Results 1 to 13 of 13

Thread: Как най-ефективно се засилва 159 2.4 200кс?

  1. #1

    Default Как най-ефективно се засилва 159 2.4 200кс?

    Здравейте бих искал да попитам какво точно трябва да се смени по колата за да се постигнат примерно едно 280-300кс?В момента колата е само с един лек с ремап с кое е най удачно да се започйне с челен кулер или с по-голямо турбо или с нещо друго.Също съединителя до колко мощност държи?Общо взето ще съм благодарен на всякаква информация относно повишаване на мощноста на 159 с 2.4 двигател,също така горе долу какви пари ще струва ориентировъчно това цялото нещо?Благодаря предварително за отговорите!

  2. #2

  3. #3
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Ако искаш тези коне, искаш да си караш колата дълго без проблеми, продай я и си купи стоково БМВ.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #4

    Default

    Информацията е Extreme service. Те правят такива тунинги и имаше до преди 2-3 години някъде една снимка в техния сервиз на една 159sw закачена на диното със 308 коня.Доколкото помня всичко наведнъж - нов кулер, ново по-голямо турбо, мисля и нова система за изгорелите газове... И т.н.За над 250 коня ще трябва и нов усилен съединител...Уж има такива по нета - гледал съм ги, ама на практика бих се доверил само на Закс, защото те по принцип си произвеждат и вече отделно имат усилен съединител за 159-ка и специално за 2.4 дизела.Но и там мисля беше с до 15% или до 17% усилен. Срещал съм и твърдения и продажби в ебау на уж усилени с 15%, 20% и 30% съединители в сравнение с нормалните стокови такива за 2.4 дизела, НО отдолу има едни дребни буквички с които пишат "със този съединител на всеки 500км трябва да се прави почивка" или "този съединител не е предназначен за двигатели с турбо" ...И отгоре на това
    "фирмата" е някаква неизвестна никому - най-вероятно само търговец, който нищо не произвежда, а само прибира пари...Гаранция Франция...И като прочетеш и отзивите...и 30% са негативни...

    Другият който може да ти я направи е Петко - известен във форума като "KGB" и имаше сервиз "Black Angels" или нещо подобно, но той не се е вясвал във форума от около 8 години -той също имаше 147-ца с 1.9 двигател дизелов двигател направена 350 коня и доколкото си спомням я "мореше" на пистата в Серес, Гърция.

    Освен на горните два, аз на друг не бих се доверил.Просто те работят от 15-20 години с алфи.


    Иначе за последните 10 години много други тунинговачи на италианки "наизскочиха", но са "самтаймс уин, самтаймс люн" като чета отзивите за тях от техни клиенти ...


    Има и качествени сервизи за италианки от 15-20 и повече години, които просто не се занимават с тунинг, а само с ремонти.Тук говорим само за тунинг.

    Има и в други държави, но според мен не е "оферта" да си правиш в чужбина.
    Last edited by alfa racer GTA; 07-05-2020 at 20:27.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5

    Default

    Ами аз по принцип колата като ремонти и обслужване я карам при един човек от Пловдив който и в форума съм срещал дс го препоръчват и във фейсбук групата е много препоръчван и всички са доволни от него,даже при него направих и ремапа!Така че мисля при него да я правя,но завега нямам финансоте за всичко като по мой сметки ще ми трябват едни поне 2000лв ако не и повече,така че сигурно ще започна със съединител и по голямо турбо примерно и ще продължавам постепенно!

  6. #6

    Default

    Не си струва според мен комбинацията от ръчни скорости, предно предаване, тежко купе и много сила.
    Няма да е приятна за каране тая кола.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не си струва според мен комбинацията от ръчни скорости, предно предаване, тежко купе и много сила.
    Няма да е приятна за каране тая кола.
    Ами ако примерно се направи нещо по леко за едни 260-70 кончета няма ли да е добре и да има
    осезаемо повече сила отсега!Не че сега не върви добре само с ремап,обаче на 250-70кс няма ли да е идеално,а за повече май наистина няма смисъл!

  8. #8

    Default

    И аз мисля, че поради тежката предница, а и най вече поради размерите си (4.64 метра) и цялостното си тегло от 1630кг не е много рентабилно да се тунингова.
    Тежка е,стабилна е, комфортна е и добре се взимат завоите в планина с нея, но не може да се сравнява с малки компактни леки бензинови коли с мощност +200, та дори +160 коня.
    Не че не съм си правил гаргара, когато някой се е взел на сериозно в планината по завоите, видял ме е на 300-500 метра пред него и "натиска" и ме гони, ама с лек бензин ще е по-голям кефа.
    Е, ще жертваш икономичност и комфорт.Комфорта при всички положения, дори разхода да е като на 159-кара с да кажем 1.6 турбо бензин.

    Предполагам си под 30 години и затова имаш такива мераци.Ама на тези мераци най-съответства алфа ромео 4c - 850кг и 240 коня.Лошото е че са по 42 000€ ...

    Според мен събери пари и не ъпгрейдвай "на части". Погрешно е да сложиш турбо и задължителен ремап с него, а да нямаш адекватно охлаждане.Ще се изкушиш - ще я "натиснеш" ще ти се услади "да я пляскаш на голо" без презерватив и...ще роди...

    Отделно да знаеш, че натискаш ли я често или направиш ли тунинг не може да й слагаш масло за по 50 лв 5 литра.Просто маслото допринася за до 20% от цялостното охлаждане на двигателя.Пи-скапано масло= по-малък процент охлаждане на двигателя = по-голямо термично натоварване = рано или късно правиш глава на двигателя.

    Едно е да караш Опел 1.4 бензин 78 коня, друго 200/250/300 коня кола.
    Имаш претенции = плащал си за тях...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Beast159 View Post
    Ами ако примерно се направи нещо по леко за едни 260-70 кончета няма ли да е добре...
    Тогава слагай турбо от 210 коня (garrett gtb2056v), махнати екологии и ремап.

    Не иска никакви допълнителни охлаждания и кулери.

    Като умре съединителя ще смениш и него.

  10. #10

    Default

    Много благодаря за насоките,значи ще я направя така с по-голямо турбо и челен кулер,екоголийте са махнати и ремапа е направен.Относно другите неща да млад съм и затова мераците са големи,а за масла колата досега се е карала с yacco 5w40,което 6 литра излиза 135лв,а миналия ден смених маслото пак но този път сложих оригинален Кастрол като и то излезе около 120лв,с маслата не си правя експерименти!Само че с турбо garett gtb2260v няма ли да има още по добър резултат?

  11. #11
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Начи качваш я на един стръмен баир ... препоръчително със що-годе еднакъв на градуси наклон ... насочваш муцуната надолу ... слагаш една тухла на педала на газта, докато включваш на 5-та ... пускаш съединителя и започваш да се кефиш как се засилва !!!

    (иначе има и "полезни" съвети тука ...)
    Last edited by Alfa User; 08-05-2020 at 02:04.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  12. #12
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Начи качваш я на един стръмен баир ... препоръчително със що-годе еднакъв на градуси наклон ... насочваш муцуната надолу ... слагаш една тухла на педала на газта, докато включваш на 5-та ... пускаш съединителя и започваш да се кефиш как се засилва !!!

    (иначе има и "полезни" съвети тука ...)
    Това е най-лесното засилване, и почти без пари!
    Иначе като за 10 мнения в темата има забележителни бисери...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  13. #13

    Default

    Ако 2000лв. са ти много за тЮтинг, просто свали корите на вратите, и седалките.. Колата ще литне....иначе, или казваш като мен какво искаш и като е готово плащаш, или почваш с "Х" пари да питаш, до къде мога да стигна или кое да направя! Ако ще правиш колата на етапи, първо започни със спирачките, съединителя и датчиците! След време комбинирано: кулер, турбо, генерация и софтуерна синхронизация на желанията(чип)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •