Results 1 to 4 of 4

Thread: Ел. стъкло задна врата

  1. #1
    Самолетни билети от wizza miraco's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    265

    Default Ел. стъкло задна врата

    Колеги, малко съвет ще ми е нужен.
    Вчера стъклото на задна лява врата отказа да работи / Алфа 156 вътрешен фейс от подписа ми/, другите стъкла си работят нормално.
    В събота ще проверя какъв е проблема но ми е нужен съвет за да не откривам топлата вода отново.
    Някой свалял ли е кората на задните врати и кората само с щипки ли е или и е лепена, ако има някъде и чертеж на захващането ще ми е бонус.
    Второ кой бушон е за задните врати, ще проверя и копчето. Ако се окаже моторчето лесно ли се подменя, и какъв модел са щипките за кората / да си купя преди да сваля кората, не после да търся/.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtd, 140 hp '02
    EX...Fiat Tempra 1.6

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не знам, как е при 156, но при 166 и 159 е така:
    Под подложката на кутийката в конзолата има 2 болта. Като ги развиеш, вадиш конзолата. Така ще видиш още 2 болта, които трябва да развиеш. Има още един под капачето в основата на вътрешната ръчка за отваряне. Може да се наложи да демонтираш и говорителя (при 159 не трябва). Ниско долу до прага има и рапидки. Останалите крепежи са щипки по двете вертикали. Не е лепена.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не знам, как е при 156, но при 166 и 159 е така:
    Под подложката на кутийката в конзолата има 2 болта. Като ги развиеш, вадиш конзолата. Така ще видиш още 2 болта, които трябва да развиеш. Има още един под капачето в основата на вътрешната ръчка за отваряне. Може да се наложи да демонтираш и говорителя (при 159 не трябва). Ниско долу до прага има и рапидки. Останалите крепежи са щипки по двете вертикали. Не е лепена.
    Точно така е,говорителя няма общо.Относно щипките,слагаш една в джоба и тръгваш да търсиш.Лично аз пълно копие не намерих.Успех!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  4. #4
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by miraco View Post
    Колеги, малко съвет ще ми е нужен.
    Вчера стъклото на задна лява врата отказа да работи / Алфа 156 вътрешен фейс от подписа ми/, другите стъкла си работят нормално.
    В събота ще проверя какъв е проблема но ми е нужен съвет за да не откривам топлата вода отново.
    Някой свалял ли е кората на задните врати и кората само с щипки ли е или и е лепена, ако има някъде и чертеж на захващането ще ми е бонус.
    Второ кой бушон е за задните врати, ще проверя и копчето. Ако се окаже моторчето лесно ли се подменя, и какъв модел са щипките за кората / да си купя преди да сваля кората, не после да търся/.
    Ето ги щипките как изглеждат:
    http://www.aliansbg.com/automall/com...iat-alfa-romeo
    не съм убеден, че тази цена е адекватна.
    Относно демонтажа на кората.
    1. Сваляш конзолата с бутона за стъклото (2 болта на дъното)
    2. Развиваш двете гайки, коитто дъжат кората.
    3. Сваляш говорителя.
    4. Под хромираната дръжка и пепелника има още 2 винта.
    5. Сваляш черната триъгална конзола в ъгъла на стъклото, тя е на същите щипки като кората.
    6. Ако нямаш специална щанга за целта, намери нещо подходящо... аз ползвам дълга обувалка, с нея свалям кората без да троша щипките.
    Гледай този клип: https://www.youtube.com/watch?v=u9Sndq6FhR8
    Как да накараш стъклото, да работи не мога да дам съвет, като начало виж дали бутона свети.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •