Results 1 to 13 of 13

Thread: Подложки за пружини?

  1. #1

    Default Подложки за пружини?

    Здравейте колеги. Обмислям да сложа въпросните подложки за пружини на алфа 156 2.0 ТС на задни пружини с размери:
    - Диаметър на пружината: 150мм
    - Дебелина на навивката: 11,5мм
    - Разстояние между навивките като е вдигната на крик: около 66,5мм

    Мисля, че са си оригиналните TRW пружини както си излиза така колата, а амортисьорите са добре, не са изпуснали.

    Искам да ги сложа, тъй като сложих гуми 225/45/17 и като сме 4-ма в колата и при по сериозна бабуна гумата пристъргва в подкалника. Идеята е да я вдигна малко с такъв вид тампон който се слага между намотките и затова се допитвам до вас, кой ще ми е подходящият размер който ще ми пасне на пружината. Размерите на тези тампони се делят на A,B,C,D,F
    https://images.app.goo.gl/H7535JyjS6cUuM9x5

    Въпроса е, кои са тампоните които ще станат за моята?
    Last edited by grenlould; 24-03-2020 at 19:06.



  2. #2

    Default

    Тея работи които се слагат между намотките трошат пружини.

    Твоите пружини очевидно се омекнали. Разумното решение е да си купиш нови пружини.
    По-евтиното решение е да си намериш подложки върху които лягат пружините.
    Така правят например свестните сервизи, които монтират метанови уредби, защото метановите бутилки са много тежки.
    Може да ти направи стругар евентуално.

  3. #3

    Default

    Реално до два месеца ще сменям задните пружини и амортисьори, а сега просто положението е такова, че никой не работи в нашата област заради карантината и за това за момента е добро решение. Въпроса е временно сега да ги сложа за да не разглобяваме амортисьорите.
    Last edited by grenlould; 24-03-2020 at 19:35.



  4. #4
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Смяната на задните пружини и амортисьори не е чак толкова сложна и невъзможна... аз ги смених сам. Можеш да прегледаш тази тема:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...81#post1564581
    Много полезмо ми беше и това клипче:
    https://www.youtube.com/watch?v=YqsnJpUfLfs&t=284s
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  5. #5
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Подложките са два вида....с едните се повдига, като се слагат на леглото на прожината, от там се измества центъра на тежеста до някъде, вдига се просвета, но не се променя твърдоста, но зависи дали самите легла позволява това, за да няма изместване на прожината и при неравности евентуално изпадане, има и решение със изработка на нови легла дето стъпва пружината при някой стругар, но както казах не само изместваме просвета но и реглажа на окачването...е има някой допуски, който може да поеме реглажа но си е игра от хора, който са нясно с тия неща, също така при това упражнение се променя и хода на амортесьора....то и за това се продават различен тип прожини и амортесьори с различна твърдост според това което желаеш....
    Другият начин като сложиш гумени тампони м/у спиралата на прожината втърдяваш доста возията и ограничаваш неиният ход при неравности....и него не го препоръчвам....пак има изместване в реглажа на моста......
    За мен това не е решение, но гъзарията изисква жертви...)....не си мислете, че колата като е с широки гуми и е повдигната, ще е по устойчива....има още много други зависимости.....
    п.п. и пружините не се чупят от гумени подложки, ако има умора на материала, тя ще си даде фира и без тях...опелите страдат много от счупени задни прожини например....
    Last edited by Бобби; 25-03-2020 at 17:49.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Подложките са два вида....с едните се повдига, като се слагат на леглото на прожината, от там се измества центъра на тежеста до някъде, вдига се просвета, но не се променя твърдоста, но зависи дали самите легла позволява това, за да няма изместване на прожината и при неравности евентуално изпадане, има и решение със изработка на нови легла дето стъпва пружината при някой стругар, но както казах не само изместваме просвета но и реглажа на окачването...е има някой допуски, който може да поеме реглажа но си е игра от хора, който са нясно с тия неща, също така при това упражнение се променя и хода на амортесьора....то и за това се продават различен тип прожини и амортесьори с различна твърдост според това което желаеш....
    Другият начин като сложиш гумени тампони м/у спиралата на прожината втърдяваш доста возията и ограничаваш неиният ход при неравности....и него не го препоръчвам....пак има изместване в реглажа на моста......
    За мен това не е решение, но гъзарията изисква жертви...)....не си мислете, че колата като е с широки гуми и е повдигната, ще е по устойчива....има още много други зависимости.....
    п.п. и пружините не се чупят от гумени подложки, ако има умора на материала, тя ще си даде фира и без тях...опелите страдат много от счупени задни прожини например....
    Модела който взех е точно такъв, слага се между навивките на пружината, разбрах го от един приятел който кара вече 2 години с такива тампони и е нямал проблеми за щастие. Аз искам сега да закрепя положенкето за 2...3 месеца понеже миналия месец правих абсолютно цялата предница, преден нов прозорец, нови гуми и джанти , нов воден радиатор и се сещаш какви пари отидоха.....За това да си дам поне някой друг месец и тогава мисля да сменям амортисьори и дискове и накладки за да го направя всичко на едно. За това сега правя това с пружините, колкото да не ми опора в подкалниците , че нещо да не си прецакан гумите, че са новички....Благодаря за инфото, след малко ще ходя да ги слагам и след това ще дам мнение дали има полза от цялата работа, както плюсове и минуси доколкото е възможно.



  7. #7
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Не ме слушаш....не знам как ще ги нанижеш, защото ти си на макферсън отзад и ще е бая мъка....обикновено такива се слагат на пружини при който амортесьора е отделен от тях...а и се изместват в спиралата по врем на движение....та ефекта ще е жмел.....отзад ще вози като каруца и ще друса....
    Хайде ще споделиш.....))...другият път си купувай гуми с заводски параметри за колата...та колкото и да са ти омекнали пружините, няма да имаш тоя проблем....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    94

    Default

    Здравейте колеги и аз така спасявах положението с едни ладови тампони,които се слагат между намотките на пружините.Мисля че бяха за лада 4-ка струваха по 1.5 единия.Моя майстор сложи по 3 на пружина като естесвено стана по твърдо возенето, но аз нямях проблем с опиране на гумите в калниците.Моята е с гуми 205 50 на 17 и ТИ окачване на sportwagon.Наистина това е временно
    Alfa Romeo 1.9 JTD TI ама не баш

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Не ме слушаш....не знам как ще ги нанижеш, защото ти си на макферсън отзад и ще е бая мъка....обикновено такива се слагат на пружини при който амортесьора е отделен от тях...а и се изместват в спиралата по врем на движение....та ефекта ще е жмел.....отзад ще вози като каруца и ще друса....
    Хайде ще споделиш.....))...другият път си купувай гуми с заводски параметри за колата...та колкото и да са ти омекнали пружините, няма да имаш тоя проблем....
    Извинявам се за забавянето, сложих тампоните още от преди 10 дена. Спасих положенкето и сега вече слабо опират гумите в подкалниците когато е натоварена колата с 4 човека. Относно това, че гумите не са за тази кола, питах в групата на фейсбук и ме оверяваха, че гумите пасват идеално и за това взех този размер. Спестиха това, че като се натовари колата с пътници и при бабуни опират гумите в подкалниците, но нищо за сега проблема е решен. Колата се държи много добре, дори с една идея возията и стана по стегната и не тръска толкова.

    А относно слагането на тампоните се слагат елементарно без абсолютно никакви усилия, просто се вдига на крик, вкарва се тампона, слагат се две свински опашки и смъкваме от крика и готово, абсолютно никакъв филм, точно за 20 Мин съм ги сложил без да си давам зор.

    Та който иска да слага такива тампони между навивките на пружината да знае, че вършат чудесна работа.
    Last edited by grenlould; 06-05-2020 at 01:23.



  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    Поне напиши кой модел си подбрал от 6-те вида да не се лутат тези след теб. И аз съм в делема за тях, но и незнам А или В си взел. А може и да греша....

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by ilya75 View Post
    Поне напиши кой модел си подбрал от 6-те вида да не се лутат тези след теб. И аз съм в делема за тях, но и незнам А или В си взел. А може и да греша....
    Размерите които намерих са;

    Размер А 173мм 47мм 13мм
    Размер B 160мм 35мм 13мм
    Размер C 131мм 27мм 10мм
    Размер E 100мм 15мм 9мм

    Аз сложих Размер B 160мм 35мм 13мм



  12. #12
    Безграмотен HeBpo3a's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Fear and Loathing in Las Obelias
    Age
    43
    Posts
    56

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Размерите които намерих са;

    Размер А 173мм 47мм 13мм
    Размер B 160мм 35мм 13мм
    Размер C 131мм 27мм 10мм
    Размер E 100мм 15мм 9мм

    Аз сложих Размер B 160мм 35мм 13мм

    Колега, повдигна ли се колата в крайна сметка, или само се втвърди???
    146 1.6 Boxer 103 EX
    155 1.7 TS 115 EX
    145 1.9 JTD 105 +Chip - Maximum Overdrive EX
    156 1.9 JTD 115 +Chip - Maximum Overdrive, My Love

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by HeBpo3a View Post
    Колега, повдигна ли се колата в крайна сметка, или само се втвърди???
    Определено се повдигна! След като сложих тампоните колата стана отзад по висока с малко над 2 см. Карах така година някъде и реших да сменя амортисьорите и пружините в нови на Монро и сега вече гумите не опират в подкалниците с пълна кола, а подложките така ми стоят в гаража! Но вършат работа, определено спасиха ме когато ми опираха гумите в подкалниците!



Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •