Results 1 to 9 of 9

Thread: Алфа 155 1.8 16в - Семерина колянов вал ТЕЧ МАСЛО !!! - ТЪРСЯ СЪВЕТ

  1. #1

    Question Алфа 155 1.8 16в - Семерина колянов вал ТЕЧ МАСЛО !!! - ТЪРСЯ СЪВЕТ

    Здравейте колеги,

    Не успях да намеря нищо конкретно с търсачката, та затова отварям нова тема.

    Двигателя е 1.8 16в от 1996 година, 103 kw ( 140 к.с. ) . Имам следния проблем:

    Долната семерина на коляновия вал има теч . Тази която уплътнява от към маслената помпа навън към голямата шайба където върви пистовия ремък.

    Сменям втора такава, оригинална , набивам я леко и равно, уплътнява идеално, паля карам 50метра, да метра не км, и вала я изхвърля навън и всичко става в масло.

    Двигателя е в добро здраве, нямам други болежки по него.

    Вала ли е крив, маслената помпа ли е проблема или леглото е износено и от цент. сили се измъква навън ?????

    Налягането на маслото ми е между 4-5 бара на празен ход .

    Мерси предварително.

    Ето я и самата семерина : ( на снимката е старата )

    Click image for larger version. 

Name:	d3a1c6d9-91c0-42d6-9d20-580839312f50.jpg 
Views:	47 
Size:	98.6 KB 
ID:	171210,
    Virus Alfa

  2. #2
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Здравей колега. Вала има ли аксиална хлабина? Ако има такава, ще ти плюе семеринга. Преди много години имах една Омега, тя така вадеше семеринга. Оказа се аксиална хлабина на вала. Но тъй като беше на доизживяване(защото нямаше здрава ламарина по нея ) не ми се отваряше мотора. След като сложихме поредния семеринг, малко причукахме края на леглото, за да не излиза. Изкара си спокойно земния път и след това за скраб.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  3. #3
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Наистина, за да излиза този семеринг, проблемът прилича да е аксиален луфт на вала.
    Валът има на няколко места аксиални пластини. Ако те са счупени/износени или ги намериш в картера при отваряне, вероятно затова протича.

  4. #4
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Колегите са прави......ако имаш аксиално изместване на коляновият вал, ще имаш и проблем със съединителя до някъде....и аз съм го имал тоя проблем едно време с ланча Призма...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #5

    Default

    Мерси за отговорите колеги, и аз се сетих вчера да блокирам луфта малко, и с два центъра ( плосък и остър ) се помъчих да затворя края на леглото на семерината, и засега спря да тече, да видим до кога.... Как да проверя за аксиално изместване на вала ? Съединителя сменя добре, но отделя много долу. иначе няма драми от към смяна на скорости, педала се връща също добре нагоре.
    Virus Alfa

  6. #6
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by Skyline View Post
    Мерси за отговорите колеги, и аз се сетих вчера да блокирам луфта малко, и с два центъра ( плосък и остър ) се помъчих да затворя края на леглото на семерината, и засега спря да тече, да видим до кога.... Как да проверя за аксиално изместване на вала ? Съединителя сменя добре, но отделя много долу. иначе няма драми от към смяна на скорости, педала се връща също добре нагоре.
    Като напънеш вала, напред-назад, не трябва да има никакви хлабини. Ако има, значи някои от пластините са в картера или са износени много.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  7. #7
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Skyline View Post
    Мерси за отговорите колеги, и аз се сетих вчера да блокирам луфта малко, и с два центъра ( плосък и остър ) се помъчих да затворя края на леглото на семерината, и засега спря да тече, да видим до кога.... Как да проверя за аксиално изместване на вала ? Съединителя сменя добре, но отделя много долу. иначе няма драми от към смяна на скорости, педала се връща също добре нагоре.
    Това не е решение....съединители ти отделя ниско....много ниско...нормално.. и това се дължи на аксиалното изместване на вала...ако не се сещаш да ти обеснявам .....проблема е в ония полумесеци наречени аксиални лагери за който ти говорим....аз едно време го реших с лепило за метал като залепих полумесеца дето изпада в картера, защото леглото му беше преебано....сега може да има и други решения...но нещата се оправиха.......лепи се за леглото, не за вала.....нещата са износени, но има спасение до някъде...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Колега аз наскоро го ядох тоя филм... моторът ми е същия като твоя, понеже го купих втора ръка и имаше много аксиален луфт ,почти милиметър. Свалих картера, после вала за шлайф, защото беше изяден там където седят пластините. После си правих по дебели пластини на стругар..., нови основни и биелни лагери и мотора е окей за сега.

  9. #9

    Default

    да колега, знам че това не е решение на 100% , просто ми се искаше да го закрепя за малко поне, и без това ще го ремонтирам, то се е видяло...
    Virus Alfa

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •