Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 83

Thread: Сдобих се с 159 Sportwagon и имам малко въпроси.

  1. #46
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    EGR - а, дори когато е напълно изправен, влошава динамиката на мотора за сметка на екологията. Вихровите клапи подобряват работата на мотора.
    Не съм много съгласен за егр-а, влияе добре при ниски температури за мотора....не е само екология....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #47
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Разликата между стокова 159ка дизел и същата с махнати ЕГР, вихрови клапи и ДПФ + ремап е грубо 1л разход на гориво на 100км и 1секунда ускорение от 0 до 100. И двете в полза на "мръсната" кола.
    Това ми го казаха в екстрийм сервиз, ако някой реши да се заяде, че си измислям аз - да пита тях.

    Единствената полза от ЕГР-а (освен екологията) е че колата загрява по-бързо с него. А вихровите клапи са допълнение към ЕГР-а, за да завихрят сместта от чист въздух и вече изгорели газове вкарани от ЕГР-а.
    ))...едно е да ти кажат, друго е сам да го сравниш...това е евтиният начин да оправиш проблемите по колата...познавам ги момчетата от екстрим сервиз....това им е работата, нищо лошо за тях...те ти предлагат варианти....и ти приемаш....а разликата в разхода е много субективна....смяната на софтуер у нас не е много на ниво, може би има и добри изпълнения.....не всичко е като хората....нали се сещаш. че не го програмират както ти искаш, а е измислен от някой, както той е решил....)...сменял съм софтуер при Румен и съм доволен....но всичко трябва да е пипнато доста тънко, иначе следват пушеци, тръгва добре, но за кратко...)...то да засилиш една кола, не е само софтуер...трябва да се има предвид доста неща...та за тия к.с...дет говорите по някой път....просто заеби.....вихровите клапи за мен са нужни и нямат нищо общо с егр-а, не са допълнение към него, друг е въпроса, че той им ебава майката......при наличието им, колата е по в час на първа и втора скорост, където си е определено мъртва образно казано...и не само там....
    Първите две години и полувина карах колата стокова, както е излязла от завода, но като стана на десет години, и две години и нещо с нашата нафта започна да създава проблеми....премахнах някой неща от екологията....просто стахдарт.....ако имах по висок, щях да си сменям колата на пет години......ако искаш от стара кола нещо повече, трябва да влагаш повече пари, отколкото при нова.....доказани неща....въпроса е на вкус, харесване и т.н....който не се оценяват....
    Last edited by Бобби; 05-06-2020 at 18:56.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ако искаш от стара кола нещо повече, трябва да влагаш повече пари, отколкото при нова...
    Мне. Освен ако новата не ти е подарена.



  4. #49
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Мне. Освен ако новата не ти е подарена.
    Ае, сега няма да разсъждаваме ).....всеки си има мнение и задник който си носи...
    п.п..най мразим да ми цитират едно изречение или мисъл от целият пост.....ами те са свързани до някъде....стига се до разводняваме....уискито го пия без лед..)
    Last edited by Бобби; 05-06-2020 at 19:46.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #50
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Ами положителното на егр е, че мотора загрява много по бързо и влиза в оптимален работен режим особено зимата е това е положителното му влияние....а без вихрови клапи колата не е същата откъм динамика, каквото и да променяш....
    Така е загрява почти за половината време. Но от друга страна пълни със сажди колектора и мап датчика. Намаля кислородът в процесът на горене.
    След премахване на клапите няма никакви разлики в динамиката.
    Още преди да ги премахна в много отзиви на алфисти съм го чел, както и при БМВ
    "Removed and the car feels no different, just now I have peace of mind "
    Аз не натискам колата и може за това да не ми прави впечатление.
    Мисля, че премахването на ЕГР компенсира загубата на динамика от премахването на вихровите клапи ... (ако има такава загуба действително)
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  6. #51
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    След премахване на клапите няма никакви разлики в динамиката.


    За пръв път съгласен с флипз. Махнах четири отлични клапи и колата остана съ-ща-та.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #52
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Така е загрява почти за половината време. Но от друга страна пълни със сажди колектора и мап датчика. Намаля кислородът в процесът на горене.
    След премахване на клапите няма никакви разлики в динамиката.
    Още преди да ги премахна в много отзиви на алфисти съм го чел, както и при БМВ
    "Removed and the car feels no different, just now I have peace of mind "
    Аз не натискам колата и може за това да не ми прави впечатление.
    Мисля, че премахването на ЕГР компенсира загубата на динамика от премахването на вихровите клапи ... (ако има такава загуба действително)
    Спора е излишен щом смятате, че вихровите клапи са сложени само да създават беля, те нямат нищо общо с екологията...споменах го в предишният пост, ама си държите на вашето мнение....поговорете с някой разбиращ механик да ви разясни, аз не съм такъв, интересно ми е защо променяте софтуера след като ги премахнете...).....за егр-а ясно там нямаме спор...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #53
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    интересно ми е защо променяте софтуера след като ги премахнете...).....за егр-а ясно там нямаме спор...
    Аз не съм променял софтуера след като съм премахнал клапите ...
    Има си елементарен и евтин начин това да се направи, просто повечето искат да вземат още едни парички .. да си кажем истината.
    Просто хващате мотора на клапите някъде по корпуса на колата и да си връка на него си. Тя си мисли, че има клапи и толкова.
    Но повечето веднага ремап .. мремап .. - модерни думи (тежкарски)
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  9. #54
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Аз не съм променял софтуера след като съм премахнал клапите ...
    Има си елементарен и евтин начин това да се направи, просто повечето искат да вземат още едни парички .. да си кажем истината.
    Просто хващате мотора на клапите някъде по корпуса на колата и да си връка на него си. Тя си мисли, че има клапи и толкова.
    Но повечето веднага ремап .. мремап .. - модерни думи (тежкарски)
    И казваш колата е същата....тоез като подаваш газ мотора реагира по един същи начин с клапи и без тях..?...правил съм го това упражнение и не съм на същото мнение.....
    А относно паричките никой не те набутва....смяната на софтуера при премахване на егр-а и дпф е задължителна и излиза фифти, ако продадеш дпф. тоез с парите който вземеш от него спокойно си слагаш нов софт и си нула на нула....ако искаш да печелиш и колата да ти е умрел кон е друг въпрос...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #55
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    И аз трябва да потърся някой механик който разбира, за да ми обясни за тея клапи...

    Тези които сменят софтуер програмисти ли са? Или само тези които пипват доста тънко? Направата на горивната карта с javascript ли става? ... за един приятел питам....
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  11. #56
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    И казваш колата е същата....тоез като подаваш газ мотора реагира по един същи начин с клапи и без тях..?...правил съм го това упражнение и не съм на същото мнение.....
    А относно паричките никой не те набутва....смяната на софтуера при премахване на егр-а и дпф е задължителна и излиза фифти, ако продадеш дпф. тоез с парите който вземеш от него спокойно си слагаш нов софт и си нула на нула....ако искаш да печелиш и колата да ти е умрел кон е друг въпрос...)
    Аз искам да имам ДПФ и докато функционира няма да го премахна. За сега се очертава светло бъдеще
    Не мисля че някой е правил повече тестове и може да съобрази всички обстоятелства и режими, за да направи по- добри настройки от инженерите на Алфа Ромео.
    Да няма разлика с клапи и без клапи .. няма какво да завихря, няма и какво да я души в колектора.
    Можете да прочетете много отвизиви, който подкрепят това .. но просто не си правите труда.
    Струва ми се че не сте опитвали с премахнат ЕГР и Клапи и преди това - без ремап в двата случая.
    Като ви харесва карайте.
    Аз няма да шпамя повече и никого не обеждавам.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  12. #57
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Колеги, да попитам нещо, че почнахте много да се карате? Да ми предложите някакъв препарат за чистене на ЕГР, че искам да светне както трябва, а не да го ръчкам с проверката.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  13. #58

    Default

    Quote Originally Posted by boro2006 View Post
    Колеги, да попитам нещо, че почнахте много да се карате? Да ми предложите някакъв препарат за чистене на ЕГР, че искам да светне както трябва, а не да го ръчкам с проверката.
    Най-хубаво става със спрей за турбини и ЕГР-и, има такива специални. Аз съм ползвал на Валволин такъв имаше в магазина, Меглио също ще свърши работа, но иска малко киснене. Трябва да е някакъв по-мазен чистител, а не обезмаслител, който съхне за секунди, защото запича и не става.
    Last edited by undy; 07-06-2020 at 11:29.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #59
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,273

    Default

    Quote Originally Posted by boro2006 View Post
    Колеги, да попитам нещо, че почнахте много да се карате? Да ми предложите някакъв препарат за чистене на ЕГР, че искам да светне както трябва, а не да го ръчкам с проверката.
    Аз го почистих с бензин, тъй като обезмаслителите не помогнаха. Беше доста зле ЕГР-ът и беше блокирал отворен от мръсотията.
    Първо накиснах малко в съд с бензин и след това го почистих. Стана като нов.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  15. #60
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Свалих го. Работи си добре. Няма запичане, но има сажди. Сега ще ходя за чистител и да видим дали ще има разлика утре като ходя за работа. Интересно ми стана обаче, че към колектора има някаква преграда, а не е директно дупка. Някакви идеи закакво е?

    П.п. Почистен и монтиран. Колата работи добре и няма грешки. Може и да си въобразявам но е една идея по тиха от преди и потеглянето от място е малко по плавно. Утре като се подкара по сериозно ще се види дали има подобрение. Обаче има мизерии във въздушните пътища и ще трябва да свалям всичко да го чистя, но като за кола на 175к км бива.

    П.п.2 Някой пробвал ли е номера с двутактово масло в нафтата и какви впечатления има понеже вече поне 5 човека с дизели ми казват да си слагам в нафтата по 5-10 мл на литър, че е по добре за работата на двигателя.
    Last edited by boro2006; 07-06-2020 at 19:07.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •