Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50

Thread: Регулатор на ГНП

  1. #16

    Default

    Горивния филтър хубав и нов ли ти е ?

  2. #17
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Горивния филтър хубав и нов ли ти е ?
    ))...няма как да се разминеш с нов филтър при тая грешка....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #18

    Default

    Човекът, който купи моята 159ка веднага смени масла и филтри защото и без това им беше наближило времето, включително и горивния филтър.
    Сложи някакъв евтин, мисля че марка Шампион от Аутодок.
    Кара 1-2 седмици, но започна да влиза в авариен режим колата, да свети чека и да не върви.
    Закачих му диагностиката и изкарваше същата грешка. Върнахме стария (скъп) филтър и се оправи.

  4. #19
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Човекът, който купи моята 159ка веднага смени масла и филтри защото и без това им беше наближило времето, включително и горивния филтър.
    Сложи някакъв евтин, мисля че марка Шампион от Аутодок.
    Кара 1-2 седмици, но започна да влиза в авариен режим колата, да свети чека и да не върви.
    Закачих му диагностиката и изкарваше същата грешка. Върнахме стария (скъп) филтър и се оправи.
    Аз карам със същият филтър "шампион от аутодок" за 20лв от АПРИЛ.
    Не съм имал никакви грешки.
    * какво значение има .. скъп/евтин .. той отговаря на стандарти. Тази фирма прави най- много консумативи .. филтри и тн.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #20

    Default

    Ами явно няма достатъчно пропускливост този ментак.
    При пълна газ не достига гориво и почват да излизат грешки за налягане, датчици и т.н...
    Твоя 1.9 явно няма нужда от такъв дебит като чипнато 2.4 и затова нямаш проблеми.

    Както казах вече, върнахме стария филтър и колата си върви супер вече няколко месеца.

  6. #21
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ами явно няма достатъчно пропускливост този ментак.
    При пълна газ не достига гориво и почват да излизат грешки за налягане, датчици и т.н...
    Твоя 1.9 явно няма нужда от такъв дебит като чипнато 2.4 и затова нямаш проблеми.

    Както казах вече, върнахме стария филтър и колата си върви супер вече няколко месеца.
    Стига глупости....казваш върнахме старият филтър...?....ако си пазиш филтрите след смяна, Моля прати ми един маслен по Еконт, че нещо ми спадна налягането на маслото, а и сеператора на филтъра тече.....та пробвах с едни О- пръстени от железарията, ама не се получава....)).....сещаш ли се за какво ти загатвам...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Стига глупости....казваш върнахме старият филтър...?....ако си пазиш филтрите след смяна, Моля прати ми един маслен по Еконт, че нещо ми спадна налягането на маслото, а и сеператора на филтъра тече.....та пробвах с едни О- пръстени от железарията, ама не се получава....)).....сещаш ли се за какво ти загатвам...
    Що пък не, аз си ги пазя разни неща, за мостра. да не се чудя после коя модификация е. Масления филтър също, защото имам специален ключ и за този ключ само един филтър става

  8. #23
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Що пък не, аз си ги пазя разни неща, за мостра. да не се чудя после коя модификация е. Масления филтър също, защото имам специален ключ и за този ключ само един филтър става
    Да, ама не......иначе казано:.. е не бе...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #24

    Default

    Пазя всички свалени и здрави части. Нямам доверие на новопоставените и ако се наложи ще имам част която мога да подменя временно, докато не купя нова. Една кола имам и не мога да си позволя за някаква глупост пак да заемам кола. Не обичам да изхвърлям здрав чарколяк. Чист късмет, че са запазили стария филтър.. Важното е, че нещата са се получили, могло е да стане голям филм, ако не са имали стария филтър.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #25
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Пазя всички свалени и здрави части. Нямам доверие на новопоставените и ако се наложи ще имам част която мога да подменя временно, докато не купя нова. Една кола имам и не мога да си позволя за някаква глупост пак да заемам кола. Не обичам да изхвърлям здрав чарколяк. Чист късмет, че са запазили стария филтър.. Важното е, че нещата са се получили, могло е да стане голям филм, ако не са имали стария филтър.
    А защо сваляш здрави части ? Здрава обтяжна ролка и стар ремък ? Носач с разбит шернир ?
    Коя стара част е по- добра от стара 10+ годишна ? Демпферна шайба ?
    Не се заяждам, интересно ми е .. Не ми се е случвало да сваля нещо, което не е повредено.


    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Що пък не, аз си ги пазя разни неща, за мостра. да не се чудя после коя модификация е. Масления филтър също, защото имам специален ключ и за този ключ само един филтър става
    Една снимка с телефончето и си спестяваш много място.
    Last edited by flipz; 27-01-2021 at 22:51.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    А защо сваляш здрави части ? Здрава обтяжна ролка и стар ремък ? Носач с разбит шернир ?
    Коя стара част е по- добра от стара 10+ годишна ? Демпферна шайба ?
    Не се заяждам, интересно ми е .. Не ми се е случвало да сваля нещо, което не е повредено.



    Една снимка с телефончето и си спестяваш много място.
    Място има. Ако снимаш свален диск ще разбереш ли размера по снимката? Или да го снимам с метъра отгоре? Дисковото пространство ми е по-ценно.

  12. #27
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Момци! Тука сме уж зрели хора, на средна и по-средна възраст, а всяка една тема се превръща в кой е по-по-най. Що така?
    Сега по темата? Тази една и съща грешка я записва в рамките на почти две години и то 2-3 пъти. Не е болка за умиране, но не обичам нещо по колата да не е наред.Не е от филтър. Като чета е срещан проблем при 159. И почти винаги проблема е бил в помпата. Или ще взема помпа втора ръка, но това е нож с две остриета. Че имам горчив опит с една турбина, тук от форума. Или да сваля моята и да я почистим. Просто питах, дали има хора тук, които са имали този проблем? И как са го разрешили?
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    ..... Не ми се е случвало да сваля нещо, което не е повредено.....
    Това е много странно. Ти някаква профилактика правиш ли? Ако да, то това, което сменяш профилактично, повредено ли е?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това е много странно. Ти някаква профилактика правиш ли? Ако да, то това, което сменяш профилактично, повредено ли е?
    Ти отново си неадекватен. - спирай пикото
    Коментарът по същество беше да се свали нещо .. старо и да си го ПАЗИШ НЯКЪДЕ. (щял да си го пази, за да си купи същото)
    Аз да те попитам, като много остроумен: Ти като правиш профилактика на даден детайл .. после си го съхраняваш, а не го монтираш обратно ?

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Място има. Ако снимаш свален диск ще разбереш ли размера по снимката? Или да го снимам с метъра отгоре? Дисковото пространство ми е по-ценно.
    Не разбирам за какъв диск пишеш: спирачен ? DVD, CD ..
    Ако сваля спирачен ще го изхвърля. Така и ще направя като се постопли времето. Ако искаш ще ти ги пратя с накладките по еконт.
    Last edited by flipz; 28-01-2021 at 00:05.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не отговори на въпроса ми. Затрудняваш ли се?

    Ако си сменил профилактично водна помпа, кое му е странното да си пазиш старата?
    Нуждаеш ли се от пример за ситуация в която тя може да потрябва?
    Last edited by ecotronic; 28-01-2021 at 00:06.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •