пробил датчик, особено, ако липсва масло по щеката. Моят съвет е да закарате, (препоръчително да не е на самоход) колата в сервиз, защото и по листовките се разбира, че с тази лампа/надпис шега не бива!
    Last edited by Friday; 06-03-2020 at 13:16.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  4. #4
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Twin spark не съм имал, ама и на JTS и на JTD тая грешка я дава като ти изгасне колата или като не запали.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  5. #5
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default

    Туин Спарка на жената писукаше за масло още когато купихме колата. Оказа се задръстена маслена помпа. След почистване на цялата маслена система всичко се оправи.

  6. #6

    Default

    Здравейте!
    Благодаря ви за отговорите, бяха полезни. Днес успяхме да разрешим проблема. Оказа се нещо съвсем дребно и лесно за ремонтиране. Беше някаква гарнитура на картера отдолу и там просто изтичаше маслото. Смениха я и вече няма проблем. Но все пак сипахме почти два литра масло докато покаже на щеката...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •