Results 1 to 3 of 3

Thread: Съвместимост на картери

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Пловдив
    Posts
    10

    Default Съвместимост на картери

    Здравейте колеги, имам Алфа 156 2.0 тс 155 коня, но спусках картера от към пробата. Интересуваме дали кратерите на другите бензинови като 1.6 и 1.8 е същия като моя и дали на някой от дизеловите също е такъв. В един сайт за части видях че на доста модели двигатели се поставя един и същ картер. Благодаря ви предварително.

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Може би от 1.8 ще е същия. Кой друг модел, събира същото количество масло?

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Чирпан
    Posts
    112

    Default

    Quote Originally Posted by TempoTeam View Post
    Здравейте колеги, имам Алфа 156 2.0 тс 155 коня, но спусках картера от към пробата. Интересуваме дали кратерите на другите бензинови като 1.6 и 1.8 е същия като моя и дали на някой от дизеловите също е такъв. В един сайт за части видях че на доста модели двигатели се поставя един и същ картер. Благодаря ви предварително.
    Здравей колега, имах същият случай. Пукнат картер и търсих друг от други модели. Сега на отговора - Не става от други модели. Трябва да е от двигател 2.0 - 155 коня , защото има разлика. Картера на 2.0 - 150 коня няма ухо за полуоската. Картера за 1.8 - 144 има разлика в ухото за полуоската.
    Така че варианта е или ремонт - лепене на спукания, или друг здрав - втора ръка от двигател 2.0 - 155 коня.
    Успех.
    Екшън Мен - Чирпан
    Алфа Ромео 156 2.0 155 к.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •