Results 1 to 3 of 3

Thread: Проблем с хидравлична помпа на Алфа 156 2.4jtd

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2016
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    31
    Posts
    5

    Default Проблем с хидравлична помпа на Алфа 156 2.4jtd

    Здравейте колеги,както заглавието подсказва,имам проблем с въпросната гадинка(и то сериозен,скърца,свири та чак ремъка бяга видимо наляво надясно).☹️Та питанката ми е някой може ли да обясни горе-долу как се смъква въпросното жеЛезо.Гледах в е-леарна процедурата по смъкването,обаче нещо не ми стана ясно как ще си навра ръката между лонжерона и матора,че да разхлабя болтовете на шайбата на помпата пък камо ли друго.След това гледах в английския форум там някакъв говореше че я е правил процедурата без да смъква двг-то и то за два дена,но не даваше насоки,макар и бегли как е свършил работата (пък темата е от 2014....).Затова рекох да попитам тук,дано някой ми помогне и ми даде насоки.За справка съм смъквал и качвал алтернатор,и знам за какъв ташак става на въпрос.Така че, всякаква информация ще ми е полезна.Благодаря предварително.

  2. #2
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default


    Най лесният начин за да освободиш малко място е следният ,правил съм го на 147 жтд
    Махаш кокала/късата щанга от дясно/ за да освободи мотора
    След това двуцевката на колекторите ,задният тампон на ск.кутия ,и тампона дулу в ляво на мотора ,като предвърително слагаш крик под ск.кутия
    Така мотора увисва отляво ,а в дясната страна се отваря място за работа
    Имаш 3 болта на ремъчната шайба ,3 болта на хидравличната помпа
    След като ги развиеш помпата излиза назад ,на нея има 1 щуцер за развиване с гаечен ключ 17 който отива в рейката и 1 маркуч от казанчето,ако ти е по на чалъм може да развиеш щуцера от рейката ,но има 2 медни дихтунги които трябва да внимаваш да не ги загубиш
    Това е от мен колега
    Предварително източи течността колкото е останало че ще стане мазало
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    May 2016
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    31
    Posts
    5

    Default

    Благодаря за отзива и насоките!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •