Quote Originally Posted by boro2006 View Post
Не мисля, че трябва да се търси причината в ремап понеже колата идва от германия със сервизна история закупена от баща ми от там от собственик. Надали е пипано нещо освен нормалните сервизни обслужвания плюс смяна на съединителя. По скоро и аз клоня към зацапан ЕГР. На Кромата беше направо блокирал от мизерия, но и светеше чека. А на тази нищо не свети. Възможно е да има частично блокиране знам ли. Събота и неделя ще се чопли ако имам време и ще пиша каква съм я свършил. Да се надяваме въпреки всичко, че просто си въобразявам и я карам грешно, че на фона на българките в мобилето тая излезна кажи речи двойно.

П.п. Каточели проблема става по явен на добре загрял мотор. Като е студена е малко по адекватна.
Аз слагам пари че е ЕГР.. при мен беше зацапан и преди да надуе турбото едвам лазеше и като се пусне турбото се изстрелваше. Общо взето същите симптоми ако разбирам правилно.При мен нямаше изписани грешки за това нито свенали лампи. Румката ми го махна егра и го затапи софтуерно и проблема изчезна веднага Напълно евтино решение , дори и да се окаже че не е това пак е добра инвестиция да си го махнеш ти ЕГР-а да нямаш драми в бъдеще , така че няма какво да го дъвчем повече това , закарай я да я видят в някой форумен сервиз в Пловдив и те ще ти кажат със сигурност