Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 91 to 105 of 130

Thread: Новите и старите бързи коли - размисли от темата за покупка на Guilietta

  1. #91
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Е, то някой даваха и съвети да се шкурят вече разработени двигатели при ремонт. Някой специалисти съветват и да се пилят маховици, но от това не следва че са прави.
    Ако целта е да остане масло по цилиндровата втулка, просто махнете маслообиращите сегменти. Ще получите супер смазване.
    Целта на хонингът, е да се уточни размерът на блокът/втулката, като режещият инструмент извършва възвратно/постъпателни и кръгови движения едновремено. Теоретично, ако процесът продължи достатъчно дълго, с различни начални точки, крайният резултат ще е полирана втулка.
    Следва да Ви предложа нов експеримент - взимате две бирени бутики и ги търкате една в друга. след това - омаслена бирена бутилка, търкате със шкърка, при един и съш натиск.
    Двигателят на алфата която имам е на около 250000км... Преди време го отварях за гарнитура и някои доработки.... Е какво излиза на практика обаче!?!? Излиза че все още не е разработен (по вашата теория) защото хонинг все още има по ризите!?!?!! (някъде и снимки трябва да има)
    Разбирам какво се опитвате да ми обясните, но то не е съвсем правилно.
    Ще се опитам да дам нещо като пример и какво съм видял аз лично.
    Махам главите на два двигателя, износен двигател и читав работещ. Ако омазня цилиндрите и на двата с масло и след това хвана един парцал и се опитам да изчистя маслото се получава следното. Цилиндъра които е износен и няма хонинг се изчиства с 1-2 движения на ръката и става сух. Като се опитам обаче да изчистя маслото от читавия цилиндър които има хонинг, с 1-2 движения на парцала НИЩО не се получава, на пипане с ръка цилиндъра продължава да си е мазен...

  2. #92
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Този твой опит са му оказали влияние доста други фактори. Правя средно по 30-35хил на година, никога не съм правил двигател. Около 20тина коли съм имал до сега,като дори и 75-цата не я жалих много.

    Примерът ти с обявата ми хареса доста
    Това че вие не сте правил двигател, не означава че друг след вас не е. Освен ако не ги откарвате в Надин разбира се. 20 коли.....за колко години това?

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Двигателят на алфата която имам е на около 250000км... Преди време го отварях за гарнитура и някои доработки.... Е какво излиза на практика обаче!?!? Излиза че все още не е разработен (по вашата теория) защото хонинг все още има по ризите!?!?!! (някъде и снимки трябва да има)
    Разбирам какво се опитвате да ми обясните, но то не е съвсем правилно.
    Ще се опитам да дам нещо като пример и какво съм видял аз лично.
    Махам главите на два двигателя, износен двигател и читав работещ. Ако омазня цилиндрите и на двата с масло и след това хвана един парцал и се опитам да изчистя маслото се получава следното. Цилиндъра които е износен и няма хонинг се изчиства с 1-2 движения на ръката и става сух. Като се опитам обаче да изчистя маслото от читавия цилиндър които има хонинг, с 1-2 движения на парцала НИЩО не се получава, на пипане с ръка цилиндъра продължава да си е мазен...
    Двигател на 250 000 км, със следи от хонинговането!? Веднага се свържете с представител на марката. Ще станете милионер. Тоя двигател е безценен.
    Last edited by ivan dimitrov; 08-04-2020 at 12:56.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #93
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Това че вие не сте правил двигател, не означава че друг след вас не е. Освен ако не ги откарвате в Надин разбира се. 20 коли.....за колко години това?
    Същото правило важи и за обратното. 14 години.
    Last edited by italfen; 08-04-2020 at 17:22.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  4. #94
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Това че вие не сте правил двигател, не означава че друг след вас не е. Освен ако не ги откарвате в Надин разбира се. 20 коли.....за колко години това?



    Двигател на 250 000 км, със следи от хонинговането!? Веднага се свържете с представител на марката. Ще станете милионер. Тоя двигател е безценен.

    Имам снимки но за жалост съм снимал други детаили и не се вижда добре...
    Нека и някои друг се включи които е разтурял работещ двигател за да каже имало ли е при него следи от хонинговането или е било гланц...

  5. #95
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Същото правило важи и за обратното. 14 години.
    Да ги закръглим на 20г, че лесно се смята. Значи, твърдите че понеже юркате машинките често на максимални обороти(пълна газ и макс обороти е различно нещо) и не сте правили ремонт на двигател цели 30000км, тия, дето караме една кола по 5-6-10г, трябва да приемем, че е нормално да се кара на макс. обороти(прекъсвач) по вече от тридесет, четиридесет секунди!?
    Или!?
    Какво е това правило, за което важи обратното?

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Имам снимки но за жалост съм снимал други детаили и не се вижда добре...
    Нека и някои друг се включи които е разтурял работещ двигател за да каже имало ли е при него следи от хонинговането или е било гланц...
    Добре ще е, да се включи някой, който е учил ДВГ. Някой който знае - що е то допуски и зглобки, клас на точност, клас на гладкост. Някой който знае - що е то хонинговане, кога, защо и как се прави. След като средното ми образувание е със специалност ДВГ, след 3г на конвеер в монтажен цех и 5г в изпитание и няколко месеца в ремонт на Вамо, снимки не ми трябват. Май точно вчера гледах филмче, за двигател на Ямаха, произведен за друг японски производител наречен Нюрбор Ринг, който щателно полираха самураите. А го полираха, щото става въпрос за 500 бройки за две години и - край. Щото цената на колата не може да се избие.
    Мен няма как да ме убедите. Посъветвах ви да разучите - що е то хонинг, тоя метод се прилага не само при двигатели.
    Last edited by ivan dimitrov; 08-04-2020 at 21:02.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #96
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Да ги закръглим на 20г, че лесно се смята. Значи, твърдите че понеже юркате машинките често на максимални обороти(пълна газ и макс обороти е различно нещо) и не сте правили ремонт на двигател цели 30000км, тия, дето караме една кола по 5-6-10г, трябва да приемем, че е нормално да се кара на макс. обороти(прекъсвач) по вече от тридесет, четиридесет секунди!?
    Или!?
    Какво е това правило, за което важи обратното?
    Карате на макс в обороти 30 хиляди километра и после продавате и си решавате проблема с ремонтирането на двигателя.

    Обратното гласи, че този преди мен ако е правил ремонт, не означава че и аз няма да правя след него.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  7. #97

    Default

    Да Ви споделя нещо,че ми е интересно.1996 година - карах ладата на баща ми.Писна ми по 2 пъти в седмицата да правя центровка.Случайно се запознах с някав образ много разбирал от електроника.Значи какво направи тоя-прати ме да си купа модул многоискрово запалване за лада самара,отнякъде намерил бобина от мицуиши на 14 000 волта,малко стругарска работа и датчик на Хол.Като гледах кви ги върши викам бащата ме отрепа тва делкото как го изкорми и само квото не му хареса и в контейнера.Запалих ,тоя нагласи делкото и вика не давай да пипат тука че градуси нищо общо нямат с лада.Резултатите- както ми обеща никога не се наложи да се прави центровка,колата почна да гори с 2 кила по-малко и най-интересното палеше веднага неависимо от температурата.И най-интересното палиш,дърпаш ръчната слизаш и се навеждаш до аспуха - а отам нито дим нито конденз,нищо,навеждаш се и не мирише на дим ,ако не си зад колата ще помислиш че на другия край на аспуха има не ДВГ а компресор на ток.Сякаш всичко изгаряше на 100%,ако някой може да ми обясни и защо не ги правят така колите като някав хахо го прави пред тях на улицата.Колата и в движение все така нищо от аспуха а мерцедеси и други западни коли конденз,вода,пушек особено в есенно хладно време.???

  8. #98

    Default

    Защото ги правят :
    1.според зададените пари и целеви пазар

    2.инженери, а не автопапатолози като този който е видял доста недомислици и сътворени инженерни глупости и е преценил какво е най-надеждното и доброто за даден автомобил.

    Инженерите първо взети от студентската скамейка се учат, след това1-3 година проектират за един производител и докато дойде време за обратния фийдбек, са мигрирали за по-голяма заплата при друг производител, и трето докато "дойде фийдбека" вече зор за нов двигател и модел или фейслифт, ама материалите поскъпнали и трябва нещичко да се "поотреже" и без да искат "отрязали" я нещо от двигател, я от скоростна кутия, я раздатки...

    3. Конкуренцията постоянно притиска производителите и те все гледат как да излъжат потребителя с нещо "ново" и от това бързане = "бързата работа, срам за майстора..."(инженера и производителя)...

    То и затова днешните автомобили да "еднодневки" о трудно вече се намира здрав модел автомобил...

    Яко се подхранва консумеризма - купуваш караш 5(7 при корейците) години колкото е гаранцията и "хвърляш" някой друг да си троши главата с нея...
    Така е проектиран конкретният модел...

    Или слагаш удължена гаранция от 7 и дори 10 години и заедно с нея слагаш и €€€€ на тази гаранция за тези години след 2-та или третата година...

    П.П.

    Ма тая лада ни катализатор има, ни нищо по нея -голи са като пушки...

    И тая лада на практика е Фиат...
    Last edited by alfa racer GTA; 09-04-2020 at 21:35.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #99
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Има и коли, които изкарват и над 10 години без да пипнеш абсолютно нищо освен течности, филтри, крушки, чистачки и акумулатори.

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Обикновенно тези коли са си изкарвали яко натискане над 5000 км.без ревизия.Значи има към още 4000 живот ,после минава през сервиза и пак е готова за бой.
    Аз съм 99.999% сигурен, че всеки автомобил ще изкара въпросните 5000 км на яко натискане. Това ли е целта за това дали една кола е здрава? Все си представях цифрите х100.
    На младини със сигурност имам доста повече километри на 100% товар на ДВГ-то дооста над 5к километра в посоката София->Бургас->София. Тези километри ги правихме за седмица. На ден сме правили 2 пъти този маршрут, при 100% педал на газта през цялото време (изключваш там, където не може - примерно някой пред теб да излезе). ДВГ не сме чупили. ОТ време на време се предава нещо по периферията.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #100
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Има и коли, които изкарват и над 10 години без да пипнеш абсолютно нищо освен течности, филтри, крушки, чистачки и акумулатори.


    Аз съм 99.999% сигурен, че всеки автомобил ще изкара въпросните 5000 км на яко натискане. Това ли е целта за това дали една кола е здрава? Все си представях цифрите х100.
    На младини със сигурност имам доста повече километри на 100% товар на ДВГ-то дооста над 5к километра в посоката София->Бургас->София. Тези километри ги правихме за седмица. На ден сме правили 2 пъти този маршрут, при 100% педал на газта през цялото време (изключваш там, където не може - примерно някой пред теб да излезе). ДВГ не сме чупили. ОТ време на време се предава нещо по периферията.
    Максимално натоварване(пълна газ) и максимални обороти не са едно и също нещо. Ако вземем това предвид - спор няма. В случаят ставаше въпрос за състезателни автомобили, които се натискат на пределът на механиката, в някой случаи по малко и от 5к километра, след което се ревизират. Там обикновено се взимат допълнителни мерки, за да е възможно моторът да работи по дълго време на макс. обороти.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #101
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Ако ще издребняваме и в автомобилния спорт много рядко има такива, които държат двигателя постоянно в максимален оборотен режим.
    Почти всички превключват скорости, които движат ДВГ-то в обороти различни от максималните такива.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #102
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Ебати, ебати......много сте добри, от тема за жулиета и хюндай кона докъде стигнахте, до прекъсвач и високи обороти,това е ефекта на незоадоволен пубер без никакъв ефект в динамиката........е и модератора ви даде нова насока все пак......))
    Last edited by Бобби; 10-04-2020 at 21:13.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #103
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Има и коли, които изкарват и над 10 години без да пипнеш абсолютно нищо освен течности, филтри, крушки, чистачки и акумулатори.


    Аз съм 99.999% сигурен, че всеки автомобил ще изкара въпросните 5000 км на яко натискане. Това ли е целта за това дали една кола е здрава? Все си представях цифрите х100.
    На младини със сигурност имам доста повече километри на 100% товар на ДВГ-то дооста над 5к километра в посоката София->Бургас->София. Тези километри ги правихме за седмица. На ден сме правили 2 пъти този маршрут, при 100% педал на газта през цялото време (изключваш там, където не може - примерно някой пред теб да излезе). ДВГ не сме чупили. ОТ време на време се предава нещо по периферията.
    Во , да се поддържа скорост от порядъка на 170-180 км.ч. на автомобила са му необходими около 100 к.с. ,което горе долу го може масовата съвременната атмосферка 1.6 16V. на около 5000 оборота. Турбо мотора 1.6 има същата мощт,но при по-ниски обороти- примерно 3700 и дори турбината няма да е натоварена на 100%.Та тази корейска кола си е направена за да се кара с до толкова и си е надеждна при такъв режим на работа колкото всяка друга кола с такава мощтност.
    НО си има и 160 коня ,щото ,ако застигнеш и решиш да изпревариш някой дето се движи със 160 ,а ти си с 170 да мож го изпревариш за под километър лесно и безопасно без да пречиш на тези които карат наистина бързи коли ,чиито мотори са на по-малко от половина натоварени при тези скорости.
    Иначе и аз съм любопитен колко може 1.6 турбо хюндай кона,например на една дистанция от около 4000 км. за 24 часа на бърза писта ,но и да се гони с Алфа 75 1.8 турбо ,а онова състезателно чудо с атмосферната двойка да кара с тяхната скорост,и да се види коя колко ще издържи
    Last edited by 546; 10-04-2020 at 22:59.

  14. #104
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ако ще издребняваме и в автомобилния спорт много рядко има такива, които държат двигателя постоянно в максимален оборотен режим.
    Почти всички превключват скорости, които движат ДВГ-то в обороти различни от максималните такива.
    Не издребняваме. Реших да уточня, защото тая посока на темата я дадох аз, като написах че не е нормално двигател да се юрка на прекъсвач продължително време.
    Вероятно не сте обърнал внимание.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #105

    Default

    Май никой не се изказа за ладата на баща ми и за гаражния и тунинг.

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •