Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 83

Thread: Сдобих се с 159 Sportwagon и имам малко въпроси.

  1. #61

    Default

    Как се движи соленоида?.. както споменах проблема е в него по принцип. Иглата запича и от там всички проблеми. Прави се отвор отгоре в пластмасата и се избива... Почиства се вътре втулката, пружината и иглата. Трябва да се движи с лекота и да се връща супер лесно. Това е идеално изчистен ЕГР, а не само корпуса с клапана.

    "преградата" която си видял е пластината с 4 отвора, почти всички я имаме(поне тия с работещи ЕГРи)
    Last edited by undy; 07-06-2020 at 22:20.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #62
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    И аз трябва да потърся някой механик който разбира, за да ми обясни за тея клапи...

    Тези които сменят софтуер програмисти ли са? Или само тези които пипват доста тънко? Направата на горивната карта с javascript ли става? ... за един приятел питам....
    О, за теб имам точният отговор...гледам караш БМВ,.отиваш на ул. Народен герой-3 в София, намира се в старата част на кв,.Овча Купел зад общината...е там е сервиза на Явор.....добре познат в средите на тези който са запалени по баварките...вземи си едно 12-се годишно шише, за да бъде по изчерпателен и да ти обърне внимание...))...а относно питанията за приятел, там с dnt, тия и ония сте на линия......аз кога съм карал БМВ, ти си бил в Ташкент бе момче....и по леко с иронията......аз не си оправям колата сам, разчитам на тези който могат и разбират, доверявам им се....е ако изгубя доверието това си е техен проблем, губят клиент...това общо приетото, че у нас разбираме от всичко ще го оставя на теб....програмисти, софтуер, горивни карти не стоят на моята маса, предпочитам да боравя с пари и да си плащам за това което не отбирам...дано да бъда ясен, за да не злобееш виртуално...
    Last edited by Бобби; 08-06-2020 at 00:44.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #63
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Как се движи соленоида?.. както споменах проблема е в него по принцип. Иглата запича и от там всички проблеми. Прави се отвор отгоре в пластмасата и се избива... Почиства се вътре втулката, пружината и иглата. Трябва да се движи с лекота и да се връща супер лесно. Това е идеално изчистен ЕГР, а не само корпуса с клапана.

    "преградата" която си видял е пластината с 4 отвора, почти всички я имаме(поне тия с работещи ЕГРи)
    Иглата се движи дето се вика да я духнеш ще тръгне. Учудващо добре беше ЕГР. Сега е още по добре. Радвам се, че на 16 клапановия не е така гаден за сваляне като на 8 клапановия. Сваляне и качване за 10 минути и чистене още към 15 минути. Не видях пластина с 3 дупки по скоро вътре след правоъгълния отвор към колектора има нещо овално като преграда, но може би е някакъв вид успокоител на въздуха да не влиза съвсем директно към колектора от ЕГР-а.

    П.п. този спрей на Motip за ЕГР ми се видя малко смотан като за 15 лв... Повече ми приличаше на чистител за спирачки... По принцип го дават че се откача въздушния колектор и се пръска докато работи двг... Ама не посмях да го правя тоя номер.
    Last edited by boro2006; 08-06-2020 at 11:13.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  4. #64
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    О, за теб имам точният отговор...гледам караш БМВ,.отиваш на ул. Народен герой-3 в София, намира се в старата част на кв,.Овча Купел зад общината...е там е сервиза на Явор.....добре познат в средите на тези който са запалени по баварките...вземи си едно 12-се годишно шише, за да бъде по изчерпателен и да ти обърне внимание...))...а относно питанията за приятел, там с dnt, тия и ония сте на линия......аз кога съм карал БМВ, ти си бил в Ташкент бе момче....и по леко с иронията......аз не си оправям колата сам, разчитам на тези който могат и разбират, доверявам им се....е ако изгубя доверието това си е техен проблем, губят клиент...това общо приетото, че у нас разбираме от всичко ще го оставя на теб....програмисти, софтуер, горивни карти не стоят на моята маса, предпочитам да боравя с пари и да си плащам за това което не отбирам...дано да бъда ясен, за да не злобееш виртуално...
    Карал си Москвич с емблема на БМВ... Ти ако искаш им носи и букет рози, за да могат напълно да ти обърнат внимание

    Две мнения по назад обесняваш кой какво сменя, кво програмира, от днес вече не те интересува...

    Знаем и как плащаш басове
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  5. #65

    Default

    Quote Originally Posted by boro2006 View Post
    Иглата се движи дето се вика да я духнеш ще тръгне. Учудващо добре беше ЕГР. Сега е още по добре. Радвам се, че на 16 клапановия не е така гаден за сваляне като на 8 клапановия. Сваляне и качване за 10 минути и чистене още към 15 минути. Не видях пластина с 3 дупки по скоро вътре след правоъгълния отвор към колектора има нещо овално като преграда, но може би е някакъв вид успокоител на въздуха да не влиза съвсем директно към колектора от ЕГР-а.

    П.п. този спрей на Motip за ЕГР ми се видя малко смотан като за 15 лв... Повече ми приличаше на чистител за спирачки... По принцип го дават че се откача въздушния колектор и се пръска докато работи двг... Ама не посмях да го правя тоя номер.
    Щом всичко е йок, почисти и МАПа и предполагам, че вече всичко ще дойде на мястото си.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #66
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Щом всичко е йок, почисти и МАПа и предполагам, че вече всичко ще дойде на мястото си.
    Благодаря за идеята колега! Изкарах го и от толкоз гняс беше станал равен... ся ще го почистя и да видим.
    Last edited by boro2006; 08-06-2020 at 19:32.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  7. #67
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Коренна разлика в поведението. Вече е доста по отзивчива преди турбото и изчезна това рязко дърпане като започне да надува турбината. Всичко си работи плавно и както трябва. Остана да сваля всичко по всмукателната система и да го изчистя защото тая мизерия по мап сензора сигурно е навсякъде.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  8. #68

    Default

    Quote Originally Posted by boro2006 View Post
    Коренна разлика в поведението. Вече е доста по отзивчива преди турбото и изчезна това рязко дърпане като започне да надува турбината. Всичко си работи плавно и както трябва. Остана да сваля всичко по всмукателната система и да го изчистя защото тая мизерия по мап сензора сигурно е навсякъде.
    Виж колко малко му трябва на човек
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #69
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Виж колко малко му трябва на човек
    Да и сега съм щастлив. Мен Алфата като не ми върви съм като болен... На тая марка се возя откакто се помня. Баща ми е алфаджия още откакто бях бебе и аз също не признавам друга марка. Задника ми не се чуства добре като седне в друга марка хаха.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  10. #70
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Карал си Москвич с емблема на БМВ... Ти ако искаш им носи и букет рози, за да могат напълно да ти обърнат внимание

    Две мнения по назад обесняваш кой какво сменя, кво програмира, от днес вече не те интересува...

    Знаем и как плащаш басове
    М....да...Е-21,, Е- 30 и Е-34 са Москвичи...)....а ти с здраве си карай една от най грозните бимбарици дето и задника си не може да завърти като хората....какъв бас те тресе точно тебе ме момче....)).....теб и ония другия не ви познавам реално.....онлайн залаганията се правят в WINBET....
    п.п...не четеш внимателно какво пиша и не си бърша задният капак с мокра кърпичка заради полепнали сажди от пренаписана нова горивна карта от някой китаец образно казано.....но злобата те подтиква да се заяждаш.....остани си с здраве...
    Last edited by Бобби; 09-06-2020 at 19:08.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #71
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Колеги, едно бързо питане. Понеже нямам парктроник а искам да си сложа, някой може ли да ми даде тема или линк (може и от друг форум) за начин за поставяне на оригинален такъв? Не искам да слагам от тия евтините хави дето се продават наляво надясно.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  12. #72
    СТОЙ на място ! Princo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Age
    32
    Posts
    124

    Default

    Quote Originally Posted by boro2006 View Post
    Колеги, едно бързо питане. Понеже нямам парктроник а искам да си сложа, някой може ли да ми даде тема или линк (може и от друг форум) за начин за поставяне на оригинален такъв? Не искам да слагам от тия евтините хави дето се продават наляво надясно.

    https://www.alfaowner.com/threads/al...stall.1183217/
    Now :159 SW JTDm 2.4 Q-Tronic 200 hp + 156 1.9 JTD 2003 115++
    Ex:159 SW 1.9 JTDm 150 hp - The beautiful devil.
    “Be yourself,everyone else is already taken.”

  13. #73

    Default

    Quote Originally Posted by boro2006 View Post
    Колеги, едно бързо питане. Понеже нямам парктроник а искам да си сложа, някой може ли да ми даде тема или линк (може и от друг форум) за начин за поставяне на оригинален такъв? Не искам да слагам от тия евтините хави дето се продават наляво надясно.
    Ако не искаш от най-евтините, има модули на Valeo, едва ли отстъпват на оригиналния като функционалност.



  14. #74
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    116

    Default

    Тази тема я видях, но е само за преден, а аз нямам и заден. Трябва да го видя това на Валео. Идеята ми беше да си стане като оригинално и да си показва на дисплея информацията.
    Last edited by boro2006; 15-06-2020 at 10:51.
    Alfa 155 1.7 TS 8V, Punto 1.9 DS, Alfa 159 Sportwagon 1.9 JTDm 16v

  15. #75
    СТОЙ на място ! Princo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Age
    32
    Posts
    124

    Default

    Quote Originally Posted by boro2006 View Post
    Тази тема я видях, но е само за преден, а аз нямам и заден. Трябва да го видя това на Валео. Идеята ми беше да си стане като оригинално и да си показва на дисплея информацията.
    В нея има писано и за задните.Идентичен начин е.
    Now :159 SW JTDm 2.4 Q-Tronic 200 hp + 156 1.9 JTD 2003 115++
    Ex:159 SW 1.9 JTDm 150 hp - The beautiful devil.
    “Be yourself,everyone else is already taken.”

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •