Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 130

Thread: Новите и старите бързи коли - размисли от темата за покупка на Guilietta

  1. #16
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Ебати...и Вие ли се хейтите......ами Алекс се мъчи да развива раздела, то в него няма тема от няколко месеца....))...ако не и от полувин година....камо ли коментари по стари теми...
    Съни я ела у блатото кажи как е в щатите с тоя вирус, оти тук при нас инфото е изкривено от медиите.....тя племеницата ми от няколко месеца в Лосанджелис...учи за брокер, оиня ден се чухме....каза ми, че са предприели некви мерки, всичко било нормално....добре, че шефа им бил пич и ги изтеглил от общежитието....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #17
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by consult View Post
    Да ти кажа ,може би си прав,не се бях замислял-наистина акцента е комфорт и сигурност,но според мен не трябва да е за сметка на кефа от карането.Технологиите ги има ,просто не знам защо е такава посоката и на спортните автомобили.Една Алфа 4C например -900 кила тегло с сравнително малък двг.1.75 турбо,време до 100 около и малко над 4 секунди-по-добра от доста по "лачени" спортни коли-ей това е пътят според мен.Теглото е огромен фактор,който производителите пренебрегват.Човек 2 пъти шампион на бг. на писта и участвал много пъти в рали хеброс ми е казвал-пич ако някой ти направи такава кола(състезателна за хеброс)и ти я даде ти просто не можеш да я счупиш.Минаваш през дупки и ями с 110км.и на колата нищо не и става.Най -грубо казано окачване разчетено за 1200 кг. кола се монтира на 700 кила купе и ако не я блъснеш,колата е вечна!
    Не всичко е само едно ускорение в една кола. Ако това беше най-важното, нямаше да има толкова шарен свят.
    Знаеш ли колко ми дреме, че колата ми е 900 кила като си возя семейството и колата ми подскача като картинг и да се чудя как да я удържам на пътя като се размина с всеки камион.
    Ти си карай 900 килограмовите консервени кутии и остави истинските автомобили за улегналите хора.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #18

    Default

    Виж, колега.Не смятам че е мястото или времето да се заяждаме.Смятам че форумите са полезни за споделяне на опит и рядко пиша.Както казах не съм на 15 и също приоритетите ми са сигурност и комфорт за семейството в колата.Макар че си говориме тука рядко си позволявам да стъпя на газта юнашката,и макар че в гаража ми стои леко моднат пистак,който вече много рядко карам,не съм безразсъден шофьор.В тоя ред на мисли за 4 години точно 3 пъти съм стъпил с всичка сила на спирачката на Алфата ми 147 дизел.С около 50 км. в сняг и киша алфата занесе но спря.Убеден съм че с предишната ми кола 525 БМВ бензинка просто щях да се блъсна или в най добрия случай щеше да се завърти здраво.Това ме накара да се замисля тогава плюс това алфата беше с лоши зимни гуми.Не си мисли че не оценявам безопасността ми и на околните.И приятелю- карал ме е много пъти рали състезател и мога да ти кажа че уменията му не граничат а са умопомрачително фантастични.Просто стоиш и не можеш да асимилираш какво се случва,все едно физичните закони не действат.Така че не бързай със заключенията-както каза свят широк хора разни.

  4. #19
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Не разбирам, но съм гледал няколко интервюта на Limone Racconta във фейсбук с Davide Cironi , а точно Racconta е създателят на Lancia 4s .
    Да дадеш в ръцете на любител кола като Delta 4s или Lancia Stratos или Lancia 037 е все едно да раздадеш на всеки идиот по едно куфарче за изстрелване на тактическо бойно оръжие.

    Акцентът в потребителските автомобили след 1960 година постепенно се премества от мощност, ускорение, максимална скорост върху безопасност и комфорт - семейството (родители+деца) трябва да са в безопасност и да им е комфортно.

    Така че дори на мъжа да му се иска малко повече рали версия автомобил интересите на останалите членове на семейството надделяват.

    Не можеш да дадеш в ръцете на откровен идиот танк, самолет или ракета, защо не се знае в идиотията си да избива комплекси и да се доказва по обществените пътища колко човека ще вкара в гроба.Затова се създават и усъвършенстват с годините от създаването на автомобила досега една камара системи за безопасност при шофиране в автомобила.

    Всичко днес е насочено към приравняване на възможностите един идиот зад волана да остане жив и да не убива останалите на пътя.

    Виж какво е сега и си представи какво ще е, ако всеки идиот има в ръцете си тези автомобили.
    И не си прав карбон е имало и тогава, но в рали спортовете -Racconta го казва в едно от интервютата си.И кевлар е имало, но само за военни цели.

    Такива коли не е проблем да произвеждат сега и то на много по -ниска цена, но тогава закриват цялата Група B в рали спорта, след поредица от смъртни случаи с професионални рали пилоти, последният от които с Lancia 037

    По онова време това е най-популярната и най-атрактивните Група в рали спортовете сред феновете.
    Дори тогава по комунизма даваха тези ралита и бяха по-популярни от Формула 1 в България, защото беше ясно, че болид от Формула 1 няма да шофираш, но кола от рали Група B може и да имаш късмет да шофираш.Е, не точно тази от ралито, но производителите пускаха съответните модели в шосе версия.И тогава се правеха ралита в България, както и сега, но все още нямаме кръг от Формула 1 на територията на България...

    А другият отговор е "Защото двигателите им бяха разчетени за 10 000км, след което се сменяха" - толкова бяха "изпилени", че издържаха 10 000км и амортизацията им беше пълна.Такова беше и изискването тогава- двигателя да се сменя на не по-малко от 10 000км.

    Акцентът при потребителските автомобили отново е другаде - в надеждността, а не в представянето.

    В бъдеще нещата ще са още по зле - ще се возим като жените сега като пътници, а който иска да шофира ще си плаща скъпо за това на специални писти за такова шофиране...

    За автомобилите всеки си има критерии и приоритети - единственото в повече на новите автомобили е електрониката, което лично мен не ме вълнува.Повече електроника = по-малко шофьорски умения.

    А и отделно от 2009 година насам за съжаление дори автомобили като Мерцедес GL(420 конкретно)са пълни с пластмаса и електроника, което за мен е силно разочароващо - очаквам автомобил струващ 160 000лв да е само с метал, кожа дърво и евентуално карбон, а те и декоративните елементи ги направили с хромирана пластмаса, вместо с метал...

    Съжалявам, но не си струва парите и не случайно в самата Германия масово купуват и карат корейските потребителски автомобили дори самите немци...

    У нас се забелязва същата тенденция...

    Това което съм разбрал е че колкото и добра да е електрониката и софтуера, няма как да замени цялостното проектиране и шасито на автомобила, когато стане въпрос за представяне и пътно поведение...
    Пич, човекът за когото говориш се казва Серджо Лимоне. Раконта на жабарски значи разказва.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  5. #20
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by consult View Post
    Може ли някой който разбира да се изкаже.Напиши в Гугъл Lancia delta S4 wrc и да ми обясни как по дяволите са направили кола с такива характеристики а сега дори няма спортна кола която да е близо до това.0 до 100 за 2.2 сек. на черен път,тежи 890 килограма и с 1.8 двигател.(не броим неща за по няколко милиона и екзотики).И защо след като технологиите ги има не се правят такива коли- и то нямало е карбон, кевлар и други шитни в Ланчията?
    С характеристиките на Delta S4 съм запознат още преди ти да ги търсиш в гугъл. Дадох ти пример с обема, защото и двете коли са с принудително пълнене. Ако работят на еднакво налягане, нормално тази с по-големия обем да върви повече във високите скорости, независимо от малко по-високото тегло.

    Този който разбира няма да си купи Хюндай и да разправа как вървял повече от Жулиета QV... Въпросния корейски кашон постига този резултат главно заради модерната си трансмисия, след 100-120 се вижда какъв мъртвец е. Върви колкото 2.0 TS.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Въпросния корейски кашон постига този резултат главно заради модерната си трансмисия, след 100-120 се вижда какъв мъртвец е. Върви колкото 2.0 TS.
    Даже по спецификация тая оризоварка има максимална скорост 205км/ч за 4х4 версията и 209км/ч за тая на предно.

  7. #22

    Default

    Момчета, човекът има други приоритети.Има семейство.Тъпо е да го пренебрегне за сметка на егото си.Предполагам, че "оризарката" си има нейни преимущества когато става въпрос за семейна кола.

    Джулиетата не е точно семеен автомобил, макар че в този клас може би има преимущество пред другите.За мен лично корейците не развиват от достатъчно дълго време автомобилна индустрия, за да им се доверя, макар и да имат апетитни предложения.Да не говорим, че разходът когато пуснаха Кона и другите СЮВ -ве след 2012 ми се стори повече от добър за такава кола.

    Ако трябваше да избирам семеен автомобил, тук като се считам за практичен човек и любител на талянците не бих пренебрегнал Ланча делта и то с двигателите 1.4 multiair 140 hp, 1.75(1.8 )diturbo 200hp или 1.9 multijet twin turbo 189hp, което според мен е прилична семейна кола.
    Но, това съм аз.

    Отделно, че нещата са все повече такива, че всички регулации обезмислят и максималните скорости и ускорението...Особено в градски условия.

    П.П.
    Ей, не давате на човек да се порадва на новата си покупка...

    Да си я ползва човека през цялото време безаварийно, пък като реши да си купи каквото иска след нея.

    П.П.2.

    Не съм любител на малките и компактни коли предимно заради безопасността и до известна степен заради това, че на 120 кмч и нагоре са по шумни от автомобилите с по-голям двигател и на магистрала може да ти бръмне главата .

    П.П.

    И стига с тази максимална скорост - като погледна назад управляемостта по завои из планините ми доставя изглежда най-голямо удоволствие.След това признавам е комфортното шофиране по нова магистрала със 160-190кмч. със 159-ката.

    А най-добре ще се чувствам в Мазерати quatroporte GTS или БМВ 760 Li
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Ако трябваше да избирам семеен автомобил, тук като се считам за практичен човек и любител на талянците не бих пренебрегнал Ланча делта и то с двигателите 1.4 multiair 140 hp, 1.75(1.8 )diturbo 200hp или 1.9 multijet twin turbo 189hp, което според мен е прилична семейна кола.
    Но, това съм аз.
    Делтата да не е много по-голяма от Жулиетата?

  9. #24

    Default

    Виж багажното пространство.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #25
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Преди няколко дена бях в шоурума на Хюндай в София и гледам едно черно Стевио доста натокано влезе на паркинга и паркира, а отпред емблемата беше прекрита с маска за грип...)....явно собственика му беше шегаджия...разменихме си усмивки......а Вие продължавайте да сравнявате, кое е куцо пиле и кое не е, като намесвате различни коли и то не само във време на пройзводство, ами и такива който са били само рали версия.....спора Ви е яко безмислен....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #26

    Default

    Изведнъж,щом стана дума за Алфа и всички взехте да се държите като ощипани госпожици.Исках да си взема Жулиета,нормална не qv,но приоритетите се смениха.Алфата 147 ми дойде малка,с малък багажник,комби не искам и за тука не е добре,паркирам обикновено през три улици,колата трябваше да е по висока,с 4 врати,(алфата ми е а две),и да не е много дълга.Това че корейския оризарник прави 100 за 6.6 с AWD и за около 6.0 с 2wd не съм си го измислил аз а хора които с тва се занимават плюс това аз това го прочетох след като си бях поръчал колата.Гледах всички субкомпакт SUV и се спрях на това,така или иначе.Общо взето от Алфата съм доволен по горе съм писал какво ми харесва в нея и какво не.Както казах стелвиото ми идва скъпо а Алфа нямат друго в тоя сегмент.Уж форумите са за това да научиш нещо а всички скачате и се хващате за един цитат.И да не съм карал qv за да сравнявам кое колко върви,не че не ми се иска.Карал съм обаче поръчкова Ланча делта Интеграле с пластмасово купе и ме съмнява qv-то да върви повече.Просто се изненадах че вече има коли с малки ДВГ с турбина които харчат малко и вървят повече от по стари коли с трилитрови двигатели.Това е.А всички Вие скачате все едно че някой ви е обидил.

  12. #27
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Фенска маса, кво да прайш...ама не могат да скачат....)....аз например бих ти влезнал с бутонките напред, ако си бях взел тая или миналата година нова Алфа, ама не....).....не знам защо обръщаш внимание на някой с над 15 годишни талиги, който ти образуват нерви, камо ли комплекси......говорят за жулиета, която вече е спряна от пройзводство, и ти съпоставят Кона, която има няма две години е на пазара...свиркай си бе човек, оти се впрягаш....аз още в първият си пост загатнах за потенциала на Хюндай в моторните спортове като видях сравненията, ама не ме разбраха...къде е алфа във wrc......e сега ще наскачат за F1...ама ми дреме на патката, както казах сравненията са излишни в тая тема...плод са на пристрастия...
    Last edited by Бобби; 26-03-2020 at 21:48.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #28

    Default

    Мерси.Поне някой да разбере какво имам пред вид.

  14. #29
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    А някой кихне пак
    А слагам цялата тема под карантина .

    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  15. #30
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    След почти година с Жулиета, мога да кажа, че колата е достатъчно голяма за семейна, като за особено много багаж съм си взел и кутия за покрива. Със сигурност вътрешното пространство е решено по-добре от малките кросоувъри от рода на Кона и Спортейдж, но всеки сам си избира. Лично аз съм изненадан колко багаж може да събере тази кола.

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •