Results 1 to 6 of 6

Thread: Auto folding mirrors Автоматично прибиращи/отварящи се огледала

  1. #1

    Default Auto folding mirrors Автоматично прибиращи/отварящи се огледала

    Здравейте, става въпрос за автоматично прибиране/отваряне на огледалата на коли с ел.огледала при активиране на заключване/отключване на колата.
    Първо да спомена за голямата заслуга на ecotronic, без която тази екстра/глезотия/гъзария и т.н., не би била възможна
    Така, първото което ви трябва са 2 модула за автоматично прибиране на огледала.
    В случая аз съм използвал модули от OLX- https://www.olx.bg/ad/modul-avtomati...0-ID7Ajr5.html
    Изрично помолих човека да преработи модула, тъй като той е настроен огледалата да се отварят при запалване на автомобила.
    В случая аз исках при отключване на колата да се отварят и самите огледала, а не при запалване..
    Следва и самото монтиране.


    Конектори M66-D и M66-E :


    Кабела на ПИН 1 и ПИН 8 на конектор М66Е се прекъсват и се свързват с модула за автоматичното прибиране/отваряне.
    Белият кабел от закупеният модул се изолира, тъй като остава излишен.
    Утре ще тествам да преместя оранжевият кабел от ПИН 4, на ПИН 3. По този начин огледалата трябва да се затварят само при активиране на функцията deadlock/safelock.
    Същата процедура се повтаря и на другата врата.
    Ако нещо пропускам, еcotronic да допълва


    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  2. #2

    Default

    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  3. #3
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Имам въпрос можели да стане и без да се слага платка и бутон на шофьорската врата за ръчно затваряне/отваряне на огледалата и това да става само при заключване/отключване на колата от ключа или не? И тези българските модули заменят оригиналните:

    - 50510086 лява врата (50510084 версията с аларма)
    - 60693263 дясна врата (60684087 версията с аларма)

    и няма нужда от тях,правилно ли съм разбрал?

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ако нямаш конзола с бутон за ръчно задвижване на огледалата, то вероятно и модулите във вратите не са способни да управляват огледала.

    Накратко - ноу-хау - то, което колегата споделя, касае модификация с ел. огледала, конзола и пр. която да се преправи така че огледалата да се задвижат от дистанционното при отключване/заключване.

    В случай, че колата фабрично няма ел огледала, могат да се добавят само огледала, без да се сменят модулите а огледалата да се управляват от допълнителните контролери, посочени в първия пост.

    Иначе в допълнение на описанието на колегата, ето и ел. схемата на свързване:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    В случай, че колата фабрично няма ел огледала, могат да се добавят само огледала, без да се сменят модулите а огледалата да се управляват от допълнителните контролери, посочени в първия пост
    А можели една схема на свърване ако казуса е точно такъв за коли без фабрично прибиращи се огледала,защото повечето са без тази екстра и подобна модификация ще е по лесна и евтина отколкото да се подменят и фабричните модули и да се слага и платка с копче на шофьорската врата. Така че, прибирането на огледалата да става само чрез ключа при отклчване/заклчване на колата?

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Схемата, по същество, е тази, която постнах по-горе. Просто кафевите проводници се свързват към шаси.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •