Results 1 to 15 of 48

Thread: Задни пружини и амортисьори (стандартни)

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Задни пружини и амортисьори (стандартни)

    Здравейте,момци.
    Подпитах тук-там ,но само по едно мнение от човек се върза и никаква обективна преценка не добих.

    Та смисъла на темата ми е -кой,какви марки пружини и амортисьори е слагал и не е имал проблеми...или пък обратното. Амортисьорите са по-лесни като избор,но при пружините предвид това,че са чупливи(заради явно тежката задница),нещата стоят малко по различен начин.

    Аз купих моята кола с две счупени задни пружини и взех нови SPIDAN,доставиха ми ги за ден,сложих ги и до оня ден (след 3г) всичко беше ОК,когато едната се счупи отново. Сега вече малко се притеснявам какво да купя. Искам единствено да са надеждни и здрави.Този път ще взема и амортисьори за да знам,че вече отзад всичко е ново.
    Амортисьори ще избирам между TRW,KYB и SACHS
    Пружините между EIBACH(имат за нормално задно окачване),SACHS,LESJOFORS,TRW и SUPLEX.

    Към момента съм се ориентирал да комбинирам амортисьор KYB с пружина SUPLEX,но все още не съм сигурен в избора си.

    Ще се радвам да обобщим на кои марки можем спокойно да заложим ,предполагам няма да се възползвам само аз от препоръките на препатилите или знаещите.

    Благодаря
    Поздрави!
    Last edited by undy; 12-04-2020 at 15:09.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •