Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 130

Thread: Новите и старите бързи коли - размисли от темата за покупка на Guilietta

  1. #31

    Default

    А случайно някой да е гледал ето тази?
    https://www.cars.bg/offer/5e31f54c4ff3e64d9c6aeac2
    И дали този двигател има някакви проблеми?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  2. #32
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Напредъкът на Жулиетата е главно, че е по-височка и определено е по-маневрена. Бих казал необичайно за алфа. Въпросната печка, която карах се държеше много добре и върви съвсем прилично. Прозорците обаче са малко високи и все едно съм в костенурка, ама от първите. Сравнявайки салона ѝ с моята не виждам някакво голямо развитие. Вярно е, че колите вървят към все повече "укротяване" с цел комфорт и сигурност. Както и, че се правят от маркетинолози. Конструктурите правят това, което те им кажат, а не каквото могат.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #33
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    А бе ако прочетете заглавието на темата и последвалите постове е пълен жмел, за какво иде на реч....))...това Жулиета е последствие на предишна тема, ама Вие за нея си говорите.....а къде е Ромео...?....)....няма прилика с. "Новите и старите бързи коли"....Жулиета не я виждам в цялата игра.....
    Last edited by Бобби; 30-03-2020 at 21:17.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #34
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А бе ако прочетете заглавието на темата и последвалите постове е пълен жмел, за какво иде на реч....))...това Жулиета е последствие на предишна тема, ама Вие за нея си говорите.....а къде е Ромео...?....)....няма прилика с. "Новите и старите бързи коли"....Жулиета не я виждам в цялата игра.....
    Ами Боби, 33-ката ми вървеше осезаемо по-добре и от сегашната ми, нищо, че миналата седмица я докарах до 70 000 км, както и от Жулиетата. За 156-9 с по-конвенционални мотори изобщо не говоря. На баир ги късах с перверзно удоволствие. Ама прогрес! Какво да се прави!?
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #35
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    ))...е това изказване може и да е по темата вече.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #36

    Default

    Според мен просто нещата са тръгнали в грешна посока.Какво имаме от Алфа в момента- 147 GTA, Жулиета qv, която преди фейслифта е само ръчка а след това само автоматик.Джулия която не е масова(2.9 битурбото имам пред вид),и ...това е.4c е повече екзотика но и тя е само автомат.Тоест почти никакъв избор на типична спортна кола в средния или нисък ценови сегмент.Вижте Нисан имат стари,после серията 350/370 после ГТР,,или Мазда- с кеф бих карал веднъж в месеца РХ8 например,вече станаха за без пари.Мисълта ми е че просто нещо им куца- маркетинг ли кво ли но е факт че Алфите се продават трудно даже и в чужбина изключвам Италия разбира се.

  7. #37
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Боби, вервай ми, Жужата е достатъчно бърза - тествано на аутобани в Германия.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #38
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    След почти година с Жулиета, мога да кажа, че колата е достатъчно голяма за семейна, като за особено много багаж съм си взел и кутия за покрива. Със сигурност вътрешното пространство е решено по-добре от малките кросоувъри от рода на Кона и Спортейдж, но всеки сам си избира. Лично аз съм изненадан колко багаж може да събере тази кола.
    Ако нямаш кутия на покрива как се справяш с багажното пространство и багажника достатъчен ли е за детска количка и другите щуротии, ако имаш столче на задната седалка? Интересно ми е да чуя мнение от семеен човек с Жулиета, тъй като и аз обмислям покупка на такава, но ми се
    струва, че е няма да ми стигне пространството.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  9. #39
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Боби, вервай ми, Жужата е достатъчно бърза - тествано на аутобани в Германия.
    Вярвам ти бе готин,не съм карал насъскана жужа, не го оспорвам....имам предвид заглавието на темата сравнението на старите и нови бързи коли....само Иво се опита до някъде с 33-та, ама не каза конкретно с какво я сравнява....тя цялата тема е жмел, говорите за багажно пространство увлекли сте се от производната за хюндай кона....както и да е...
    Last edited by Бобби; 02-04-2020 at 18:04.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #40
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Вярвам ти бе готин,не съм карал насъскана жужа, не го оспорвам....имам предвид заглавието на темата сравнението на старите и нови бързи коли....само Иво се опита до някъде с 33-та, ама не каза конкретно с какво я сравнява....тя цялата тема е жмел, говорите за багажно пространство увлекли сте се от производната за хюндай кона....както и да е...
    Сравнявам я със сегашната ми 146 1.8 ТС и Жулиетата на Па4о. Сегашната ми е напълно наред и няма много общо с 1.4 и 1.6. Личи ѝ , че е подсилена. Поне спирачки има. Но не може както 33 от 1500 оборота да почне да дърпа и чак на 6000 да се задъха, защото с тия клапани-толкова. Жулиетата е много готина със спортния си режим , но по понятни причини няма обороти. Освен това да не забравяме, че всички съвременни мотори, с някои изключения са консуматив за 200 000 км. Ей това пък съвсем не ми харесва.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #41
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Gogata View Post
    Ако нямаш кутия на покрива как се справяш с багажното пространство и багажника достатъчен ли е за детска количка и другите щуротии, ако имаш столче на задната седалка? Интересно ми е да чуя мнение от семеен човек с Жулиета, тъй като и аз обмислям покупка на такава, но ми се
    струва, че е няма да ми стигне пространството.
    Имам детско столче, и при нужда двама души сядат сравнително спокойно от двете му страни. Количка влиза без проблем в багажника, който е чувствително по-голям от на 147. Старото ми комби събира абсолютно същото количество багаж отзад. Като казвам много багаж, имам предвид четирима възрастни, дете и всичко около тях.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  12. #42
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Сравнявам я със сегашната ми 146 1.8 ТС и Жулиетата на Па4о. Сегашната ми е напълно наред и няма много общо с 1.4 и 1.6. Личи ѝ , че е подсилена. Поне спирачки има. Но не може както 33 от 1500 оборота да почне да дърпа и чак на 6000 да се задъха, защото с тия клапани-толкова. Жулиетата е много готина със спортния си режим , но по понятни причини няма обороти. Освен това да не забравяме, че всички съвременни мотори, с някои изключения са консуматив за 200 000 км. Ей това пък съвсем не ми харесва.
    Моята е с ремап, и върви много добре, включително на доускорение. Това за 200 000 км изобщо не е вярно, щото почти всичките, които се продават в момента от разни автокъщи, са на 300 000+, проверявано със съответният диагностичен софтуер на доста бройки. Има една в Ивас Ауто- 2014 набор, която е на 310 000 км (по километраж беше нещо от рода на 160 000), с показатели на дюзите почти като чисто нови, и вервай ми нищо и няма
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Вярвам ти бе готин,не съм карал насъскана жужа, не го оспорвам....имам предвид заглавието на темата сравнението на старите и нови бързи коли....само Иво се опита до някъде с 33-та, ама не каза конкретно с какво я сравнява....тя цялата тема е жмел, говорите за багажно пространство увлекли сте се от производната за хюндай кона....както и да е...

    Е, хайде стига. Какво е теглото на една бензинова 33-ка, каква е на споменатите от него коли.

    Отделно алфа нямала бегачки в ниския и средния ценови клас.Ами има - GTV какво е? А и да си кажем за съжаление ФИАТ имат леко друга стратегия с която така или иначе не успяват от поне 30 години, но са много твърдоглави. Ниския ценови клас "бегачки" го пазят за Фиат, например Купе, или барчетата им.Сега имат и нов кабриолет.Но не успяват да заинтересуват нито ниския ценови нито средния ценови потребител... И си остават само с произведеното...

    А и принципно като гледам в ниския и средния ценови класове времето на кабриолетите отмина и дойде времето първо на джипките, а сега на СЮВ, а вече навлиза и стават популярни хеч-СЮВ или някои ги наричат СпайдърСюв.На мен последната концепия ми харесва повече и от преднините, като единствено седан бих предпочел пред тази концепция, но за жената бих взел спайдърсюв/седан.Тоест повдигнат седан ги наричат.

    П.П.

    Консуматив са, защото ги пълнят с лайна - масово българина слага най-скапаното масло.

    И вземи ги сравни с боксер 1.7.

    П.П.2.

    Дадено е на едно място, "взето" е на друго - комфорт и сигурност, вместо лекота и бързина/пъргавина...

    Лично аз бих се наслаждавал на бърза, пъргава и безшумна кола.Останалите са за забавление, а това означава само едно - не са ежедневки, а пък оттам покупката им не е наложителна след като са автомобили за забавление...

    АР прави спортни автомобили за забавление-4c, 8c, , но нещо не виждам много кандидати да се джобят за такива пари...Грешката им беше политиката "неконкуренция" на алфа ромео, ланчия, мазерати .Като АР я бяха позиционирали някъде в нищото...И така изгубиха набраната инерция...


    Като сравня комфорта на 159-ката срещу цената за поддръжка е много по-добре от немската конкуренция.А съм имал и БМВ 335 и МБ 420s и немалко други немци.

    При покупката на семеен автомобил "думата на жената" натежава в 80% от случаите като изисквания за функционалност и ...

    Без да коментирам 4c-to и 2.9битурбо джулията, и сега не разбирам, защо 2.0 турбо джулията не я "пуснат" на 300+ коня и над 250кмч? Предполагам, за да не "сгъват" пазара на мазерати...


    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Имам детско столче, и при нужда двама души сядат сравнително спокойно от двете му страни. Количка влиза без проблем в багажника, който е чувствително по-голям от на 147. Старото ми комби събира абсолютно същото количество багаж отзад. Като казвам много багаж, имам предвид четирима възрастни, дете и всичко около тях.
    350 литра багажник е всичко друго, но не и на семеен автомобил.

    Ланчия Делта по подхожда на семеен и има повече пространство с около 45 литра.
    Last edited by alfa racer GTA; 03-04-2020 at 18:35.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #44
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    ...Като казвам много багаж, имам предвид четирима възрастни, дете и всичко около тях.
    Значи твоите представи се различават мнооого от моите представи за много багаж.
    Аз мнооого трудно и с мнооого лишения си събирам багажа на семейството в около 1300 литра багажник, когато тръгнем на път за седмица и нагоре. И повечето неща не са в куфари, а в пликове, за да може всичко да се уплътни на макс - всяка ниша, всяко кътче.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #45
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Карам алфа от 2001,като кола която сам закупих, преди това Алфетта дадена ми от роднина, 2001 колата която сам си закупих бе Джулиетта но от онези... Не тия които коментирате... Не изброявам и не искам до днес, кво като кола ми е минало през ръцете. В МОМЕНТА У семейството имаме фиат 146 тд 2 броя, фиат 145 с алфов мотор 1.6 боксер, фиат 166 жтд. Единствено 145 с боксер ми се докосва някак си до старите.... Коли, а не претендирам, че са били бързи... Бяха по страстни

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •