Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: 'Задъхване' във високите скорости (159 1.9jtdm ръчка)

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default

    алфата толкова си може. Чак ми е чудно как си до 3-та заедно с 3 литра !?!
    тежък туч и няма коне
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  2. #17

    Default

    Добре де какво ги превъзнасяте тия 3 литра като повечето изкарват коне колкото алфата от 2.4,а са по-тежки Бмв-та,Мерцедеси и Аудита и защо тогава Алфата да отстъпва!Веднага давам пример е класа 3.2 204 коня е 1920 кг,а Алфата 2.4 200 коня е 1680кг е кое ще върви по-добре тогава?

  3. #18

    Default

    Не ги превъзнасяме.Просто обемът им е по-голям.Едно е 2.4 друго е 3.0 литра.Аз нямам комплекси от това, не трябва да имаш и ти.Като им погледнеш разхода и им прочетеш форумите и... разбираш, че икономия няма от тези 3.0 двигатели и е по-добре да имаш бензинова кола.

    1630 кг е преди фейслифта и 1580 след фейслифта.

    Не съм казал, че "няма да върви" или че "не може да се мери". С аналогичните двигатели и години 2.5 на БМВ до мисля май месец 2008 година може и ги "бие".Дори мисля и на ауди 3.0 до определена година - и те имаха 203/4 коня.За мерцедес не зная.

    Ама е тъпо да "се периш" с дизел и да избиваш комплекси.
    Имал съм "покана" на пътя и от БМВ-та "туниговани" и от Аудита и не съм се бегал с нито едно.Тъпо е.Шофирам за удоволствие.
    А и обществените пътища не са направени, за да си мерят пишките комплексари малопишковци...Има хора по тях, семейства с деца и т.н.

    Не че не съм я натискал до 195-200кмч, дори е удоволствие със 2.4-ката на 159-ката защото тогава поне моята се чувства че влиза във вихъра си, но си е малко страшничко с тази скорост, защото бързо осъзнаваш, че нашите магистрали не стават за такава скорост.

    А е тъпо "да се бегаш", защото аз лично не смятам че има нещо да доказвам на когото и да е в тоя живот, еле пък на комплексари по пътищата, които явно нямат къде другаде да "доказват" своето "превъзходство" освен на пътя...

    Отделно не виждам защо заради някой лумпен трябва да си чупя колата или да я карам на предела на възможностите й.

    2.4 двигателя е много здрав, но ако искаш "бегачка" си купуваш бензинка бегачка с къс ход на буталата.Дизелът винаги е по-дълъг ход на буталата, поради принципа на действие на двигателя му и точно заради това и оползотворява по-добре горивото.Аз лично си доставям удоволствие със 159-ката при изкачване в планина на 3-та и 4-та скорост.И това ми стига.Магистралите отдавна ги отписах поради камерите, но когато ги махнаха за около 1 година съм си позволил 4-5 пъти да я натисна до 195-200кмч и един път до 205кмч и от тогава не съм я натискал вече поне 2.5-3 години.

    А една от много малкото истински бегачки бензинка на която хода на буталото е по-дълъг от диаметъра на същото е Ланчия (Rally)037.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #19

    Default

    Аз съм млад и съм се бягал със 3.2 на Мерцедес Е класа и със 3.0тди със 204 кс на А4 и Алфата върви колкото тях,а и по стрелка на километража спокойно си развива 230 и нагоре може,защото на 230 е точно с 4000 оборота,затова ми се струва че прекалено много превъзнасяте тези дизели с 3.0 литра,защото Алфата с 2.4 си върви като тях!Също така не съм съгласен че бензиновите коли са големи бегачки,защото съм сигърен че 2.4 159-ка с ремап ще бие 159-ка с 3.2 260 коня!Даже примерно специално сравнено с Мерцедес Е класа 3.2 204 коня тя е с архайчен 5-степенен автомат и ще и свършат предавките тя на 220 е с 4000 оборота на последната си пета предавка,а има общо 5000 оборота,значи по стрелка ще приключи на около 235!Следователно Алфата с 2.4 върви даже повече.
    Last edited by Beast159; 06-04-2020 at 00:15.

  5. #20
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Тая тема, ако е прочете ген. Мутафчийски веднага ще даде заключение коронавирус заради задъхването....))....иначе тия с вагините, аудита и т.н...в Перник вече ги наричат covid 1.9 TDi......ае с здраве и бъдете здрави....дано момчето да си оправи колата, само да не се окаже, че му приплъзва съединителя....след толкова к.с. ....е нормално...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    44

    Default

    Пак я обърнахме на мерене на кой кое колко му е голямо...
    Съединителят е бетон. И той е новичък. Ще почета малко за дебитомерите *помагайте малко с инфо, моля*, но не вярвам с 1 ремап да му се стига лимита на дебитомера. А преди турбото няма течове на въздух. Сменил съм скобичките, за да няма такива проблеми Ако имате още идеи бих ги чул с радост.
    П.П. замерих с един голям професор, дето коментираше как не мога да си карам колата, че да ме минавало 3.0тди-то. Тоя професор кара зафира със същия мотор като моята кола. Качих шофьора на аудито да компенсира 80те кг разлика в теглото на автомобилите. Като ударих 4та сигурно беше 100 метра назад, та не знам дали ме настигаше или не...
    Last edited by aironhight; 06-04-2020 at 02:53.
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150hp

  7. #22
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by Beast159 View Post
    И да не върви точно с него не си мисли че ще вървиш с много повече а една 5 серия с 218 кс или е класа с 204кс ще вървят заедно с Алфата да не кажа и по малко.Защо тръгваш да сравняваш 230кс с 200 аз сравнявам с моторите които са с по-малко коне както казах 204 коня при Мерцедеса примерно,както и при Ауди 3.0 тди е с 204кс!
    Аз дадох само предложение, ти си този който ги сравнява. На мен резултатът ми е ясен какъв ще бъде. Моето мнение е, че 2.4 jtd е много далеч от 3.0 БМВ - не само по динамика, но и като потенциал и икономия... за здравина да не говорим.

    По темата:

    Бих закарал колата при този, който е мапвал понеже компа на колата Bosch EDC16+ има доста възможности за ограничения според предавки и температури.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  8. #23

    Default

    Както казах знам,че ще вървиш повече но по-стария мотор на Бмв 3.0 който е с 204 и 218 кс върви точно като Алфа с 2.4,за твоя двигател с 231 кс съм напълно съгласен!Но няма как да бъда съгласен за Е класа,5 Серия,а4 и а6!

  9. #24
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    След като до трета върви зверски, а после угасва звездата ѝ, то най-логичното обяснение е, че гумите са значително по-големи от оригиналаните. Това е простотия, която масово се прави, а после: диференциал, полуоски, спирачки, не върви....... Виж си гумите първо, а после ръчкай по мотора! Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    44

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    След като до трета върви зверски, а после угасва звездата ѝ, то най-логичното обяснение е, че гумите са значително по-големи от оригиналаните. Това е простотия, която масово се прави, а после: диференциал, полуоски, спирачки, не върви....... Виж си гумите първо, а после ръчкай по мотора! Успех!
    Гумите са 225/45/18. Зимните ми гуми са заводските 225/50/17 на заводските джанти.
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150hp

  11. #26
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    44

    Default

    Не бих казал, че е "дино кралица", защото със стокова сме се пробвали и разликата е от земята до небето - няма гонка
    А за градуси не знам за какви градуси говорим, като вън е около 10 градуса. И то при първото подаване на газ няма как да е загряла колата така, че да почне да бута от мощността според мен. На гонките с въпросното А6 разликата е, че върви на задната броня някъде и като дам 4та ме дърпа с един калник. Не е като да 'пуска котвата' алфата, но просто си личи, че има някаква разлика.
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150hp

  13. #28
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by aironhight View Post
    Не бих казал, че е "дино кралица", защото със стокова сме се пробвали и разликата е от земята до небето - няма гонка
    А за градуси не знам за какви градуси говорим, като вън е около 10 градуса. И то при първото подаване на газ няма как да е загряла колата така, че да почне да бута от мощността според мен. На гонките с въпросното А6 разликата е, че върви на задната броня някъде и като дам 4та ме дърпа с един калник. Не е като да 'пуска котвата' алфата, но просто си личи, че има някаква разлика.
    Аз почвам да си мисля че има някакъв софтуерен проблем... Просто предположение е това...

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    44

    Default

    Днес замерих малко стойности с MES-а и няма разлика в стойностите на гориво и налягане измежду скоростите. Може би проблема се крие в нещо друго. От "затапващите" елементи е останал само катализатора. Дайте предложение дали мога да го проверя за запушване без да го свалям и т.н. Може да пробвам с откачено крайно гърне да видим дали ще има разлика. Прикачвам снимки на boost + количество гориво и MAF замервания.


    Click image for larger version. 

Name:	stoinosti.jpg 
Views:	11 
Size:	21.0 KB 
ID:	171359Click image for larger version. 

Name:	stoinosti.jpg 
Views:	9 
Size:	21.1 KB 
ID:	171360
    Last edited by aironhight; 05-05-2020 at 00:31. Reason: добавяне на снимка
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150hp

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •