Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48

Thread: Задни пружини и амортисьори (стандартни)

  1. #1

    Default Задни пружини и амортисьори (стандартни)

    Здравейте,момци.
    Подпитах тук-там ,но само по едно мнение от човек се върза и никаква обективна преценка не добих.

    Та смисъла на темата ми е -кой,какви марки пружини и амортисьори е слагал и не е имал проблеми...или пък обратното. Амортисьорите са по-лесни като избор,но при пружините предвид това,че са чупливи(заради явно тежката задница),нещата стоят малко по различен начин.

    Аз купих моята кола с две счупени задни пружини и взех нови SPIDAN,доставиха ми ги за ден,сложих ги и до оня ден (след 3г) всичко беше ОК,когато едната се счупи отново. Сега вече малко се притеснявам какво да купя. Искам единствено да са надеждни и здрави.Този път ще взема и амортисьори за да знам,че вече отзад всичко е ново.
    Амортисьори ще избирам между TRW,KYB и SACHS
    Пружините между EIBACH(имат за нормално задно окачване),SACHS,LESJOFORS,TRW и SUPLEX.

    Към момента съм се ориентирал да комбинирам амортисьор KYB с пружина SUPLEX,но все още не съм сигурен в избора си.

    Ще се радвам да обобщим на кои марки можем спокойно да заложим ,предполагам няма да се възползвам само аз от препоръките на препатилите или знаещите.

    Благодаря
    Поздрави!
    Last edited by undy; 12-04-2020 at 16:09.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #2

    Default

    И аз съм гледал за пружини и амортисьори, но според автотехника който се грижи за колата ми няма нужда и не е нито за амортисьори, нито за пружини.

    Не е ли по-добре, да е са една марка амортисьори и пружини?

    Иначе аз съм/бях се насочил след доста четене по нета на отзиви към Закс пружини+амортисьори.И евентуално мислих за оригиналните за колата амове+пружини.

    Имаше колега със сменени само амортисьори като е сложил Каяба и беше писал, че е много доволен.Аз съм гледал и спортни/професионалните със смяна на височината, но за 159-ка не виждам особен смисъл - не кола такива изпълнения, твърде голяма и тежка е.

    В Нета пише, че Закс и Боге в повечето случаи са еднакви.И че се правят в един завод.Понякога пускали експериментално с някакви различния между тях- да кажем пробват някакво изменение.


    Би ли споделил при какви обстоятелства си ги счупил тези пружини отзад и с какво/колко натоварена е била колата?

    А й като се сменят амортисьори не е ли добре да се сменят и тампоните и ще ги сменяш ли?

    Моето единствено колебание, ако някога тръгна да ги сменям ще е между Закс/боге и оригинални за колата амове+пружини.

    Иначе за пружини Suplex четох хубави неща, ама амортисьори едни, пружини други....???

    Каябата са маслени или маслени+газови.Оригиналните на 159-ката не зная какви си.Може би само газови.
    Last edited by alfa racer GTA; 12-04-2020 at 17:15.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3

    Default

    Само газови? Има ли такива?

  4. #4

    Default

    В интерес на истината,колата въобще не съм я претоварвал,особено последната година,месец назад пък хептем,да оставим ,че пътя при мен е хубав. Демек от нищото....пружините ли са калпави,амортисьорите ли и те са аут (въпреки че са сухи),колата ли нещо,нямам идея. Последните дни ми се струваше леко по-ниска от обикновеното и като сменях гумите видях,че задна дясна е счупена,на същото място както бяха предишните две-втората витка отдолу-нагоре. Не съм усетил кога е станало,странно при положение,че карам по равен път,на тиха музичка и съм слухар по принцип.

    Един от съветите на колегa беше да заложа на комплект SACHS,всичко....но знам ли,пружините са на цената на токущо счупените и ми се ще да заложа на нещо по-така....което не е критерий все пак,но знам ли.

    Тампоните преди тези 3г и 55к/км бяха в супер състояние,но не ми пречи да взема и тях....те не са проблем.

    Колкото до рикамби,ми се ще да го ставим настрана,трудно се намират,трябва много да се чака и т.н....да се спрем на афтърмаркетите
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Само газови? Има ли такива?

    Нещо такова четох по разни български интернет магазини.

    Дали е вярно не зная.


    Колкото до рикамби,ми се ще да го ставим настрана,трудно се намират,трябва много да се чака и т.н....да се спрем на афтърмаркетите

    Всички казват, че Koni е най-доброто, ама нито ги намирам, нито цената е като е хората.Отделно, че според мен тази кола си е голяма за такива.

    А оригиналните може да се намерят по-английски сайтове, има ги, но цената им идва някъде +30%/+40% на Закс, Билщайн.

    Едно момче писа, че като свалил оригиналните амове пишело "made in Turkey".Което не е невъзможно като имаме предвид, че Фиат има завод там.

    Та аз от изчетеното по нета и различни форуми последните 5-6 месеца останах с убеждението че Закс си струват амортисьорите, за пружините им почти няма отзиви.Просто от тази марка имаше най-малко оплаквания.

    От билщайна има повече оплаквания, но това е субективно = повече купени бройки= повече оплаквания.

    Иначе, ето за оригиналните амове линк, само не зная как е доставката при сегашния Корона вирус: http://www.alfaworkshop.co.uk/parts/...bsorbers.shtml

    http://ricambi.alfisti.net/index.php..._920_1426_1512

    Хвърлял съм око и на комплектите: https://shop.alfisti.net/Tuning-Styl...1_315_321.html

    И не забравяйте, че резултатите от оня клип в тубата в който я класират на 1-во място са постигнати с оригиналните амортисьори.

    А ми се струва, че има разлика в пружините между тези за ръчна скорстна кутия и автоматична.Може и да греша.

    Та виж да не би нещо да си объркал с предишните пружини, защото да ги счупи за 3 години, по хубави пътища, без натоварване ми се струва невъзможно.Или просто пружините са били ментета.Някъде прочетох че Суплекса били бразилски-произведени там.Колко е вярно отделен въпрос.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #6

    Default

    Няма грешка,това са пружините. Всички номера отговарят по ЕПЕР,също така и на кутиите пишеше същите номера от ЕПЕР-за моя мотор,модификация и кутия. Така че отпада като вариант за грешка. Просто са слаби явно,не вярвам и да са ментак,кой ще им прави ментак пък на тези не толко нашумели пружини,пишеше произведени в Германия и т.н. ,няма значение.

    Тия сайтове ги прегледах още веднага и мен това ме притеснява с тая доставката и не ми се рискува.

    Само на едно място и аз прочетох,че някой беше писал за SUPLEX,че са бразилски....днес един(не знам от коя държава) каза,че пък били като шоколад......всички останали,дори малко,мнения бяха ,че не омеквали бързо и не са лоши като цяло.....гледам ,че и в тоя единия сайт в предлаганите,първите са рикамби и следващите са SUPLEX...аз затова към тях се ориентирах.

    В алфаоунъра четох пък,че SACHS пружините не били издръжливи и омеквали...амортисьорите пък хубави.....бее....някакви единични мнения и накрая истината е някъде там.....във въздуха
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    пичове, пружините се чупят, ако амортисьорите са заминалЕ и не се сменят на време. Изобщо не е странно. Задницата ич не е тежка сравнена с предницата на 5така. Повечето хора сменят само отпред и поради тая причина чупят пружини отзад, защото само на тях се крепи всичко отзад и не издържат. А са коли на по 14тина г некои. На 5така предницата му е толкова тежка, че не се усеща толкова кога са заминали задните амортисьори. Аз смених всички да ми е мирна главата.
    Last edited by ivo_red; 13-04-2020 at 17:21.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    пичове, пружините се чупят, ако амортисьорите са заминалЕ и не се сменят на време. Изобщо не е странно. Задницата ич не е тежка сравнена с предницата на 5така. Повечето хора сменят само отпред и поради тая причина чупят пружини отзад, защото само на тях се крепи всичко отзад и не издържат. А са коли на по 14тина г некои. На 5така преднуцста му е толкова тежйа, че не ср усеща толйовс кога са заминали задните амортисьори. Аз смвних всички да ми е мирна главата.
    Какви сложи?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    На 5така преднуцста му е толкова тежйа, че не ср усеща толйовс кога са заминали задните амортисьори.
    Шестака да не е по-лек?

  10. #10
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    [U]https://www.shop4parts.co.uk//U] аз си взех задни пружини от този сайт.Тъй като за TI няма алтернатива по номера излизат само оригинални.
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  11. #11

    Default

    Добре си направил.

    Ако реша да я карам тази кола още 3-4 години и аз ще ги сменя тази или следващата година.

    За линкнатият сайт пише, че складът си работи и изпращат по интернет както при нормален работен режим
    Да го линкна отново, че горе е счупен линка.
    https://www.shop4parts.co.uk/?name=s...t&ProdID=12968

    От тук не съм пазарувал, но съм пазарувал от сайтове със складове/магазини в Германия.
    Аутодок-а е ясен и правят отлични намаления.Наскоро на телефона ми изскочи 40% намаление което е страхотно .

    Ама от Италия съм пазарувал резервоар за антифриза+капачка оригинални за 78лв с доставката пред вратата ми, а от Германия маркучета за антифриза и дискове+накладки +филтри за колата.

    За съжаление в 95% от случаите цените на българските търговци са меко казано неадекватни
    ...

    Сега като се размине тая чума ще си поръчам комплект оригинални ремъци + ролки от Италия от магазин от който съм поръчвал и ми дойде частта за 4 дни.

    Някой може ли да каже ремъците за алтернатора на 2.4 двигателя 1 или 2 са?

    За ангренажен ясно, за слтернатора не ми е много ясно, макар че гледах е ePER?
    Last edited by alfa racer GTA; 13-04-2020 at 12:39.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Някой може ли да каже ремъците за алтернатора на 2.4 двигателя 1 или 2 са?
    Един за алтернатора и един за климатика и хидравликата

    Click image for larger version. 

Name:	55193361-2686-2-800.jpg 
Views:	17 
Size:	73.8 KB 
ID:	171274

    Пет години я караш тая кола, пишеш се за разбирач, а не си и виждал ремъците още.
    Само да отвориш капака на двигателя и да надникнеш и се вижда, че са два пистови.
    Last edited by dhtj; 13-04-2020 at 13:16.

  13. #13
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Това е моята с Айбах Про Кит и стандартни амортисьори. Преди смяната, най-долните намотки на задните пружини бяха счупени. След смяната задницата се вдигна с 1см, а предницата слезе с 1см. Не ги намирам за много по-твърди, в сравнение с оригиналните, може би малко по-стегнато вози колата, но тъй като с тях смених и окачването не гарантирам, че по-стегнатата возия се дължи изцяло на пружините.
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20200118_170314.jpg 
Views:	58 
Size:	97.4 KB 
ID:	171275
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    Това е моята с Айбах Про Кит и стандартни амортисьори. Преди смяната, най-долните намотки на задните пружини бяха счупени. След смяната задницата се вдигна с 1см, а предницата слезе с 1см. Не ги намирам за много по-твърди, в сравнение с оригиналните, може би малко по-стегнато вози колата, но тъй като с тях смених и окачването не гарантирам, че по-стегнатата возия се дължи изцяло на пружините.
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20200118_170314.jpg 
Views:	58 
Size:	97.4 KB 
ID:	171275
    Височината ти е идеална,нито е висока ,нито е ниска...много странно,при положение,че Про-Кита са малко по-ниски от TI-ските. Явно амортисьорите са ти нови или поне в супер здраве, за да я държат така .

    Про-Кита не са скъпи дори и нови,но не ми се разглобява и предницата + предни нови амортисьори(за да сме като по учебник),нещата отиват извън некои норми за нормално харчене на пари за кола в момента
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #15
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Шестака да не е по-лек?
    Ами,
    принциппно е около 45 кг по-лек приблизително. И друг път си се изказвал неподготвен по темата ( и не само тази де). Дадох ти тогава и доказателства. 6така е с алуминиев блок. ЖТДто с къв е, знаеш ли? И 6така не е лек, за това споделих опит, който е релевантен. Апропо, на 3.2 и 2.4 май са еднакви и пружините и амортисьорите, в зависимост от това дали е Спортвагон и ку4, или не.
    Иначе амортисьорите, които сложих са Japan Parts. Просто в аутодок бяха на -30% и така и така поръчвах свещи,масло и бобина, та се оборудвах. Отделно отзад скърцаше на пружина и трябваше да се действа бързо, че знаех,че се чупят. А ми предстоеше път до морето с деца,жена и куче и исках колата да е в ред, но без да изсипя 2 торби с пари.
    3г гаранция ми дадоха и ме увериха, че нямат нито 1 рекламация за тях, за разлика от по-скъпите алтернативи. Сега колата се държи доста по-добре в завои и при рязко спиране. Натам ще мина на Айбах пружини, ама тея ще седят докато са здрави. Доволен съм. Румен ми се чудеше.Вика: Ивко,що реши да ги сменяш всички?! Натисна отпред и отзад и си отговори: Щот нЕма никой. Надявам се да съм бил от помощ. И се извинявам, че някои думи са нечетими. Трудно се целят буквите на тоя телефон, докато се бориш с 10-месечно зверче.
    Last edited by ivo_red; 13-04-2020 at 18:17.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •