Results 1 to 7 of 7

Thread: Кросвагон, смяна масло на диференциалите

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Stamboliiski
    Posts
    2

    Default Кросвагон, смяна масло на диференциалите

    Здравейте колеги,
    от две седмици вече имам Кросвагон 2005 година на производство.
    Колата е обслужена, но туй като за първи път съм собственик на кола 4Х4 имам няколко въпроса.
    След смяна на маслото на скоростната кутия реших да сменя и това на диференциалите, но честно да кажа не знам с
    какво масло да го направя. Търсих информация, но прекалено малко и то различни мнения,
    затова реших да попитам тук и дали има хора, които са го правили и дали са доволни от смяната.
    Друго нещо, което ме притеснява е един шум, които се чува при тръгване от място, звучи като зацепване и го прави само
    един път в моментът, в който колата мръдне на първа. Аз мисля, че е от зацепването на диференциала, но както казах нов съм
    и не знам при другите има ли го този звук. Третото нещо за което искам да попитам е свързано със стрелките на скоростомерът и на
    оборотомерът. Работят си перфектно, но стъпя ли на паваж полудяват сякаш от вибрациите, защото не скача лудо навсякъде, а играе около тази скорост. Примерно карам с 60 на паваж, а тя играе от 80 до 40. И последно, може ли някои да ми каже имам ли вихрови клапи или нямам, защото доста неща изчетох и на всеки двама, които казват, че има има двама, които казват, че няма.

  2. #2
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Здравей. Не съм имал Q4, но от това, което съм чел знам, че им тропат карданите. За стрелките и на моята се друсат, но не чак толкова много като на твоята. Не знам на какво се дължи, но аз даже спрях да го забелязвам, пък и не карам с 60 по паважа, че после окачването скъпо
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  3. #3
    започва да се пристрастява osti's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Разград/София
    Age
    36
    Posts
    30

    Default

    Здравей,

    Честит кросвагон, за мен това е уникален автомобил. Преди няколко месеца купих такъв за баща ми и ако намеря със същото оборудване като неговият, бих взел и за себе си такъв. Това, което бих те посъветвал е да провериш различните марки масла какво предлагат за колата в интернет. Аз закарах автомобила за обслужване, исках да ми сменят и маслата по ходовата част но отговора беше, че са проверени и са бистри и няма течове по раздатки и диференциали та ми отпадна временно задължението. Според различни източници в интернет дават 80W-90. Но пък в сайтът на Кастрол дават и 75W-90 и 80W-90.

    Този шум ако е като тупкане е много вероятно да са тампоните на диференциала, това е едно от болното място на тези автомобили. Нови няма или поне аз не намерих из европа, като заместител се ползват от преден долен носач на Honda Civic EP3.

    Инфото е от тази тема:
    https://www.forum.alfaholicy.org/156...ml?language=en

    Такива тампони взех за баща ми. Разликата е, че при оригиналните не е централна дупката а леко в страни. Докато хондовите тампони са центрирани. Проблеми за момента няма но щом са го измислили така, явно има защо и като мине тази олелелия с вируса, ще нося оригиналните тампони да ми направят полиуретанови. Висящият тампон на кардана също се разбива, той същo ми е кандидат за полуретан и последното място е отпред една греда. Мисля, че раздатката се държи за нея. На втора страница от темата е показана.

    Най-лесно да разбереш дали имаш вихрови клапи е като махнеш пластмасата на двигателят и погледнеш всмукателният колектор.
    Така изглежда колектор с вихрови клапи https://vanos-bmw.com/images/opel-zaglushki3-1.JPG
    https://www.autolusso.co.uk/assets/i...irl-flap_2.jpg
    166 V6 TB
    164 V6 Turbo - Bought sight unseen

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    75в -90 е синтетика или полусинтетика. 80В-90 е по по-старите стандарти. Слагай смело 75В-90, дори полусинтетика и го сменявай на 70 000км!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    един път в моментът, в който колата мръдне на първа. Аз мисля, че е от зацепването на диференциала, но както казах нов съм
    Точно така. Този удар е вътре в диференциала. И при чисто нов кардан, и сменени тампони на диф., пак го има.

    Тази кола никога няма да бъде перфектна. Винаги нещо ще се обажда, независимо от хилядите левове наляти по трансмисията.

    Свиквай.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Stamboliiski
    Posts
    2

    Default

    Благодаря за бързите отговори колеги. Днес, благодарение на карантината разбрах, че нямам вихрови клапи, но имам повече от много свободно време и затова свалих и интеркулера да го почистя, че имаше около 1 пръст мръсотия по него. Как е вършил някаква работа не знам.

  7. #7
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Пиши на penev@bmw-shper.com, обясни им каква е колата и питай дали ще искат да ти ремонтират дифа.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •