Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 130

Thread: Новите и старите бързи коли - размисли от темата за покупка на Guilietta

  1. #106
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Не издребняваме. Реших да уточня, защото тая посока на темата я дадох аз, като написах че не е нормално двигател да се юрка на прекъсвач продължително време.
    Вероятно не сте обърнал внимание.
    Да, аз точно така правя... извънграда карам на 2ра с 90км/ч, само като изпреварвам слагам 3та, после пак връщам на втора. Смисълът на спора беше за високи обороти, ясно е че само безмозъчни биха карали на прекъсвач.
    Last edited by italfen; 11-04-2020 at 07:00.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  2. #107

    Default

    ГолеМ спор, голямо чудо в тая тема...

    Та като се разгоря спора, сега сутринта се сещам за нещо смешно:

    -Карам си 159-ката лятото на 2017г. по магистрала Тракия на път за Бургас и от там за Камчия и някъде по пътя след Стара Загора и преди Ямбол се чува едно много яко ръмжене на двигател, ама си личи че не е обикновен двигател -поглеждам веднага в страничното огледало от моята страна и виждам в лява лента едно жълто Ламбо.Карах със 125-130кмч и казвам на жената : "Идва едно ламборджини отляво".Лабото беше "Авентадор" задмина ни плавно-плавно със скорост в ограничението -->точно 140кмч .
    Точно ни задмина и е на 15-20 метра пред нас, аз поглеждам към жената и й казвам със сериозна физиономия "Ей сега е момента да задмина това ламборджини и да разказвам", отвътре ме напушва яко смях ма стискам джуки, а тя само ме погледна .

    Та т'ва ламборджини със 140кмч имах чувството че двигателят му страда яко, заради тази бавна за него скорост.Мъчеше се горкият.Пича/ката караше точно в ограничението= 140кмч и предполагам на темпомат(ако има такъв), но тези коли не са направени за такава скорост.
    От звука на двигателя останах с чувството че тая кола си иска едно 180-200-240кмч, за да се чувства добре двигателя...
    Last edited by alfa racer GTA; 11-04-2020 at 09:29.

  3. #108
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Да, аз точно така правя... извънграда карам на 2ра с 90км/ч, само като изпреварвам слагам 3та, после пак връщам на втора. Смисълът на спора беше за високи обороти, ясно е че само безмозъчни биха карали на прекъсвач.
    Тоя безмозачен коментар в темата ти го зачекна...ама айде бъди здрав ....няма нужда да ни отговаряш, как върви колата на прекъсвач или във високи обороти.....просто тогава силата и умира...и малко по рано...ае да се научиш да превключваш по рано скоростите.....
    Last edited by Бобби; 11-04-2020 at 20:11.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #109
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Тоя безмозачен коментар в темата ти го зачекна...ама айде бъди здрав ....няма нужда да ни отговаряш, как върви колата на прекъсвач или във високи обороти.....просто тогава силата и умира...и малко по рано...ае да се научиш да превключваш по рано скоростите.....
    Първо - никъде не съм споменал, че карам на прекъсвач.

    Второ - ти с този "безмозАчен" коментар зачекваш колко са ти далече автомобилите, като слагаш всички под един знаменател как се карат и кога трябва да се превключва.

    Трето - личи си, че 24 клапаново арезе никога не си карал. Както и доста други високооборотни автомобили.

    Ето графика на 2.5 v6 24v, надявам се с "мозака" който разполагаш, сам да се сетиш кога трябва да превключиш предавка.

    Last edited by italfen; 12-04-2020 at 06:48.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  5. #110
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Първо - никъде не съм споменал, че карам на прекъсвач.
    [/IMG]
    Това добре, ама никой преди Вас не е споменавал понятието "високи обороти". Ставаше въпрос за максимални обороти,
    Що е то "виоки обороти"? Според Вас, това изглежда е 6800, щом смятате че моторът от графиката е високооборотен.
    Гледайки графиката, номиналните обороти на тоя двигател са околу 5-6000(не го познавам тоя двигател), та........колко са високите обороти за него?
    Ако Ви попитам - колко са минималните, номиналните, оборотите при които въртящият момент е най голям, вероятно отговорът няма да ви затрудни.
    Разбирате ли защо никой освен вас нямаше предвид - високи обороти?
    Сарказмът Ви е неуместен, защото при 90км/ч и на 4-та предавка, пак няма да сте близо до номиналните обороти предполагам.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #111
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Това добре, ама никой преди Вас не е споменавал понятието "високи обороти". Ставаше въпрос за максимални обороти,
    Що е то "виоки обороти"? Според Вас, това изглежда е 6800, щом смятате че моторът от графиката е високооборотен.
    Гледайки графиката, номиналните обороти на тоя двигател са околу 5-6000(не го познавам тоя двигател), та........колко са високите обороти за него?
    Ако Ви попитам - колко са минималните, номиналните, оборотите при които въртящият момент е най голям, вероятно отговорът няма да ви затрудни.
    Разбирате ли защо никой освен вас нямаше предвид - високи обороти?
    Сарказмът Ви е неуместен, защото при 90км/ч и на 4-та предавка, пак няма да сте близо до номиналните обороти предполагам.
    Ако вземем например, че двигателят има работен диапазон от 800 до 6800, високите обороти за мен ще са от 4800 до 6800, като средните ще са от 2800 до 4800, ниските 800 - 2800.
    Високо оборотен мотор, считам за такъв който максималната му мощност се постига в края на оборотния диапазон. Обикновенно това са автомобили с 4 клапана на цилиндър, късоходова или каре концепция.
    За сарказмът не го разбрах, защото може би не разбирам какво имате предвид Вие като "номинални обороти"?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  7. #112
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Ако вземем например, че двигателят има работен диапазон от 800 до 6800, високите обороти за мен ще са от 4800 до 6800, като средните ще са от 2800 до 4800, ниските 800 - 2800.
    Високо оборотен мотор, считам за такъв който максималната му мощност се постига в края на оборотния диапазон. Обикновенно това са автомобили с 4 клапана на цилиндър, късоходова или каре концепция.
    За сарказмът не го разбрах, защото може би не разбирам какво имате предвид Вие като "номинални обороти"?
    Номинални обороти са тия, при които двигателят е най ефективен(при сметките, производителят се е "целил' в тях"). Съотношението обороти/въртящ момент/разход на гориво е оптимален, обикновено са посочени от производителят в ръководството за потребителите. По кривата на въртящият момент и кривата на мощноста, може да се съди(по скоро гадае) къде приблизително са номиналните обороти.
    Един генераторен двигател, чийто максимални обороти са 1500, и си постига максималната мощност при 1500 об/мин, високооборотен ли е? Аз поне не се сещам за двигател, максималната мощност на който не е в края на оборотният диапазон. Може би имахте предвид - въртящият момент, но примерът с генераторът пак си остава в сила.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #113
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Като се гнявите, не е зле да знаете поне за какво. Аз като бивш собственик на Спарк мога да кажа кво се случва с него при каране в лютеницата за по-дълго без ремап. Бедна смес и каБум! Буталото се подава през капака на главата да види как е времето.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  9. #114
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    А я кажи спарка на 5000 оборота бива ли да се кара към час-два,че нещо пет скоростната кутия май ми идва къса.

  10. #115

    Default

    E че то всяко каране на магистралата ми е между 4 и 5 хил оборота. Тоест между 140 и 180. Нищо му няма, не се е оплакал.

  11. #116
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Първо - никъде не съм споменал, че карам на прекъсвач.

    Второ - ти с този "безмозАчен" коментар зачекваш колко са ти далече автомобилите, като слагаш всички под един знаменател как се карат и кога трябва да се превключва.

    Трето - личи си, че 24 клапаново арезе никога не си карал. Както и доста други високооборотни автомобили.

    Ето графика на 2.5 v6 24v, надявам се с "мозака" който разполагаш, сам да се сетиш кога трябва да превключиш предавка.

    Първо... на прекъсвач и преди него в най високите обороти за мотора няма как да караш бързо, губиш от динамиката си....
    Второ....за учителка по граматика може и да ставаш, но това което говориш за превключването няколко поста по назад ми подсказва, колко си в час зад волана....и м/у другото във второто имаш граматическа грешка, може да си я откриеш, а и бъркаш родовете....)
    Трето....няма да ти развалям виртуалните екстрасенски способности, като определяш, кой какво не е карал т.н... без да го познаваш, не съм от поколението отраснало с по-по-най на Къци Вапцаров, за да ти обеснявам какво съм карал и какво съм притежавал....ама вземи се оточни ако говориш за високи обороти, сравнявай си арезето с мазда рх 7, ако говориш за бързооборотни коли, ами то не е баш от тях...ама айде....аз още карам на дядо москвича...
    Моля, не се занимавай повече с мен, нека си остана прост дюнерджия.....така ще се докажеш като заслужил екстрасенс...и може да обесняваш колко ти е голямо пишлето в интернет, без да го показваш....тоез кажи на колко годинки си....да видим тия 20 и няколко коли кога ги смени им навъртя по 35 хиляди....но не мене, за да не виснеш на някоя бензиностация, да си гледаш М-пакета на баварката и да си мислиш, че въри колкото М- паура, ама не...защото ако си сложиш памук в гащите не означава, че имаш големи топки....
    п.п...мерси за таблицата....ако се опитам да гадя като теб....бих казал, че си айти специалист облъчен от монитора....
    Last edited by Бобби; 13-04-2020 at 01:08.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #117
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    То тъй,ама с тия три сонди ми е притеснително.

  13. #118

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    То тъй,ама с тия три сонди ми е притеснително.
    На твое място щях да разкарам катализаторите и да я ремапна.

    Карал съм стокови спаркове, карал съм спарк с генерация и ремап... Второто е по-сладко.

  14. #119
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    E че то всяко каране на магистралата ми е между 4 и 5 хил оборота. Тоест между 140 и 180. Нищо му няма, не се е оплакал.
    ))....знам бе....нали щеше да ми доказваш как на четвърта скорост караш с 200км/ч....а след това си продаваше скоростомера в ония раздел за авточасти....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #120
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Аааа,страх ме е да не ма бият от тия гриинпиис,катализатори не пипам.Обаче това с обедняването го чувам от няколко човека вече и се чудя ква е причината.
    Last edited by 546; 13-04-2020 at 04:07.

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •