Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 50

Thread: Регулатор на ГНП

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Ти отново си неадекватен. - спирай пикото
    Коментарът по същество беше да се свали нещо .. старо и да си го ПАЗИШ НЯКЪДЕ. (щял да си го пази, за да си купи същото)
    Аз да те попитам, като много остроумен: Ти като правиш профилактика на даден детайл .. после си го съхраняваш, а не го монтираш обратно ?


    Не разбирам за какъв диск пишеш: спирачен ? DVD, CD ..
    Ако сваля спирачен ще го изхвърля. Така и ще направя като се постопли времето. Ако искаш ще ти ги пратя с накладките по еконт.
    Ти нали беше инженерче и се занимаваше с високо технологична работа и всичките ти роднини бяха професори? Всички разбраха, само инженера не успя, колко диска има в една кола, които може да са с различни размери, сигурно не са много? За дисково пространство не си питал, за него разбра ли? Само това остава, някой форумен специалист да ми държи сметка какво да си пазя
    Last edited by El Caballero; 28-01-2021 at 05:00.

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    А защо сваляш здрави части ? Здрава обтяжна ролка и стар ремък ? Носач с разбит шернир ?
    Коя стара част е по- добра от стара 10+ годишна ? Демпферна шайба ?
    Не се заяждам, интересно ми е .. Не ми се е случвало да сваля нещо, което не е повредено.



    Една снимка с телефончето и си спестяваш много място.
    Не ми се изпада в обяснителен режим, но ще го направя за да не си помислиш, че съм по глупав от тебе. Значи- превъртели болчета, гарнитури и ремъци не пазя. Преценявам, защото мога, кое може да се ползва или от кое мога да имам нвкаква полза(за информация, да спаси положение или да услужа на приятел). Като казах приятел се сетих как подарих цял кашон с части за 156 и 147, на наш колега. От последния ремонт(обслужване от-до), си оставих за пистовия ремък една ролка и обтегача, защо да ги хвърлям като са здрави... а сега на въпроса ти защо съм ги свалил, ами много просто - слагам от-до всичко ново. Шансовете за повреда са по-малко. Елементарно. Отделно след това имам време да разглобя, да видя защо се е счупило, как работи, устройство и т.н. Неща които са ми интересни и ме вълнуват. Смених халогените. Един си търсеше стари-подарих му ги. Много пъти някой е питал за нещо, размер, номер или нещо друго и ако някой заухан като мен има частта му ПОМАГА, по един или друг начин. Явно сме различни и колкото и да ти обяснявам няма да разбереш. Защо си запазих една лагер главина... Хахаха... Ами направих си стойка за боядисване и почистване на джанти...... Бе няма да ме разбереш.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Елементарно е, г-н форумен "инженер".
    Само трябва да научиш, каква е разликата между ремонт и профилактика.
    При профилактиката се подменят здрави части. При ремонта - дефектирали.

    На въпроса, защо се прави профилактика, ще ти бъде отговорено, ако демонстрираш някакво уважение към колегите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34

    Default

    Даа, форумен инженер му приляга да си го напише като титла.

  5. #35
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    81

    Default

    Малко по темата. Моята е същата работа. Чипната е Stage 1.5 и при рязко подаване на газ се усвятква със същата грешка. Интересното е, че ако давам плавно газ до края на 3та или 4та да кажем, кривата на налягането си върви както си трябва и стига 1600 бара и си ги държи. Само при подаване на рязко газ го прави. Предположения за помпа или регулатор?

  6. #36
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,465

    Default

    Счупихте се да ми обяснявате какво е профилактика .. Електроници .. разни ездачи тук ..
    Да инженер съм и печеля достатъчно, че да не събирам и пазя стари части.
    Дали някой извън България в ЕС си събира старите части от сервиза ..
    Чичо Ханс му правят колата и пита .. къде ми е помпата или старият носач .. дай да си го запазя в мазето
    Като студент стажувах в сервиз на Мерцедес Дарс-Ауто - идва майбаха - оставят ключовете в офиса след ремонта в определен предварително срок, идват и си го вземат.
    * чудо .. без да си искат старите части

    Андрешковци
    Единият помпа щял да си пази .. другият спасява положение като пази някакви части и ги дава на приятели
    Има магазини за тази работа, сервизи, автоасистанс - какво ще му спасяваш ?
    Сам като си ремонтирам нещо .. ако не става отива за отпадъци и се слага нова част.

    Quote Originally Posted by undy View Post
    а сега на въпроса ти защо съм ги свалил, ами много просто - слагам от-до всичко ново. Шансовете за повреда са по-малко. Елементарно. Отделно след това имам време да разглобя, да видя защо се е счупило, как работи, устройство и т.н. Неща които са ми интересни и ме вълнуват. Смених халогените. Един си търсеше стари-подарих му ги. Много пъти някой е питал за нещо, размер, номер или нещо друго и ако някой заухан като мен има частта му ПОМАГА, по един или друг начин. Явно сме различни и колкото и да ти обяснявам няма да разбереш. Защо си запазих една лагер главина... Хахаха... Ами направих си стойка за боядисване и почистване на джанти...... Бе няма да ме разбереш.
    Аз свалям и слагам всичко ново от-до, но не пазя това което свалям ..
    Не те попитах дали шансовете за повреда на нова част са по- малко .. а защо пазиш старата, след като можеш да си купиш нова. - и да пишеш колко е елементарно.
    Аз си свалих халогените и старите ги хвърлих .. - не ги дадох на никого (закъсал) за 30eur.
    Джантите мога да си ги почистя и боядисам и без стойка .. или с импровизирана .. но ще загубя повече време от колкото да си платя с това което ще спечеля за това време.
    Last edited by flipz; 28-01-2021 at 16:42.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #37
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Счупихте се да ми обяснявате какво е профилактика .. Електроници .. разни ездачи тук ..
    Да инженер съм и печеля достатъчно, че да не събирам и пазя стари части.
    Дали някой извън България в ЕС си събира старите части от сервиза ..
    Чичо Ханс му правят колата и пита .. къде ми е помпата или старият носач .. дай да си го запазя в мазето
    Като студент стажувах в сервиз на Мерцедес Дарс-Ауто - идва майбаха - оставят ключовете в офиса след ремонта в определен предварително срок, идват и си го вземат.
    * чудо .. без да си искат старите части

    Андрешковци
    Единият помпа щял да си пази .. другият спасява положение като пази някакви части и ги дава на приятели
    Има магазини за тази работа, сервизи, автоасистанс - какво ще му спасяваш ?
    Сам като си ремонтирам нещо .. ако не става отива за отпадъци и се слага нова част.



    Аз свалям и слагам всичко ново от-до, но не пазя това което свалям ..
    Не те попитах дали шансовете за повреда на нова част са по- малко .. а защо пазиш старата, след като можеш да си купиш нова. - и да пишеш колко е елементарно.
    Аз си свалих халогените и старите ги хвърлих .. - не ги дадох на никого (закъсал) за 30eur.
    Джантите мога да си ги почистя и боядисам и без стойка .. или с импровизирана .. но ще загубя повече време от колкото да си платя с това което ще спечеля за това време.

    Пише ти поредния "андрешко"
    Ако сваля част от колата която е повредена ще я изхвърля, ако сваля такава която има още ресурс за употреба ще я запазя.
    Това го правя защото само аз си правя возилото.
    Комшията ми е пълен лаик, и когато ходи на сервиз не иска да му дават старите части защото дори не знае кое какво е.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Счупихте се да ми обяснявате.....
    Не усещаш ли, че е време да ходиш да лапацолиш другаде?

    Не се интересуваме от това, колко велик и високоплатен "инженер" си, нито от това, какъв Андрешко, не си.

    Интересуваме се от това да няма глупости в техническите раздели.
    Last edited by ecotronic; 28-01-2021 at 17:29.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Момчета, не знам от къде идва този виртуален неприязън, без да се познавате...?....аз зачекнах въпроса за употребяваните части в темата, защото наистина ми идва в повече да пазиш филтрите и други консумативи, който няма как да ти влезнат в употреба.....всеки сам си избира какво да съхрани....но не бъркайте антиквариата с вехтошарството и боклуците на най обикновеният клошар.......та в тоя ред на мисли, запознайте се с мой познат от клипа който поснах, повечето ретро любители го знаят......разграничавайте нещата.....
    https://www.btv.bg/video/shows/tazi-...lekcioner.html
    Last edited by Бобби; 28-01-2021 at 17:45.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #40

    Default

    Кой ви говори за боклуци, бе хора. Говорим за здрави части сменени превантивно(предварително).....прост и тъп пример. Хлопа ти носач, но си купуваш два комплект и здравия стар го прибираш в мазето. Халогените ми си светеха прилично, но държах на перфектни,кое е сложното... Човека им се радва и си станахме близки без да се познаваме преди това.

    ПС Всяка година имаме по един феномен във форума
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #41
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Кой ви говори за боклуци, бе хора. Говорим за здрави части сменени превантивно(предварително).....прост и тъп пример. Хлопа ти носач, но си купуваш два комплект и здравия стар го прибираш в мазето. Халогените ми си светеха прилично, но държах на перфектни,кое е сложното... Човека им се радва и си станахме близки без да се познаваме преди това.

    ПС Всяка година имаме по един феномен във форума
    Аз говоря за боклуци който няма нужда да ги пазиш, ако проследиш темата и видиш откъде тръгна спора...та в тоя ред на мисли, за другото което казваш го възприемам като определени използувани части, но не вярвам да си събираш филтрите и да кажем отработеното масло, освен ако не ги лециклираш, или да ги гориш...
    п.п...добре е да има феномени, иначе форума съвсем ще умре, лошото е когато феномените станат обиграни и дават кофти съвети като dnt, слушал съм много негови съвети, който са пълна боза....
    Last edited by Бобби; 28-01-2021 at 18:21.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #42

    Default

    Споделих просто скорошна случка с новия собственик на бившата ми 159ка. Купи я, обслужи я, излезе въпросната грешка, за която пита колегата, чудихме се от къде да почнем, решихме като начало да върнем стария филтър, защото хем е изпробван, хем пробата няма да струва нищо на никого.
    Той си го е сменил, защо не го е изхвърлил си е негова работа.

    В крайна сметка проблема го решихме така. Когато реши ще си купи нов и скъп, за разлика от предишния, който беше нов и евтин, явно и некачествен.

    Споделям го и на някого може да му е полезно решението.

  13. #43
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Споделих просто скорошна случка с новия собственик на бившата ми 159ка. Купи я, обслужи я, излезе въпросната грешка, за която пита колегата, чудихме се от къде да почнем, решихме като начало да върнем стария филтър, защото хем е изпробван, хем пробата няма да струва нищо на никого.
    Той си го е сменил, защо не го е изхвърлил си е негова работа.

    В крайна сметка проблема го решихме така. Когато реши ще си купи нов и скъп, за разлика от предишния, който беше нов и евтин, явно и некачествен.

    Споделям го и на някого може да му е полезно решението.
    Подвеждаща информация, която ще я разбереш след време.....та втоя ред на мисли, ако бъдеш откровен....проблемът със сепаратора на масленият филтър, който имаше преди време го реши с О -пръстени от железарията, или не...?...загатнах ти го в предишният си пост, ама не, ти си знаеш .)...да не се връщам по назад с решението за кормилният прът(карето) на 156-та ти, което го беше оправил по необичаен начин....е тия неща визирах и поредното ти тъпо решение на проблема...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Счупихте се да ми обяснявате какво е профилактика .. Електроници .. разни ездачи тук ..
    Да инженер съм и печеля достатъчно, че да не събирам и пазя стари части.
    Гоше, нали това казваме и ние- ти си ни форумния инженер с Майбаха, няма спор за това. И ние печелим, но си пазим разни неща за сравнение и справка. Миналата година ми сменяха горния носач и се повреди резбата на една гайка и аз понеже си пазех стар носач взеха гайка от там и колата стана. Та като видиш зор спасяват положението. А Андрешко не е кътал авточасти, както си мислиш, той не си е плащал данъците.

  15. #45
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,465

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Кой ви говори за боклуци, бе хора. Говорим за здрави части сменени превантивно(предварително).....прост и тъп пример. Хлопа ти носач, но си купуваш два комплект и здравия стар го прибираш в мазето. Халогените ми си светеха прилично, но държах на перфектни,кое е сложното... Човека им се радва и си станахме близки без да се познаваме преди това.

    ПС Всяка година имаме по един феномен във форума
    Пич ти си тук след мен .. коя година беше феномен ?
    Сега излезе с комплект носачи .. си купувал, че прибирал единият дето не трака.
    Като ги купуваш все 'комплекти' не ти ли идва на ум че най- малкото е износен колкото другият, заради който сменяш и двата .
    И какво ? .. ако ти се разхлопа новият в един момент (след 2години) ще сложиш този старият(амортизиран), няма да си купиш нов ?
    Феномени започна да виждаш като този от видеото на Бобби

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Миналата година ми сменяха горния носач и се повреди резбата на една гайка и аз понеже си пазех стар носач взеха гайка от там и колата стана.
    Докато ти сменяха горният носач не можаха ли да вземат гайката от този който сменят .. и в сервиз да няма гайка, че да се налага да търсиш (всичко е възможно).
    Last edited by flipz; 28-01-2021 at 19:03.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •