Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 130

Thread: Новите и старите бързи коли - размисли от темата за покупка на Guilietta

  1. #1

    Default Новите и старите бързи коли - размисли от темата за покупка на Guilietta

    Quote Originally Posted by consult View Post
    Никога не съм очаквал че кола 1,6 бензин с турбо с автомат с два съединитела може да върви толкова много.
    Жулиетата с 1.7 турбо бензин щеше да върви много повече

  2. #2
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Ебати и специалистите сте, говорите си наизуст, сравнявате сув със сапунерка....то и Фиат Уно 1.3 турбо е стрела, ама кой го е карал...?
    Честито Хюндайче на собственика и не забравяите. че Хюндай в момента е много по напред в моторният спорт от нашите макарони...
    Last edited by Бобби; 17-03-2020 at 18:50.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #3

    Default

    Мерси.Не че нещо,ама виж какво пишат-Our all-wheel-drive Kona Ultimate reached 60 mph in a strong 6.6 seconds, and the 178-pound-lighter front-drive version chopped that down to 6.0 seconds flat—quicker than every other subcompact SUV
    https://www.caranddriver.com/reviews...d-test-review/

    Май тая корейска въшка ще се окаже и по-бърза от Жулиета QV!
    На всичкото отгоре и тва е със e-LSD диференциал.


  4. #4
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Много добро време от 0 до 100, след 100 едва ли ще е по-бързо от Жулиета QV

    Честито и от мен!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  5. #5

    Default

    Мерси.

  6. #6
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Само след една седмица ще забравиш как изглежда юндая и при всяко разминаване с алфа, вътрешно ще се разкъсваш
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  7. #7

    Default

    Значи.На 46 съм вече и съм малко далече от тия неща.Имах 10 години 525 бензинка и много хора ще ме оплюят но единственото хубаво нещо в него беше външния вид.Моето беше със специална хамелеонова боя,окачване и огромни дискове отпред и отзад.Това нещо вервеше много след 3000 оборота,след 200км/час вече омаляваше,гореше като за световно, подръжката му беше адски скъпа и зимата не ставаше за нищо - често задницата ме е изпреварвала.Алфата я имах 4 години,гореше 5-5.2 смесено и вървеше доста добре като за кола 140 коня.Искам да кажа че не робувам на марки идеята е не всеки да си хвали неговото а да се подобри това което си е купил.Алфата ми харесваше твърдия директен волан но мразех отчайващо ниската маневреност.Спира много добре,гори малко климатроника съм супер доволен,обслужването е поносимо.Багажника е малък,фаровете определено са слаби и за мъглата много не се виждат,подлудяваше ме гадното пищене че имало изгорял стоп а реално нямаше, вероятно студена спойка и това виеше нонстоп.Ей такива неща е добре да споделяме за да ги подобрим.П.С.Бих искал Алфа 4c ама не ми е по джоба.Алфа нямат SUV,разбира се за сега стелвиото ми идва скъпо иначе бих си го купил и карал с кеф.Просто приоритетите се смениха и ми трябва по голяма кола а не седан или комби.Това е.Според мен в случая хюндая беше най добрия избор-бензин,много бърз,компактен,с много екстри и разбира се нов.

  8. #8

    Default

    Няма значение,колега дали това върви повече от QV-то след 100.Потвърждава се това,които мой приятел и бивш автомобилен състезател ми е говорил многократно.Теглото и теглото и пак теглото на автомобила е най-важното за всички качества.Вижте фиестата на Кен Блок-600 коня,650 Нютон метра,от 0 до 100 за 1.8 секунди.Лотус Елисе ,Ланча Делта Интеграле, примери много.Затова всички супер,хипер коли не могат да дадат такива резултати-защото са по почти 2 тона.Въпроса е дали и кому е нужно това?
    Last edited by consult; 23-03-2020 at 21:04.

  9. #9
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    По-принцип е така, но и запомни, че колкото по-висок е центъра на тежеста, толкова по трудно се контролира
    След 100 решаващ фактор е обема на двигателя, не теглото
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  10. #10

    Default

    Може ли някой който разбира да се изкаже.Напиши в Гугъл Lancia delta S4 wrc и да ми обясни как по дяволите са направили кола с такива характеристики а сега дори няма спортна кола която да е близо до това.0 до 100 за 2.2 сек. на черен път,тежи 890 килограма и с 1.8 двигател.(не броим неща за по няколко милиона и екзотики).И защо след като технологиите ги има не се правят такива коли- и то нямало е карбон, кевлар и други шитни в Ланчията?

  11. #11

    Default

    Не ги правят такива, щото са опасни.
    Сега изкуствено ги ограничават да са над 1190 кила и под 400 коня във wrc, такива са изискванията, за да е по-безопасно уж.
    Те и формула 1 бяха по 1500 коня преди 20 години, по едно време турбо, после големи атмосферки, но постепенно ги смалиха от 12 на 10, 8, 6, не знам дали вече не са и 4 цилиндрови...

  12. #12

    Default

    Не разбирам, но съм гледал няколко интервюта на Limone Racconta във фейсбук с Davide Cironi , а точно Racconta е създателят на Lancia 4s .
    Да дадеш в ръцете на любител кола като Delta 4s или Lancia Stratos или Lancia 037 е все едно да раздадеш на всеки идиот по едно куфарче за изстрелване на тактическо бойно оръжие.

    Акцентът в потребителските автомобили след 1960 година постепенно се премества от мощност, ускорение, максимална скорост върху безопасност и комфорт - семейството (родители+деца) трябва да са в безопасност и да им е комфортно.

    Така че дори на мъжа да му се иска малко повече рали версия автомобил интересите на останалите членове на семейството надделяват.

    Не можеш да дадеш в ръцете на откровен идиот танк, самолет или ракета, защо не се знае в идиотията си да избива комплекси и да се доказва по обществените пътища колко човека ще вкара в гроба.Затова се създават и усъвършенстват с годините от създаването на автомобила досега една камара системи за безопасност при шофиране в автомобила.

    Всичко днес е насочено към приравняване на възможностите един идиот зад волана да остане жив и да не убива останалите на пътя.

    Виж какво е сега и си представи какво ще е, ако всеки идиот има в ръцете си тези автомобили.
    И не си прав карбон е имало и тогава, но в рали спортовете -Racconta го казва в едно от интервютата си.И кевлар е имало, но само за военни цели.

    Такива коли не е проблем да произвеждат сега и то на много по -ниска цена, но тогава закриват цялата Група B в рали спорта, след поредица от смъртни случаи с професионални рали пилоти, последният от които с Lancia 037

    По онова време това е най-популярната и най-атрактивните Група в рали спортовете сред феновете.
    Дори тогава по комунизма даваха тези ралита и бяха по-популярни от Формула 1 в България, защото беше ясно, че болид от Формула 1 няма да шофираш, но кола от рали Група B може и да имаш късмет да шофираш.Е, не точно тази от ралито, но производителите пускаха съответните модели в шосе версия.И тогава се правеха ралита в България, както и сега, но все още нямаме кръг от Формула 1 на територията на България...

    А другият отговор е "Защото двигателите им бяха разчетени за 10 000км, след което се сменяха" - толкова бяха "изпилени", че издържаха 10 000км и амортизацията им беше пълна.Такова беше и изискването тогава- двигателя да се сменя на не по-малко от 10 000км.

    Акцентът при потребителските автомобили отново е другаде - в надеждността, а не в представянето.

    В бъдеще нещата ще са още по зле - ще се возим като жените сега като пътници, а който иска да шофира ще си плаща скъпо за това на специални писти за такова шофиране...

    За автомобилите всеки си има критерии и приоритети - единственото в повече на новите автомобили е електрониката, което лично мен не ме вълнува.Повече електроника = по-малко шофьорски умения.

    А и отделно от 2009 година насам за съжаление дори автомобили като Мерцедес GL(420 конкретно)са пълни с пластмаса и електроника, което за мен е силно разочароващо - очаквам автомобил струващ 160 000лв да е само с метал, кожа дърво и евентуално карбон, а те и декоративните елементи ги направили с хромирана пластмаса, вместо с метал...

    Съжалявам, но не си струва парите и не случайно в самата Германия масово купуват и карат корейските потребителски автомобили дори самите немци...

    У нас се забелязва същата тенденция...

    Това което съм разбрал е че колкото и добра да е електрониката и софтуера, няма как да замени цялостното проектиране и шасито на автомобила, когато стане въпрос за представяне и пътно поведение...
    Last edited by alfa racer GTA; 24-03-2020 at 06:03.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #13

    Default

    Да ти кажа ,може би си прав,не се бях замислял-наистина акцента е комфорт и сигурност,но според мен не трябва да е за сметка на кефа от карането.Технологиите ги има ,просто не знам защо е такава посоката и на спортните автомобили.Една Алфа 4C например -900 кила тегло с сравнително малък двг.1.75 турбо,време до 100 около и малко над 4 секунди-по-добра от доста по "лачени" спортни коли-ей това е пътят според мен.Теглото е огромен фактор,който производителите пренебрегват.Човек 2 пъти шампион на бг. на писта и участвал много пъти в рали хеброс ми е казвал-пич ако някой ти направи такава кола(състезателна за хеброс)и ти я даде ти просто не можеш да я счупиш.Минаваш през дупки и ями с 110км.и на колата нищо не и става.Най -грубо казано окачване разчетено за 1200 кг. кола се монтира на 700 кила купе и ако не я блъснеш,колата е вечна!

  14. #14
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default Новите и старите бързи коли - размисли от темата за покупка на Guilietta

    Темата в оригиналния раздел отдавна е за ключ, затова премествам размислите и въпросите тук.
    Дерзайте!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  15. #15
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Темата в оригиналния раздел отдавна е за ключ, затова премествам размислите и въпросите тук.
    Дерзайте!
    Хммм ... И що така реши ?
    От тук нали се сещаш къде ще я пратя
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •