Results 1 to 4 of 4

Thread: Ел. стъкло задна врата

Запален алфист miraco's Avatar

Default Ел. стъкло задна врата

Колеги, малко съвет ще ми е нужен.
    Вчера стъклото на задна лява врата отказа да работи / Алфа 156 вътрешен фейс от подписа ми/, другите стъкла си работят нормално.
    В събота ще проверя какъв е проблема но ми е нужен съвет за да не откривам топлата вода отново.
    Някой свалял ли е кората на задните врати и кората само с щипки ли е или и е лепена, ако има някъде и чертеж на захващането ще ми е бонус.
    Второ кой бушон е за задните врати, ще проверя и копчето. Ако се окаже моторчето лесно ли се подменя, и какъв модел са щипките за кората / да си купя преди да сваля кората, не после да търся/.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

Алфист идеалист ecotronic's Avatar

Не знам, как е при 156, но при 166 и 159 е така:
    Под подложката на кутийката в конзолата има 2 болта. Като ги развиеш, вадиш конзолата. Така ще видиш още 2 болта, които трябва да развиеш. Има още един под капачето в основата на вътрешната ръчка за отваряне. Може да се наложи да демонтираш и говорителя (при 159 не трябва). Ниско долу до прага има и рапидки. Останалите крепежи са щипки по двете вертикали. Не е лепена.

159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar

Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не знам, как е при 156, но при 166 и 159 е така:
    Под подложката на кутийката в конзолата има 2 болта. Като ги развиеш, вадиш конзолата. Така ще видиш още 2 болта, които трябва да развиеш. Има още един под капачето в основата на вътрешната ръчка за отваряне. Може да се наложи да демонтираш и говорителя (при 159 не трябва). Ниско долу до прага има и рапидки. Останалите крепежи са щипки по двете вертикали. Не е лепена.
    Точно така е,говорителя няма общо.Относно щипките,слагаш една в джоба и тръгваш да търсиш.Лично аз пълно копие не намерих.Успех!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

Запален алфист markoff's Avatar

Quote Originally Posted by miraco View Post
    Колеги, малко съвет ще ми е нужен.
    Вчера стъклото на задна лява врата отказа да работи / Алфа 156 вътрешен фейс от подписа ми/, другите стъкла си работят нормално.
    В събота ще проверя какъв е проблема но ми е нужен съвет за да не откривам топлата вода отново.
    Някой свалял ли е кората на задните врати и кората само с щипки ли е или и е лепена, ако има някъде и чертеж на захващането ще ми е бонус.
    Второ кой бушон е за задните врати, ще проверя и копчето. Ако се окаже моторчето лесно ли се подменя, и какъв модел са щипките за кората / да си купя преди да сваля кората, не после да търся/.
    Ето ги щипките как изглеждат:
    http://www.aliansbg.com/automall/com...iat-alfa-romeo
    не съм убеден, че тази цена е адекватна.
    Относно демонтажа на кората.
    1. Сваляш конзолата с бутона за стъклото (2 болта на дъното)
    2. Развиваш двете гайки, коитто дъжат кората.
    3. Сваляш говорителя.
    4. Под хромираната дръжка и пепелника има още 2 винта.
    5. Сваляш черната триъгална конзола в ъгъла на стъклото, тя е на същите щипки като кората.
    6. Ако нямаш специална щанга за целта, намери нещо подходящо... аз ползвам дълга обувалка, с нея свалям кората без да троша щипките.
    Гледай този клип: https://www.youtube.com/watch?v=u9Sndq6FhR8
    Как да накараш стъклото, да работи не мога да дам съвет, като начало виж дали бутона свети.
    146 1.3 боксер 1996г.
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002