Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40

Thread: КАТАЛИЗАТОР

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ямбол/Бургас
    Posts
    113

    Default КАТАЛИЗАТОР

    здрасти колеги, абе исках да ви питам, от известно време си мисля че катализатора ми е запушен това трябва да значи че ми се вдига разхода на гориво а това не е на добре, с това поскапване на бензина пък и алфичката ми си гори все пак, та мисълта ми беше ако махна катализатора и сложа резонантно гърне ще се оправи ли? също така ми казаха и че ако сваля катализатора колата ще върви още по добре?
    Alfa Romeo 146 1.6i boxer 103hp,

    Fiat Coupe 1.8 16v 131hp
    i dvete begachki

  2. #2
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Махай го
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  3. #3
    147 3.7 GTA Пепи's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Гара Елин Пелин
    Age
    33
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by Lisan
    Махай го
    сигурно , след като прочете

    също така ми казаха и че ако сваля катализатора колата ще върви още по добре?
    Иначе Да - сваляй го - определено ще се забележи малка разлика във вървежа , и ако до сега катализатора е бил прее...цакан , ще видиш 1 литър , ако не си имал късмет , и повече литри намаляване на разхода.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Стара Загора
    Posts
    280

    Default

    Как да разберем катализатора дали е преебан?
    Alfa Romeo 146 1400 L MEDIO 16V TS '00 - Бивша

    Чат за съфорумци: http://clubalfaromeo.walker-bg.info/

  5. #5
    147 3.7 GTA Пепи's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Гара Елин Пелин
    Age
    33
    Posts
    92

    Default

    Еми , виж са ...

    Да го кажем направо - имаш катализатор - бачка си - помагал си на майката природа - незнам на ALFA до колко км. катализатора си върши работата , но след като го махнеш , по теб , в зависимост и от състоянието на двигателя , няма да има разлика , или ще меткаш малко повечко сажди.
    Отиваш да ти видят гърнетата , катализатора , и ще ти кажат ...
    Ако попаднеш на некой честен човек , и ти каже , че катализатора не е заминал , и ти го остави добре - но повечето като ги гледат , казват ,че са заминали и ги продават заради платината ..
    Макар че , махаш го , и можеш да сложиш рефлекторно гърне..
    Може и да вземеш нов катализатор , вместо да слагат гърнета некви ииИииИиии резания да стават , но ако ти се вадят доста парички от джоба (поне предполагам ,че са скъпи , незнам тук как са цените)

    От мойта гледна точка - махаш го , ако не върши работа - слагат там само една тръба , колкото да отбиеш номера - вади по-добър от мойта гледна точка звук , но зад теб , ако мине некоя бела Голф тройта , може на светофара да стане черна ;]

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Катализатора ако е заминал изгорелите газове миришат гадно. Много хора са го махнали и споделят мнение че разхода е спаднал а друга част от тях казват че и вървенето се е подобрило. Аз махнах моя за разхода не знам защото беше много скоро след като взех колата и нямах наблюдения но вървенето се подобри с малко особено при ниските обороти към 2000. Има обаче и негативни последици отначало ми сложиха на мястото на катализатора предно гърне от голф ГТИ защото отговаряше по размер на тръбата -резултат УЖАСЕН звънтящ звук опелите са по добре даже. После след сериозен разговор с "майстора " на аспуси сложих две резонансни гърнета за по 45лв едното звукът се подобри но въпреки това не е като оригиналния пак звънти, но като си вдигна стъклата не се чува. А ако сложиш само тръба ще е още по шумна но все пак зависи какво точно искаш.
    Успех
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    А колко струва нов някой знае ли?
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Стара Загора
    Posts
    280

    Default

    Ами ако го сваля да го изтрамбуша и пак го сложа?
    Alfa Romeo 146 1400 L MEDIO 16V TS '00 - Бивша

    Чат за съфорумци: http://clubalfaromeo.walker-bg.info/

  9. #9
    147 3.7 GTA Пепи's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Гара Елин Пелин
    Age
    33
    Posts
    92

    Default

    Ето извадки от прайслистата най-отгоре , преценете вие.


    VI. Смяна на катализатор с гърне- 50лв при някъв на Сливница и Хр. Ботев


    pent
    10) Махнах катализатора в ЕМ Комплект 33, слагат резонаторно гърне, оставих катализатора там, цялата работа + труд - 25лв , дават и 1 година гаранция!


    gigi
    7 избит катализатор и сложено гърне 50лв на сливница някакво за ауспуси.



    Mury
    25. Ремонт на генерация - Драго (изби ми катализатора, замени го с резонаторно гърне, наряза генерацията на части, за да издирим запушванията от пръсналия се катализатор) - 110 лв



    Lucky
    6. Пак на 107 и малко смяна на цялата тръба след катализатора до края и средно гърне при Драго 120 лв.


    Имената които са в Чер Шрифт , са на потребители , които са написали нещата отдолу ..

  10. #10
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Пак ще го иам звънящия звук. Решението е да намериш тръба с подходящ диамтър, нарязваш я със шлайфа или я надупчваш с бормашина /трябва да е доста надупкана/нарязана / после я набутваш във вече изпърбушения катализатор и я точковаш с електрожен поне от едната страна, после слагаш катализатора на място и си ОК, а за още по-добър ефект, може да напълниш изтърбушения катализатор със стъклена вата или азбестови влакна и после да набуташ тръбата по указания по горе начин, така между стената на нарязаната тръба и стената на катализатора остава пласт вата или влакна, а ефекта е че няма разлика в звука от преди
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Kamen
    Ами ако го сваля да го изтрамбуша и пак го сложа?
    Пак ще звънти гадно.
    А относно изкупуването на катализаторите цените варират от 40 до 80 лв но не се знае какви времена ше дойдат и дали няма да изискват всички коли да са със катализатори.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Махане на катализатор при един квартелн майсотор занимаващ се с гърнета - 0лв! Катализатора остана при него а в замяна ми сложи накакво резонаторно гърне. Според мен почти няма промяна в звука, за разхода и вървежа не съм сигурен но мисля че има някаква минимална разлика! За хората от София ако има нужда мога да обясна къде горе долу се нимира!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  13. #13
    147 3.7 GTA Пепи's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Гара Елин Пелин
    Age
    33
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by ultrashock
    Махане на катализатор при един квартелн майсотор занимаващ се с гърнета - 0лв! Катализатора остана при него а в замяна ми сложи накакво резонаторно гърне. Според мен почти няма промяна в звука, за разхода и вървежа не съм сигурен но мисля че има някаква минимална разлика! За хората от София ако има нужда мога да обясна къде горе долу се нимира!
    Обяснявай за мен , пък и за другите заинтересовани.
    Мерси предварително.

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София, кв. Надежда
    Age
    37
    Posts
    306

    Default

    Някъде ето тук се пада! Улицата е успоредна на ломско шосе, а севриза се пада срещу детската градина. Пише Ауспуси, с едни сини врати е! Аз вече 3 коли съм правил там, казвате му че искате да махнете катализатора и на него му светват очичките, явно взима добре за тях! И си казвате дали искате с права тръба или с гърне да го направи!
    Alfa 145, 1.6 TS, 120hp, 99'


  15. #15
    147 3.7 GTA Пепи's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Гара Елин Пелин
    Age
    33
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by ultrashock
    Някъде ето тук се пада! Улицата е успоредна на ломско шосе, а севриза се пада срещу детската градина. Пише Ауспуси, с едни сини врати е! Аз вече 3 коли съм правил там, казвате му че искате да махнете катализатора и на него му светват очичките, явно взима добре за тях! И си казвате дали искате с права тръба или с гърне да го направи!
    Мерси много!
    В скоро време може да го посетя , направо ще си накача колите на автовоза , и отивам при него ... не е за една кола все пак.
    А иначе , ще ти кажа защо му светкат очичките - платината ... макар че , ако е раздробен надали ще му върши работа ...
    Пък и после шитва другото от тях , и ето ти парички.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •