Results 1 to 15 of 18

Thread: Пасажерски ербег

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Пасажерски ербег

    Ключалката на таблото, която изключва ербега от дясната страна, физически ли прекъсва захранването, или работи на някакъв софтуерен принцип?
    С други думи, ако е изключен - може ли да се смята на 100%, че няма да се отвори при каквито и да било обстоятелства?

    Поздрави



  2. #2

    Default

    Моето предположение е, че е механично прекъсване на веригата, за по-голяма сигурност и не случайно е направено да се бърка с ключа, за да няма случайни неща, иначе щеше да е от менюто(примерно).
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Аз предполагам, че не е механично прекъсване на веригата, защото, ако тя прекъсне някъде до ключа, поради неизвестни причини, това би довело до неотварянето на възглавницата, когато трябва.

    Накратко - вероятността да се отвори възглавницата, когато тя е неизключена, трябва да е не по-малка от тази да не се отвори, когато е изключена.

    А и освен всичко останало, централата трябва, правейки си диагностика на периферията, да разграничава двете състояния. Ако ключът прекъсва веригата и, централата няма как да "разбере" че иначе веригата на възглавницата е потенциално изправна.
    Last edited by ecotronic; 28-04-2020 at 18:41.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    Аз купих моята кола с изключен от ключалката при пантите на предната врата еърбег на предната пасажерска седалка и въпреки това от време на време ми показваше грешка и след време тази грешка изчезваше. В един момент включих с ключа предния еърбег на пасажерската седалка и беше същото-пак даваше грешка когато му скимне и някой път като мина през дупка , докато в един момент остана постоянно светеща лампата на еърбега за около 10 дни.


    Точно тогава докато светеше отидох при Тошко(Теодор от Пз), казах му че според мен е възможно да са жиците на еърбега под предната пасажерска седалка и му я оставих като му казах а да я провери и ако не са жиците ще купувам колан с пиропатрон и следобяд беше готова.

    Малоумниците от автомивките така бяха блъскали като са чистили вътре с прахосмукачка, че бяха разбили и прекъснали жиците на еърбега под пасажерската седалка.

    Той го направи (запои/смени букси) и от тогава вече към 2 години нямам проблем.

    Та и според мен прекъсването не е механично, защото самата система(еърбег компа/централата) и в двата случая си правеше диагностика -и при изключен/завъртяна ключалка на еърбега (като за бременна жена или родител с малко дете на предната седалка)и при включен от ключалката еърбег.

    И в двата случая централа знаеше че еърбега не е изправен и не функционира правилно.

    От тогава сам си мия 159 -ката външно и си я почиствам пак само аз вътрешно.
    Last edited by alfa racer GTA; 28-04-2020 at 20:34.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5

    Default

    Намерих нещо интересно в книжката - въртрнето на ключалката трябва да става само на изключен двигател и изкаран ключ - възможно ли е с въртенето да се задава механипна позиция, която после при палене на колата (когато се прсви проерката първите няколко секунди) екуто прочита и съответно вкл или изкл софтуерно?

  6. #6

    Default

    Че задължително ли е централата да прави проверката по прекъснатия проводник? Може да чекира и по повече, като отчита, че ключа е завъртян на Off или ON и отделно да провери изрядността на аербега и другите елементи, така че всичко си идва на мястото.... по моите твърдения не съм сигурен в думите си, защото не съм запознат, просто защитавам първия си пост.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •