Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 130

Thread: Новите и старите бързи коли - размисли от темата за покупка на Guilietta

  1. #76
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Ванчо,Иво някъде беше написал какво да се очаква от бутала дето са три пръста високи,при мен практиката също го потвърждава това.
    Колкото до материала,сигурен съм ,че корейците са ползвали сплав която е подходяща,тия пестят от количество ,не от качество.А за технологиите,мисля ,че масовка няма как да е с технологиите на Ферари,еле пък на тази цена.
    На прекъсвач само някои коли държат които са създадени само за това,но те други достойнства май нямат.
    Last edited by 546; 07-04-2020 at 20:41.

  2. #77
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Някой нещо писал...то и аз пиша неща.....
    При теб практиката го показала, ама.....колко коли/мотори, при какви останали параметри сравняваш? И при какви условия?
    Изчисляването на мотор е компромис м/у куп противоречиви изисквания, и те за това всички не са едни и същи. Като при хората бе! Няма два еднакви. И живеят различно.
    Обобщаването не е невъзможно, или неразумно, ама са важни входящите данни при 'стъкмистиката'.
    Ще сравняваш бутало три пръста с диаметър 60мм, с такова - три пръста с диаметър 12мм ли? А това външно - пълен цилиндър ли е, или изрязано/ Ами вътре? Колко материал има(колко тежи). Геометричните форми/размери ли са най важни?
    Пишете разумно, моля!
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #78
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    На прекъсвач само някои коли държат които са създадени само за това,но те други достойнства май нямат.
    Кои са тези автомобили създадени само за това? И какво ще се случи ако караме автомобил във високи обороти, при положение, че следим температурите и налягането в двигателя? Говоря за извънградско шофиране или каране на писта.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  4. #79
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Кои са тези автомобили създадени само за това? И какво ще се случи ако караме автомобил във високи обороти, при положение, че следим температурите и налягането в двигателя? Говоря за извънградско шофиране или каране на писта.
    Стига де! автомобил/генератор - поддържа максимални обороти +/- 5. Или беше 5 процента - все тая.
    Пак Ви моля - пишете разумно.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #80

    Default

    Колата е доста приятна за каране.Онзи ден сложих лятните джанти и със 17 определено е много по стабилна и много по добре се усеща.(зимните са 16.)Огромна разлика между спорт и комфорт режима.На спорт си е направо резачка,държи по високи обороти и се изстрелва веднага.Не разбирам как са го направили караш 140-160 и оборотите са под 2000.Тръгваш и веднага включва на 2 и дори 3 и на 70 вече си на 7.Иначе разхода за сега е между 7.7 и 8.9 по борд.

  6. #81
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by consult View Post
    Колата е доста приятна за каране.Онзи ден сложих лятните джанти и със 17 определено е много по стабилна и много по добре се усеща.(зимните са 16.)Огромна разлика между спорт и комфорт режима.На спорт си е направо резачка,държи по високи обороти и се изстрелва веднага.Не разбирам как са го направили караш 140-160 и оборотите са под 2000.Тръгваш и веднага включва на 2 и дори 3 и на 70 вече си на 7.Иначе разхода за сега е между 7.7 и 8.9 по борд.
    Хе,хе, ами...направили са връзката човек/машина фалшива. Разходът се очаква да падне нататък. След като ризите на моторът се полират, съпротивлението от триене ще намалее, разходът на гориво - съответно. Не я юркайте в спортен режим известно време. Ако ви е важно да я ползвате дълго де. Ако след три години ще я продавате - тоя след вас да му мисли.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #82
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Нормално е когато ускоряваш в комфортния режим да държи в ниските обороти,то си пише ,че мотора е силен още от 1500 оборота,имаш и резерв от мощтност когато го натиснеш плавно и се доразвърти турбото.Плюс това,предполагам когато донастъпиш педала рязко колата мигновенно сваля предавките сама за да е в по-високи обороти мотора и да ускори по-бързо.


    До Италфена.
    Колкото до това какво ще стане ,ако си караш колата на всичката газ до прекъсвач по магистралата,моя опит при различните марки е различен . Понякога се късат биели (алфета 2000) -мотора директно за скраб.Смесва масло с антифриз (156 1.9жтд)-за по просто направо колата за скраб. Комшулък между цилиндрите в гарнитурата (екотек 1.6 16v)- нова гарнитура +две биели с бутала . На алтернатора му се скапва намотката в ротора(рено j7t 2.2)-смяна алтернатор. Къса се ангренаж щото беше с тесния ремък (ланча delta 1.6 8v) -смяна на всички клапани и два водача,после вече с широкия ремък няма ядове. И най-тъпото :след кратко форсиране до прекъсвач се пръска на парчета датчика за налягане на хидравликата (рено 1.4 8V май 710 N се води)-смяна на датчика и ново хидравлично масло .
    На писта на 156 след десетина минути на високи обороти хидравликата започва да се ебава, точно когато влизаш в завоя се втвърдява волана.
    И иначе винаги съм следял температурата и налягането,но това май не помага много.
    Last edited by 546; 08-04-2020 at 01:34.

  8. #83
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Хе,хе, ами...направили са връзката човек/машина фалшива. Разходът се очаква да падне нататък. След като ризите на моторът се полират, съпротивлението от триене ще намалее, разходът на гориво - съответно. Не я юркайте в спортен режим известно време. Ако ви е важно да я ползвате дълго де. Ако след три години ще я продавате - тоя след вас да му мисли.
    Ако ризите се полират... Нещото наречено хонинг къде отива!?! Какво се случва след това!? Питам щото си обяснявах нещата по-различно...

  9. #84
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Ако ризите се полират... Нещото наречено хонинг къде отива!?! Какво се случва след това!? Питам щото си обяснявах нещата по-различно...
    Ами ...поинтересувайте се какво е хонинговане, каква е целта му и как точно се прави. Тогава ще си обясните защо има следи по новите цилиндрови втулки(при новите върхови технологии ги няма), и защо се налага параметрите на нов двигател, да се ограничават, докато тия следи не изчезнат.
    И това, щото много хора пишат некви неща, ама.....
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #85
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Ами ...поинтересувайте се какво е хонинговане, каква е целта му и как точно се прави. Тогава ще си обясните защо има следи по новите цилиндрови втулки(при новите върхови технологии ги няма), и защо се налага параметрите на нов двигател, да се ограничават, докато тия следи не изчезнат.
    И това, щото много хора пишат некви неща, ама.....
    Лично съм карал блока от сиерата ми преди време за "разтъргване" заради новите бутала (ремонтни) и естествено и хонинг бяха направили...
    Знам какво е хонинга, но от прочетенето сметнах че е написано "полират" в смисъл износят...
    Хонинг трябва да си има.

  11. #86
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Лично съм карал блока от сиерата ми преди време за "разтъргване" заради новите бутала (ремонтни) и естествено и хонинг бяха направили...
    Знам какво е хонинга, но от прочетенето сметнах че е написано "полират" в смисъл износят...
    Хонинг трябва да си има.
    Реално точно това е смисалът. Малките грапавини, оставени след хонинговането, биват износени, като материалът от това действие, отива в маслото. Като целта е да се полира цилиндровата втулка. На времето, когато се правеше начално разработване на двигателите, се използваше и масло с висока киселинност, за да бъде ускорен тоя процес.
    Ако имате съмнения - кога триенето е по малко, вземете парче стъкло и съответно парче шкурка, та опитайте да придвижите един и същ къс материал по двете повърхности.
    Като казах - поинтересувайте се, май споменах за целта и начинът. иначе - то ясно че е стъргане на метал.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #87
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Реално точно това е смисалът. Малките грапавини, оставени след хонинговането, биват износени, като материалът от това действие, отива в маслото. Като целта е да се полира цилиндровата втулка. На времето, когато се правеше начално разработване на двигателите, се използваше и масло с висока киселинност, за да бъде ускорен тоя процес.
    Ако имате съмнения - кога триенето е по малко, вземете парче стъкло и съответно парче шкурка, та опитайте да придвижите един и същ къс материал по двете повърхности.
    Като казах - поинтересувайте се, май споменах за целта и начинът. иначе - то ясно че е стъргане на метал.
    Аз пък все съм си мислил, че хонингът не е грапавина а микро канал/нарез в цилиндъра "остърган" под определен ъгъл чиято задача е да задържа масло което да улеснява триенето м-у сегмент и блок/риза....

  13. #88
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Аз пък все съм си мислил, че хонингът не е грапавина а микро канал/нарез в цилиндъра "остърган" под определен ъгъл чиято задача е да задържа масло което да улеснява триенето м-у сегмент и блок/риза....
    Е, то някой даваха и съвети да се шкурят вече разработени двигатели при ремонт. Някой специалисти съветват и да се пилят маховици, но от това не следва че са прави.
    Ако целта е да остане масло по цилиндровата втулка, просто махнете маслообиращите сегменти. Ще получите супер смазване.
    Целта на хонингът, е да се уточни размерът на блокът/втулката, като режещият инструмент извършва възвратно/постъпателни и кръгови движения едновремено. Теоретично, ако процесът продължи достатъчно дълго, с различни начални точки, крайният резултат ще е полирана втулка.
    Следва да Ви предложа нов експеримент - взимате две бирени бутики и ги търкате една в друга. след това - омаслена бирена бутилка, търкате със шкърка, при един и съш натиск.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #89
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Кои са тези автомобили създадени ...
    Ето една таквази кола за продан.Естествено от нашата любима марка.На 1000 км.пробег само. Че и цената е дори под тази на 4С с такъв пробег.Корона вирус промоция баце,обявата е от две седмици,може да звъннеш и да ги оферираш да смъкнат още, но и на 27 000 евра,кво му плащаш?
    Скачиш вътре и газ до дупка.Мотора е Алфа Ромео 2 литра инжекция на базата на серийно произвеждания двигател-така е било по правилник.Иначе няма как да е в този клас.Предполагам е на базата на мотора в 155 или 75.Разликата би трябвало да е в материала на клапаните,пружинките им ,разпредилителните валове,интейка ,генерацията,горивната с-ма и електрониката.Евентуално буталата са олекотени и са от различна сплав от заводските ,биелите също са по-леки и са ковани ,може би и допълнително обработени.Плюс специални лагери на коляновия вал и подобрено охлаждане на маслото и евентуално специална охладителна течност.Дет се вика почти стокова машина. Конете са повечко заради оборотите.Няма компресор
    да се чупи,че може би и свещите са от по 5 кинта.Предполагам е ограничена до 7500 об/мин. и има и рестриктор на въздуха в уйовината дето стърчи от дясно.Но пък си я караш без страх все във високите обороти чак до като магнет марелито те надцака .Обикновенно тези коли са си изкарвали яко натискане над 5000 км.без ревизия.Значи има към още 4000 живот ,после минава през сервиза и пак е готова за бой.
    https://www.reezocar.com/en/voiture-...4CBC64B0A.html
    Last edited by 546; 08-04-2020 at 07:25.

  15. #90
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Колкото до това какво ще стане ,ако си караш колата на всичката газ до прекъсвач по магистралата,моя опит при различните марки е различен . Понякога се късат биели (алфета 2000) -мотора директно за скраб.Смесва масло с антифриз (156 1.9жтд)-за по просто направо колата за скраб. Комшулък между цилиндрите в гарнитурата (екотек 1.6 16v)- нова гарнитура +две биели с бутала . На алтернатора му се скапва намотката в ротора(рено j7t 2.2)-смяна алтернатор. Къса се ангренаж щото беше с тесния ремък (ланча delta 1.6 8v) -смяна на всички клапани и два водача,после вече с широкия ремък няма ядове. И най-тъпото :след кратко форсиране до прекъсвач се пръска на парчета датчика за налягане на хидравликата (рено 1.4 8V май 710 N се води)-смяна на датчика и ново хидравлично масло .
    На писта на 156 след десетина минути на високи обороти хидравликата започва да се ебава, точно когато влизаш в завоя се втвърдява волана.
    И иначе винаги съм следял температурата и налягането,но това май не помага много.
    Този твой опит са му оказали влияние доста други фактори. Правя средно по 30-35хил на година, никога не съм правил двигател. Около 20тина коли съм имал до сега,като дори и 75-цата не я жалих много.

    Примерът ти с обявата ми хареса доста
    Attached Images Attached Images
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •