Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 130 of 130

Thread: Новите и старите бързи коли - размисли от темата за покупка на Guilietta

  1. #121
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Номинални обороти са тия, при които двигателят е най ефективен(при сметките, производителят се е "целил' в тях"). Съотношението обороти/въртящ момент/разход на гориво е оптимален, обикновено са посочени от производителят в ръководството за потребителите. По кривата на въртящият момент и кривата на мощноста, може да се съди(по скоро гадае) къде приблизително са номиналните обороти.
    Един генераторен двигател, чийто максимални обороти са 1500, и си постига максималната мощност при 1500 об/мин, високооборотен ли е? Аз поне не се сещам за двигател, максималната мощност на който не е в края на оборотният диапазон. Може би имахте предвид - въртящият момент, но примерът с генераторът пак си остава в сила.
    Мерси за пояснението, със сигурност и на 4та не е в номинален режим на 90км/ч. Не разбирам от генераторни двигатели. Имате право за въртящият момент. Това за максималната мощност го написах във връзка със спора за превключването на скоростите, просто има двигатели които съвсем в края на оборотите си достигат пика на мощност и за максимално ускорение е необходимо точно преди ограничителя да превключиш.

    Quote Originally Posted by Бобби
    Първо... на прекъсвач и преди него в най високите обороти за мотора няма как да караш бързо, губиш от динамиката си....


    Quote Originally Posted by Бобби
    ама вземи се оточни ако говориш за високи обороти, сравнявай си арезето с мазда рх 7, ако говориш за бързооборотни коли
    Никой не е споменавал за бързооборотни двигатели, но я дефинирай бързооборотен двигател, за да разберем какво имаш предвид с това сравнение с Rx7.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  2. #122
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Мерси за пояснението, със сигурност и на 4та не е в номинален режим на 90км/ч. Не разбирам от генераторни двигатели. Имате право за въртящият момент. Това за максималната мощност го написах във връзка със спора за превключването на скоростите, просто има двигатели които съвсем в края на оборотите си достигат пика на мощност и за максимално ускорение е необходимо точно преди ограничителя да превключиш.





    Никой не е споменавал за бързооборотни двигатели, но я дефинирай бързооборотен двигател, за да разберем какво имаш предвид с това сравнение с Rx7.
    Аз сравнения не съм правил.... казах , ти да сравниш, защото говориш за макс високи обороти на който превключваш, та в тоя ред на мисли споменах маздата.....бързооборотен мотор е друга бира и в какъв диапазон ги достига....
    И пак казвам Моля, не ми е приятно да коментирам с теб......няма как да изпитвам злоба и негативно отношение към теб или dnt, защото не ви познавам, за разлика от вас в някой спорове с мен...
    Бъдете здрави....
    Last edited by Бобби; 13-04-2020 at 09:14.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #123
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    ...обикновено са посочени от производителят в ръководството за потребителите...
    Ако може да дадеш една извадка от ръководството на потребителите на някой модел на Алфа, който се кара в момента по пътищата, би било много добре.

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Аз поне не се сещам за двигател, максималната мощност на който не е в края на оборотният диапазон.
    Last edited by BO; 13-04-2020 at 12:01.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #124
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Аз сравнения не съм правил.... казах , ти да сравниш, защото говориш за макс високи обороти на който превключваш, та в тоя ред на мисли споменах маздата.....бързооборотен мотор е друга бира и в какъв диапазон ги достига....
    И пак казвам Моля, не ми е приятно да коментирам с теб......няма как да изпитвам злоба и негативно отношение към теб или dnt, защото не ви познавам, за разлика от вас в някой спорове с мен...
    Бъдете здрави....
    Как да няма злоба, след като си най-голямото дебилче в този форум, винаги търсиш заяждане и обиждаш.

    Не съм те цитирал нито съм започвал дискусия с теб, за ми се молиш да не се занимавам с теб, обикновенно ти се включваш с безпочвените си мнения (като последното).

    Никога точно обяснение или отговор, никаква последователност на мисълта, само лафове от кварталния магазин.

    И само лицемерчо може да пожелава здраве, а преди това да нарича
    незоадоволен пубер
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  5. #125
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Как да няма злоба, след като си най-голямото дебилче в този форум, винаги търсиш заяждане и обиждаш.

    Не съм те цитирал нито съм започвал дискусия с теб, за ми се молиш да не се занимавам с теб, обикновенно ти се включваш с безпочвените си мнения (като последното).

    Никога точно обяснение или отговор, никаква последователност на мисълта, само лафове от кварталния магазин.

    И само лицемерчо може да пожелава здраве, а преди това да нарича
    Пубер е процес на развитие, незадоволен е въпрос на много неща, едното са годинките....и тъй като не си ги споменал в аватара....мое предположение, ама в тая тема такова обръщение към теб нямам, явно ти държи влага от някоя друга ....много високи обороти държиш с думата дебилче, добре че е виртуално, защото реално ще влезнеш в прекъсвач!!!....Когато някой те моли за нещо, обърни му внимание за да не се молят след време за теб...стара поговорка, няма е в интернет...
    Аз, че съм неграмотен....такъв съм, защото съм израснал на улицата, ама ти с тоя среден род и думата лицемерчо ме навяваш на мисълта да не си гагауз...сега ще го търсиш в нета....аз лично нямам нищо против тая етническа група.....и да знаеш лицемер може да бъдеш към човек с който си имал нещо общо....
    Пак ти казвам бъди здрав...това е въпрос на виждане, особено при дадената пандемия, а злобата яде от вътре дори и виртуално...това ти го казва 52- годишен, който е живял и видял малко повече от теб, независимо от оборотите който развиваш....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #126
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Това не е сайт за запознанства, за да е от значение на колко години си, че да дадеш компетентно мнение. А с твоята бавнооборотност няма да ти стигнат и още толкова години за да влезеш в час с автомобилите.

    Ако имаш смелост заплахите си можеш да ми ги предадеш лично.

    Какво си видял в живота се хвали на внуците, тук едва ли някой го интересува.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  7. #127
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Това не е сайт за запознанства, за да е от значение на колко години си, че да дадеш компетентно мнение. А с твоята бавнооборотност няма да ти стигнат и още толкова години за да влезеш в час с автомобилите.

    Ако имаш смелост заплахите си можеш да ми ги предадеш лично.

    Какво си видял в живота се хвали на внуците, тук едва ли някой го интересува.
    Не било сайт за запознаства, а ме каниш на среща....нещо да не ти е сбъркана ориентацията...?...да предположим, че нямаш последователност в приказките си...
    Продължи рода си, преди да лапаш протеина, за да нямаш проблеми.....остани си с здраве и не ме занимавай с глупости....и dnt го поканих да пием бира, а той отиде на шел да си прави селфи.....минало ми е времето да си създавам проблеми с детски простотии
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #128
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Не било сайт за запознаства, а ме каниш на среща....нещо да не ти е сбъркана ориентацията...?...да предположим, че нямаш последователност в приказките си...
    Продължи рода си, преди да лапаш протеина, за да нямаш проблеми.....остани си с здраве и не ме занимавай с глупости....и dnt го поканих да пием бира, а той отиде на шел да си прави селфи.....минало ми е времето да си създавам проблеми с детски простотии
    Даниел беше там заради облога който имахте, че колата му не дига 200 на 4та. Той си направи селфи, да се види че не се е отметнал, понеже ти покафеняха гащите, върза му тенекия и си остана пред компютъра.

    Че ти е минало времето е ясно, а в случая ти създаде проблем, което не подхожда на хора от твоята въздраст.
    Last edited by italfen; 14-04-2020 at 14:26.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  9. #129
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Даниел беше там заради облога който имахте, че колата му не дига 200 на 4та. Той си направи селфи, да се види че не се е отметнал, понеже ти покафеняха гащите, върза му тенекия и си остана пред компютъра.

    Че ти е минало времето е ясно, а в случая ти създаде проблем, което не подхожда на хора от твоята въздраст.
    О....моля ти се, не влизай като трето лице на разговор на който не си присъствал, или с Дани си бил на конферентна връзка по телефона когато сме разговаряли...и с последствията... след това с негови авери, който навлезнаха за ден в форума, за да са му в помощ...))...то ако имаше модератори може да ти покажат някой неща дет са изтрили.....много съм последователен, ама вие си скачате...няма лошо, работя предимно с млади хора, но не така се постигат нещата.....е приятели сте, но аз не намесвам мойте когато имам проблем....всеки си намира майстора, включително и аз, но не си мисли, че си ти......е може и да се окажеш...това времето ще го покаже....виртуално, каквото и да кажеш не е реално.....празни приказки....а запри се....ако не да ти дам телефоният си номер и да си спретнем бой с маски заради пандемията....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #130
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    За последно предупреждавам

    Обръщам се специално към italfen и Бобби - Спрете се !

    После да няма питанки - Къде е темата ?
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •