Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
Е, то някой даваха и съвети да се шкурят вече разработени двигатели при ремонт. Някой специалисти съветват и да се пилят маховици, но от това не следва че са прави.
Ако целта е да остане масло по цилиндровата втулка, просто махнете маслообиращите сегменти. Ще получите супер смазване.
Целта на хонингът, е да се уточни размерът на блокът/втулката, като режещият инструмент извършва възвратно/постъпателни и кръгови движения едновремено. Теоретично, ако процесът продължи достатъчно дълго, с различни начални точки, крайният резултат ще е полирана втулка.
Следва да Ви предложа нов експеримент - взимате две бирени бутики и ги търкате една в друга. след това - омаслена бирена бутилка, търкате със шкърка, при един и съш натиск.
Двигателят на алфата която имам е на около 250000км... Преди време го отварях за гарнитура и някои доработки.... Е какво излиза на практика обаче!?!? Излиза че все още не е разработен (по вашата теория) защото хонинг все още има по ризите!?!?!! (някъде и снимки трябва да има)
Разбирам какво се опитвате да ми обясните, но то не е съвсем правилно.
Ще се опитам да дам нещо като пример и какво съм видял аз лично.
Махам главите на два двигателя, износен двигател и читав работещ. Ако омазня цилиндрите и на двата с масло и след това хвана един парцал и се опитам да изчистя маслото се получава следното. Цилиндъра които е износен и няма хонинг се изчиства с 1-2 движения на ръката и става сух. Като се опитам обаче да изчистя маслото от читавия цилиндър които има хонинг, с 1-2 движения на парцала НИЩО не се получава, на пипане с ръка цилиндъра продължава да си е мазен...