Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: Клапан картерна вентилация

  1. #16
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Ако намериш същата гумичка, тоест гуменото пръстенче, ще стане. За пружинката не знам, как ще определиш дали е омекнала. Честно казано, между старата и новата не усетих да има някаква разлика. Изглежда основно уплътнителното пръстенче, играе роля.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Ако намериш същата гумичка, тоест гуменото пръстенче, ще стане. За пружинката не знам, как ще определиш дали е омекнала. Честно казано, между старата и новата не усетих да има някаква разлика. Изглежда основно уплътнителното пръстенче, играе роля.
    Понеже темата ти е важна, ще добавя няколко снимки.
    Свалих го, беше в добро състояние. Огънах една отвертка за свалянето. О-пръстена трябва да е зелен и с размери 14х2. Смених О-пръстена и това което е важно- преди колата се форсираше трудно, когато е студена, сега се форсира веднага. Изглежда е смучела въздух в колектора от там и затова не се е форсирала. Този пръстен мисля, че изолира от външния въздух.


    Click image for larger version. 

Name:	1.jpg 
Views:	119 
Size:	93.2 KB 
ID:	171436 Click image for larger version. 

Name:	2.jpg 
Views:	114 
Size:	97.2 KB 
ID:	171437 Click image for larger version. 

Name:	3.jpg 
Views:	118 
Size:	95.9 KB 
ID:	171438 Click image for larger version. 

Name:	4.jpg 
Views:	117 
Size:	89.7 KB 
ID:	171439 Click image for larger version. 

Name:	5.jpg 
Views:	108 
Size:	96.2 KB 
ID:	171440 Click image for larger version. 

Name:	6.jpg 
Views:	99 
Size:	97.9 KB 
ID:	171441 Click image for larger version. 

Name:	7.jpg 
Views:	108 
Size:	100.1 KB 
ID:	171442 Click image for larger version. 

Name:	8.jpg 
Views:	106 
Size:	93.7 KB 
ID:	171443 Click image for larger version. 

Name:	9.jpg 
Views:	108 
Size:	100.7 KB 
ID:	171444 Click image for larger version. 

Name:	10.jpg 
Views:	107 
Size:	101.8 KB 
ID:	171445
    Last edited by El Caballero; 22-05-2020 at 18:58.

  3. #18
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Супер, при мен нямаше как да снимам. Много добре си се справил, браво колега. Определено има ефект от смяната.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Супер, при мен нямаше как да снимам. Много добре си се справил, браво колега. Определено има ефект от смяната.
    Да, определено има ефект, тези които смятат, че са пари на вятъра не са прави.

  5. #20

    Default

    От къде поръчахте клапана

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by gambino85 View Post
    От къде поръчахте клапана
    Аз смених само О-пръстена.

  7. #22
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Може да се смени само пръстена, както е направил колегата. Иначе във всеки магазин за авточасти, би трябвало да могат да поръчат клапана. За жалост е само оригинален и го няма на склад в България. Доставката е 5-6 дена, струва около 30 лв. Сложил съм и снимка, къде се намира клапана, защото много хора в магазини и сервиви, не знаят за наличието му. Аз само го намерих.

    КОлега, предполагам че при теб е вкарвало и маслени пари. Което е намалило и количеството на кислорода, постъпваш в двигателя.
    Last edited by Ghostface86; 22-05-2020 at 22:30.

  8. #23
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Днеска го търсих ВШК, но не го намерих. На всички ТС ли го има? Тоест аз ли съм тъп или нещо друго . Моята е с 1.8 140 кс. с алуминиевия всмукателен колектор. Питам, защото тоя пръстен се надървя с времето, а не от километрите.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #24

    Default

    Вероятно наистина е смучела въздух от уплътнението на клапана. Още една полза- вече не падат оборотите под обичайните при спиране и няма никакво колебание в оборотите, както беше преди. В близките дни ще я закача да видя дали записва още грешката за проблеми в сместа.

  10. #25
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    По-скоро, е вкарвало много маслени пари. Само дано си сложил маслоустойчиш пръстен.
    mordohy, пусни ми рамата на лично, да погледна в програмите.

  11. #26

    Default

    От това, което видях, клапанът стои постоянно отворен или поне така ми се струва, затваря се при рязко подаване на газ примерно. Не съм се интересувал какъв е принципа. Това уплътнение няма отношение към затваряне на клапана, то уплътнява горната част на клапана към колектора. Да не засмуква въздух от там. От там са и проблемите с оборотите. Навлиза нерегламентиран въздух и бърка всичко.
    Last edited by El Caballero; 23-05-2020 at 20:46.

  12. #27

    Default

    Колеги какъв размер е семеринга, че го изгубих при свалянето? Благодаря предварително.

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by gambino85 View Post
    Колеги какъв размер е семеринга, че го изгубих при свалянето? Благодаря предварително.
    Малко по нагоре съм написал

  14. #29

    Default

    Здравейте, може ли да ми дадете линк от къде мога да поръчам клапанчето, понеже моята пружинка е счупрна? Питах в няколко магазина и никъде нямат и не могат да поръчат. Отделно може ли и малко повече инфо за този маслен сепаратор?

  15. #30
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Трябва да намериш магазин за авточасти, които да разбират от работата си. В България няма наличност на клапана, поръчката трябва да я направят от чужбина. Аз съм дал в първия пост, ОЕ номера за моя клапан.
    Този клапан осигурява вентилацията на картера и изгарянето на маслените пари.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •