Results 1 to 15 of 15

Thread: Retrofitting folding mirrors / огледала с ел. прибиране

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Retrofitting folding mirrors / огледала с ел. прибиране

    Привет колеги,

    Дълго време се каних да пробвам да сложа тази екстра на моята , защото много ми харесва как изглежда с прибрани като е паркирана а и е практично в тесните паркинги , но ме беше страх че ще е голямо главоболие особено след като слагах темпомат на моята '08 - трябваше да се прекарват кабели до еку-то чак... за мое голям учудване изобщо не беше така и беше работа за 1-2 часа максимум . Отново в мой стил темата е за пишман майстори като мен , убеден съм че старите кучета тук нямат нужда от такива съвети

    Първо е нужно да се спомене , че доколкото успях да намеря инфо при 159 , за разлика от Брера и Спайдъра с натискането на ключа няма да се отварят / затварят автоматично - само с бутона на шофьорската врата - рових из МЕС- а не успях да намеря как да се настрои , а и по форумите на колегите също нямат положиелен резултат.

    списък с неща които ви трябват :

    1) трябват ви огледала , които са с ел прибиране , очевидно обикновенните не стават Как да ги разпознаете лесно - при ел огледалата лявото огледало има 9 кабела а дясното 7
    при обикновените огледала са съответно 7 и 5 (ако не ме лъже паметта). Също на ръка мисля , че не могат да се затворят .
    Не е нужно да търсите огледала с вашия цвят - капаците се свалят и сменят

    2) модулите във вратите -> имайте предвид , че без тях няма да стане - като тук няма значение дали колата е с аларма или не . Въпреки че са с различни номера на частите и дваа типа ще ви свършат работа:

    - 50510086 лява врата (50510084 версията с аларма)
    - 60693263 дясна врата (60684087 версията с аларма)

    3) копчетата на шофьорската врата -> при обикновените копчета бутона за стъклата не е наличен и трябва да се вземе такъв модул с този бутон

    При мен големия страх беше, че трябва да сменя снопа с кабели в самата врата, а и да прекарам от вратата до екуто .. което щеше да е брутален филм и нямаше да си струва играта , но за мой късмет след бърза проверка се оказа че снопа с кабели е същия като с кола с ел стъкла и процедурата е единствено да се сменят горепосочените части , прокси алайнмънт и си в играта

    Първо сваляме корите на вратите -> държат се на 4 болта (1 в основата на дръжката за отваряне, 1 на модула с бутона за прозореца и 2 след като махнете модула. Отдолу са 3 видии които също трябва да се свалят .

    Click image for larger version. 

Name:	1.jpg 
Views:	60 
Size:	94.5 KB 
ID:	171296

    Click image for larger version. 

Name:	modul.jpg 
Views:	60 
Size:	88.6 KB 
ID:	171302

    Модула на вратата се държи от 3 болта - буквално отнема 2 мин смяната му с нужния модул.

    Играта идва със смяната на страничното огледало - за целта махате уплътнението (сивото зад огледалото) и се показват 2 болтчета . Третото се крие зад гумата малко в ляво:

    Click image for larger version. 

Name:	3.jpg 
Views:	62 
Size:	89.7 KB 
ID:	171297

    след като и 3те болчета са махнати , огледалото не се държи от нищо и го сваляме - сега трябва да сменим капака с нашия .

    Моя метод не знам дали е най-удачен , вероятно има по-добър начин , но при мен така стана. Сваляме стъклото възможно най -долу и в горната част се появява процеп , достатъчно голям че да пъхнем пръстите си (предполагам може и с пластмасово лостче, не бих препоръчал отвертка ) и плавно дърваме навън - стъклото се откача от модула сравнително лесно. Трябва да откачим 2 кабела за подгрева от стъклото
    Click image for larger version. 

Name:	4.jpg 
Views:	60 
Size:	93.2 KB 
ID:	171298

    Сега вече можем да достигнем до крачетата , които държат капака. Реално са 4 , но се виждат само 3 . Ако имате късмет освобождаването на тези 3 и малко игра ще е достатъчно . При мен едното стана доста бързо , но за другото огледало се наложи да стигна и до 4тото защото то държеше много...пък ме беше срах да не го счупя че се бях изръсил за TI-ки. За целта развиваме 3 винтчета и махаме централната част . Крачето се крие под него:

    Click image for larger version. 

Name:	5.jpg 
Views:	59 
Size:	89.2 KB 
ID:	171299


    Click image for larger version. 

Name:	6.jpg 
Views:	56 
Size:	85.0 KB 
ID:	171300

    Click image for larger version. 

Name:	7.jpg 
Views:	47 
Size:	92.9 KB 
ID:	171301

    След като сменим капаците , слагаме обратно по същите стъпки огледалото , затваряме кората и слагаме новия бутон на шофьорската врата.

    Последната стъпка е прокси алайнмънт с МЕС да не ви мига киломеража и сте готови. Доста бърза и лестна процедурка




    Last edited by Grishata; 23-04-2020 at 22:39.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •