Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 130

Thread: Новите и старите бързи коли - размисли от темата за покупка на Guilietta

  1. #46
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Едно и също си дъвчете, колко багаж събира еди коя си кола, кой какво кара и т.н....ами сравнете 33 с 4ц...поне в таблото имат прилики...)...гтв с брера и т.н...за да сте в час със заглавието на темата....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #47
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Старите бързи коли бяха по истински от новите такива, връзката човек машина беше по истинска

  3. #48
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    връзката човек машина беше по истинска
    Ехааа! Това трябва да означава.......какво!?
    Че при старите коли, когато човекът, искайки да спре машината, натискайки спирачката до дупка, блокирайки колелата, се е свързвал с машината по истински!?
    Чакай бе! Ами то в тоя случай, машината се е свързвала с физиката, не с човекът по истински. При новите коли, когато машината съобразявайки се с физиката, изпълнява желанията на човекът, връзката човек машина, казвате е не истинска!?
    Интересно схващане. Чудно - защо производителите "фалшифицират" връзката човек/машина постоянно, след като конкуренцията определя пазарният им дял.
    Това трябва да е световна конспирация, целяща да заличи виртоозните драйвъри, за които законите на физиката не важат.
    Тия, дето като прегазят някого, казват - ама аз не исках....
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #49

    Default

    Добре го каза!И всички от офроуд форумите искат най новите джипове да са с твърди мостове.Според мен те не могат да се адаптират към новите неща,поне не с такава скорост.

  5. #50
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by consult View Post
    Добре го каза!И всички от офроуд форумите искат най новите джипове да са с твърди мостове.Според мен те не могат да се адаптират към новите неща,поне не с такава скорост.
    Мисля, че ако ми беше по важно, можех и по добре. Относно оффроуд - лично аз не мисля по тоя въпрос. Идеята да карам трактор в градът, щото може да се движи и из нивата, някак не ми допада. Ако ще ора, ще ползвам трактор. По пътищата не бих. Компромисът, на тия цени, при тия възможности и моята потребност....няма начин.
    Но пък съм силно впечатлен, че знаете - какво искат всички от офроуд форумите. Може ли да Ви ползвам за консултант, ако се зародят такива потребности и у мен?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #51
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    При старите бързи коли си трябваше опит и умение при висока скорост и дадена ситуация да удържиш колата на пътя....е и при новите въпреки всички системе за безопасност, няма такава която да те предпази от вцепеняване и да ти завърти волана преди да се удариш, затова и с тях дават фира....при старите жертвите май са повече...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #52

    Default

    Извинявам се.Може би беше малко грубо.Просто докато да си избера кола изчетох много неща.,И Боби повярвай ми има-колата спира по-бързо от човек когато реши че ще се блъснеш.
    Last edited by consult; 05-04-2020 at 01:21.

  8. #53
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    При старите бързи коли си трябваше опит и умение при висока скорост и дадена ситуация да удържиш колата на пътя....е и при новите въпреки всички системе за безопасност, няма такава която да те предпази от вцепеняване и да ти завърти волана преди да се удариш, затова и с тях дават фира....при старите жертвите май са повече...
    При старите бързи коли, от 1.3л италианците вадеха 95 коня, германците - 45. Я да видиш, колко са сега, моля! Опит и умение, ама ти за пилот от Формула 1 ли се имаш!?
    Айде да си публикуваш сертификата! Аз лично ще ти целувам караката(БИБЛЕЙСО ИЗИСКВАНЕ). Ама не- нямаш, ти си обикновен потребител, дето трябва да управлява
    поне три пъти по бърза/мощна машина, от тая, която такива като теб/мен, преди 30-40г.
    Защо не мислите бе!?

    Quote Originally Posted by consult View Post
    Извинявам се.Може би беше малко грубо.Просто докато да си избера кола изчетох много неща.
    Аз не видях грубост. Има хора, които не се впечатляват от трактори просто.И аз съм от тях. Като казвате - кола, говорейки за джипки....
    Last edited by ivan dimitrov; 05-04-2020 at 01:25.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #54

    Default

    Не се впечатлявам от джипки.Можеш да прочетеш откъде тръгват нещата от раздела за Жулиета когато реших да сменя 147 цата ми.Изчетох доста форуми чужди също.Изненадох се че пращаме кораби в космоса а не можем(или не искаме)да направим кола която да е бърза икономична,удобна и малко се поувлякох в четене и в разговори с приятели за колите им.

  10. #55
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by consult View Post
    Не се впечатлявам от джипки.Можеш да прочетеш откъде тръгват нещата от раздела за Жулиета когато реших да сменя 147 цата ми.Изчетох доста форуми чужди също.Изненадох се че пращаме кораби в космоса а не можем(или не искаме)да направим кола която да е бърза икономична,удобна и малко се поувлякох в четене и в разговори с приятели за колите им.
    Има теми които не ме интересуват, съответно - не ги чета. съответно - мението ми по тях е .... никакво.
    Разбирам изнедата Ви, стига да взимате предвид фактът, че в почти всички държави, има ограничения на скоростта. Икономичноста е в пряка зависимост от нивото на технологията и ...о Боже, всичко изброено от Вас е въпрос на баланс, между противоречия.
    Иначе казано - автомобилната индустрия, се развива по начин, диктуван от потреблението. Ако се търсят малолитражки, горящи по литър на 100 - това ще се предлага.
    Сега се търсят трактори, според потребителите на които, е удобно да катериш 25см бордюр. Икономично е 25л/100км. Когато това свърши(а то ще), нещата ще се променят.
    Нищо което историята да не познава като явление. Просто - нова версия.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #56

    Default

    Дори и да е така.Какво печели обикновеният човек от това?Решаваш да си купиш кола и разбираш че всички дизели са проблемни заради дпф,дюзи,егр и недоумяващ как така Бош прави всички дюзи но Ауди имат проблеми а БМВ не.Разбираш че 4х4 то на Ауди е най доброто но е единственото което не се чупи в тая марка.Разбираш че на някои коли подръжката е ужасно и безсмислено скъпа,също така че компаниите купуват едни от други платформи и двигатели които променят минимално за да не са взаимозаменяеми частите.Разбираш че лъжат за разхода и замърсяването.И се питаш Ами аз къде съм в 21 век или в средновековието?И си казваш как по дяволите американците карат мустанги 67 година и на Тея коли им няма нищо и как някой си карал на дядо си харлито?И си казваш Ами тука трябва да има нещо сбъркано не може да е така.А технологиите са по напреднали от времето когато е произведен въпросния мустанг.Тогава?
    Last edited by consult; 05-04-2020 at 02:52.

  12. #57

    Default

    Хамериканците имат бензинови двигателя с голям обем и затова са с много голям ресурс.Те започнаха да монтират в техните си автомобили средни по размер бензинови двигатели разбирай от 3.0-3.5 литра от 1998-2001 нататък.Дотогава изобщо не им правеше впечатление че двигателя е 4-6 литра и колко гори.

    Огромно значение има, че първо ги притиснаха японците, а сега корейците в ниския и средния ценови сегмент, като там най-много значение придоби разходът на гориво след кризите с петролните цени в следствие на войните в Афганистан, Втората война в залива срещу Ирак, кризите с Иран и с Ислямска държава, а сега и с корона вируса и неразбирателството между ОПЕК/Саудитска арабия и Русия, която вече кара на изпарения.
    Утре отивам да сипя малко мазут за 1.61 лева на литър.

    А твоето не е джип, а си е между СЮВ и малък бус.

    На дизелите дюзите им не са проблемни, а ДПФ си иска поддръжка или премахване заедно с ЕГР.

    Между другото и бензините ги очакват проблеми - от 1 октомври етанола в бензина е вече 9%-10% според бензиностанцията и според това по кой норматив се "равнява" = по наша наредба минимум трябва 10% биоетанол, по изисквания на ЕС 9% биоетанол в бензина.Новите бензини вероятно повечето няма да имат проблеми, но старите...
    Като се натрупат няколко фактора наведнъж - директно впръскване+ биоетанол и така се получава.Проблемите на бензините с директното впръскване все още не са решени и в частност тези на ВАГ групата - просто след прословутите им проблеми впръскването са го направили смесено - има задължително на всеки цилиндър дюзи които впръскват гориво във въздушния поток преди да е достигнал цилиндъра и отделно дюзи които впръскват директно в цилиндъра бензин.

    Както директното впръскване, така и по-голямото количество биоетанол в бензина само ще влошат положението.


    А за старите и новите бегачки е ясно, но до 5-7 години ще има електромобили с пробег от над 1000км с едно зареждане.
    В момента Монбат строят завод за производство на биполярни акумулатори и батерии до Враца, които ще са с 46% намалено тегло спестено от оловото, като казват че нормална акумулаторна батерия по старата технология която е била 550 ампера стартов ток, произведената по новата технология батерия/акумулатор ще дава за почти двойно намалено тегло 1000 ампера стартов ток за същият капацитет.

    Най-голямо отражение ще даде тази технология на тяговите батерии каквито са тези на електромобилите.


    Бегачки АР нови има, ама гроздето е кисело...Например 4C.

    А иначе за "бегачките" италианците ги уважавам, защото вадят най-много коне от еднакъв обем атмосферен двигател.

    Японците вадят най-много коне от турбинирани и с компресори двигатели.


    А американците "вадят" най-големи двигатели с най-голяма консумация и най-малки показатели ...

    Имаше едно предаване "5-та предавка/скорост". Та тея от това предаване отидоха в САЩ и там "сравняваха" и "гониха" на 400 метра 3.5 литрово ферари с 6.7 литров шевролет корвет, като ферарито беше и някакво от 1995 година, а най-накрая шевролета се оказа и "специално издание" SRT с двигател от 7.2 литра и след като корвета "победи" 2 пъти ферарито водещите достигнаха единодушно до решението, че шевролета е "по-бързата кола" и си "струва повече парите", а било и по-евтино отгоре на това
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #58
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    При старите бързи коли, от 1.3л италианците вадеха 95 коня, германците - 45. Я да видиш, колко са сега, моля! Опит и умение, ама ти за пилот от Формула 1 ли се имаш!?
    Айде да си публикуваш сертификата! Аз лично ще ти целувам караката(БИБЛЕЙСО ИЗИСКВАНЕ). Ама не- нямаш, ти си обикновен потребител, дето трябва да управлява
    поне три пъти по бърза/мощна машина, от тая, която такива като теб/мен, преди 30-40г.
    Защо не мислите бе!?



    Аз не видях грубост. Има хора, които не се впечатляват от трактори просто.И аз съм от тях. Като казвате - кола, говорейки за джипки....
    Къде заби бе Иване....?....смятам, че коментираме коли за който не е необходимо да имаш сертификат за пилот, за да ти разрешат да я управляваш.
    Не съм пилот от Ф1 но имам опит и за това го казах....когато го нямах разбих едно бижу на 4-ти километър та затова и споделям какво мисля.....и незнам къде споменах, че сарите бегачки са по бързи и по мощтни....я дръпни ръчната и се върни пак да ми прочетеш поста....мисли и ти....))
    п.п..направи едно сравнение на твоето боксерче с новата делта или с жулиетата и ще влезнеш в темата...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #59
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Ехааа! Това трябва да означава.......какво!?
    Че при старите коли, когато човекът, искайки да спре машината, натискайки спирачката до дупка, блокирайки колелата, се е свързвал с машината по истински!?
    Чакай бе! Ами то в тоя случай, машината се е свързвала с физиката, не с човекът по истински. При новите коли, когато машината съобразявайки се с физиката, изпълнява желанията на човекът, връзката човек машина, казвате е не истинска!?
    Интересно схващане. Чудно - защо производителите "фалшифицират" връзката човек/машина постоянно, след като конкуренцията определя пазарният им дял.
    Това трябва да е световна конспирация, целяща да заличи виртоозните драйвъри, за които законите на физиката не важат.
    Тия, дето като прегазят някого, казват - ама аз не исках....
    Много добре знаеш, че конкуренцията е мираж. Преди няколко години хубавичко ги глобиха автомобилните гиганти,защото се оказа , че има картел. Как ще обясниш, че без Инфинити и Тойота, май няма сериозна марка, която да произвежда мотори с чугунени ризи и бутала с дълги и широки поли, както и с широки отвори при маслените сегменти. Тоест да са дълговени. Вместо това ни предлагат коли с алуминиеви мотори и педерастки буталца, които изкарват точно 200 000км, обаче с френския бензин, а не с нашия. Като капак и гумените тампони, дявол знае от какво ги правят, та за пет-шест години се скапват. Аз 33-ка с разбити тампони не съм виждал. Имам кормилни щанги на над 470 000 км, на които не са мръднали тампоните. Цялата електроника на съвременните коли е не да облекчи експлоатацията, а напротив-да затрудни обслужването. И да-харчат по литър-литър и половина масло на 1000 км. Всичко това са икономия на гориво от 2-3%. Ако това ми го прави някоя от колите-ебал съм я!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #60
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Много добре знаеш, че конкуренцията е мираж. Преди няколко години хубавичко ги глобиха автомобилните гиганти,защото се оказа , че има картел. Как ще обясниш, че без Инфинити и Тойота, май няма сериозна марка, която да произвежда мотори с чугунени ризи и бутала с дълги и широки поли, както и с широки отвори при маслените сегменти. Тоест да са дълговени. Вместо това ни предлагат коли с алуминиеви мотори и педерастки буталца, които изкарват точно 200 000км, обаче с френския бензин, а не с нашия. Като капак и гумените тампони, дявол знае от какво ги правят, та за пет-шест години се скапват. Аз 33-ка с разбити тампони не съм виждал. Имам кормилни щанги на над 470 000 км, на които не са мръднали тампоните. Цялата електроника на съвременните коли е не да облекчи експлоатацията, а напротив-да затрудни обслужването. И да-харчат по литър-литър и половина масло на 1000 км. Всичко това са икономия на гориво от 2-3%. Ако това ми го прави някоя от колите-ебал съм я!
    Опитай да произведеш и продадеш двигател с чугунени глава и блок, и тогава ще разбереш що е то мираж. Ширината на каналът за маслените сегменти, има отношение към ресурсът на двигателя, колкото камила към височините на вълните в Баренцово Море.
    Чувал съм да глобяват автомобилни производители за не лоялна конкуренция, за нарушаване/прикриване на изисквания, ама за картел - не.
    Тия които правят коли, кото да изкарват по 500 000км бяха изкупени, от тия, правещи такива, да изкарват 5 пъти по малко. Ама има картел де. Не се съмнявай.
    Като опиташ да спреш 2 тона желязо без АБС и после със, разбираш неминуемо, кога връзката човек/машина е по добра.
    Я да видим, Мултиеър без електроника, която да пречи!? Мираж, а!?
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •