Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: Шум от компресора на климатроника след включване.

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Малко преди да се включи перката, налягането в кондензатора (на изхода на компресора) е максимално високо и когато той се охлади, се понижава.
    Щом звукът възниква при определен товар и обороти, това вероятно се дължи на резонанс. Демек причината може да бъде чисто механична, като хлабина в укрепването на някой детайл. Това може да няма нищо общо пряко с компресора.
    Да, при последното ходене на сервиз за климатици миналата година гледах налягането, отчитано от машината, и точно като се включи перката падаше. За сега няма да пипам нищо предвид че работи, пък и тези дни не съм го чувал въпреки жегите.



  2. #17

    Default

    Гледал съм с МЕС, околната температу беше 6°С, налягането в системата бе 4 бара, след пускане на климатика и достигане на 16 бара, се включва перката на 1ва степен и при 11 бара спира. Тъкмо ми бяха заредили системата с машина.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #18
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Темата като цяло не е нова, има и сходни за климатиците.
    Това с налягането по принцип нищо не може да покаже.
    Най- точен и коректен метод е да се източи от машината да го претегли.
    После да го върне колкото трябва да е .. и ако се прави един маркер в газ за в бъдеще ако има теч да се види къде е.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Система, на която газта фирясва за 1 - 2 години, с маркер, ще намериш пробива, точно никога.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Система, на която газта фирясва за 1 - 2 години, с маркер, ще намериш пробива, точно никога.
    Нямам опит не знам .. щом казвате.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  6. #21
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Като четях темата се сетих, че моята 159-ка съм сигурен че никога не е била на профилактика на климатика,и се чудех дали трябва да отида защото принципно нямам оплаквания миналата година и в най големите жеги не съм имал проблем със студа в колата. Дали да отида на "обикновена" станция за допълване на автоклиматици дето я имат в почти всеки гараж и просто я закачат за да ти вземат парите или да отида в специализиран сервиз за климатици да направят обстоен преглед на системата и смяна или рециклиране на маслото не знам как го водят точно, ама обикновено и те като чуят, че си само за профилактика без да имаш проблем ти включат станцията за 20-30мин. колкото да ти вземат парите, а дали тези станции наистина вършат някаква работа ако системата няма нужда от допълване не съм убеден?!
    Last edited by talaz; 18-05-2020 at 19:18.

  7. #22

    Default

    В единия сервиз оставих 40лв, в другия 120 за една и съща процедура, с една и съща на вид машина, с един и същ резултат и клатене на рамене, като в първия бяха не по-малко отзивчиви и с не по-лошо отношение, ти си прецени
    Last edited by acho_; 18-05-2020 at 20:00.



  8. #23
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Препоръчително е на 2 години да се източи, претегли и зареди необходимото количесто.
    Трябва да внимавате и да питате какво масло също ви добавят.
    Добре е да знаете какво количество фреон гр. и масло трябва да се добави.
    Last edited by flipz; 18-05-2020 at 20:56.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  9. #24
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Препоръчително е на 2 години да се източи, претегли и зареди необходимото количесто.
    Трябва да внимавате и да питате какво масло също ви добавят.
    Добре е да знаете какво количество фреон гр. и масло трябва да се добави.
    А какво трябва да бъде "правилното' масло, марка ,код или други параметри трябва да се питат? Освен това ми е мн. чудно как ще стане те да не го отварят пред теб от туба както е с двигателното масло? Обикновено е заредено предварително в станцията и може да ти кажат каквото си искат масло, че има вътре, а то въобще да не отговаря спрямо колата?

  10. #25
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by talaz View Post
    А какво трябва да бъде "правилното' масло, марка ,код или други параметри трябва да се питат? Освен това ми е мн. чудно как ще стане те да не го отварят пред теб от туба както е с двигателното масло? Обикновено е заредено предварително в станцията и може да ти кажат каквото си искат масло, че има вътре, а то въобще да не отговаря спрямо колата?
    Примерно
    "
    R134a (тетра флуоро етанът) се разтваря само в две масла и това са POE и PAG. ПолиОл Естерът е ниско
    температурно масло, което запазва визкозитета си при ниска температура (фризери, хладилници), където също се
    използва фреон 134 и маслото влиза в употреба. Другият вид масло, поли алкалин гликолът, е високо температурно

    масло, което е подходящо за използване в автомобилите, където температурата често надхвърля 100 градуса по
    целзии в двигателния отсек.
    Тъй като двата вида масла имат конкретни предназначения, то те не могат да бъдат взаимно заменяеми.
    Разликата в цената им е доста голяма и често някои сервизи си позволяват да слагат в автомобилите само POE масло
    и то турско, което е изключително некачествено, а наред с това и става на пластелин при високи температури. Това би
    довело до повреда във Вашия климатик
    "
    Това че е заредено не означава, че не може да се смени с подходящо.
    Моят като доливаха, съвсем доверен човек .. направи точно така.
    Вие можете да се поинтересувате все пак какво ви слагат, друг е въпросът дали ще ви излъжат.

    Ако ще се заяждаме, просто е безсмислено .. подобни заядливи и тъпи въпрос са излишни.
    Като искаш си го купи предварително. Продава се.
    Като те интересува какво точно, потърси документация в интернет е пълно. Пише си какво предписва производителят.
    Ако все пак следиш темата по- горе има и линк.
    https://www.ictworkshopsolutions.com...Alfa-Romeo.pdf

    Наименование: МАСЛО ЗА КЛИМАТИЦИ
    TecDocNo: RENISO PAG 46 250ML
    Кат. номер: FUCHS RENISO PAG 46 250ML
    Цена с ДДС: 21.00 лв.
    Last edited by flipz; 18-05-2020 at 21:27.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Аз не бих правил каквото и да било по климатика, освен ако не усетя, че работи по-зле.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27

    Default

    Едно измиване на радиатора отпред също ще ви даде резултат ако се е задръстил с прах
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  13. #28
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз не бих правил каквото и да било по климатика, освен ако не усетя, че работи по-зле.
    Ето още едно подобно мнение на известен руски автовлогър,против това да се обслужва климатика на колата ако няма проблеми с него.

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Абе на 2-3 години трябва да се проверява, са то на една трябва, ама българи сме, да кажем 2-3... С всяко следващо поколение произвдителите слагат по-малко фреон и дори и малки загуби са проблемни, едно време Ланчията ми имаше 650 или 700гр. фреон, там и 150гр ми е губила, колко да са фатални... Алфата я взех есента, на следвеащото лято я проверих, 50гр ги нямаше, ама като ги допълниха и се усети разлика веднага, духна по-бързо и по-студено, иначе климатика си работеше и преди това.

  15. #30
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Travel_Mate View Post
    Абе на 2-3 години трябва да се проверява, са то на една трябва, ама българи сме, да кажем 2-3... С всяко следващо поколение произвдителите слагат по-малко фреон и дори и малки загуби са проблемни, едно време Ланчията ми имаше 650 или 700гр. фреон, там и 150гр ми е губила, колко да са фатални... Алфата я взех есента, на следвеащото лято я проверих, 50гр ги нямаше, ама като ги допълниха и се усети разлика веднага, духна по-бързо и по-студено, иначе климатика си работеше и преди това.
    Едно време Ланчията ти е била с R12 сигурно (както и мои алф)... При по-новите системи фреона е различен и от там идва по-малкото му количество.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •