Results 1 to 3 of 3

Thread: Въпрос за водобранна лайсна на Алфа 156

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Варна
    Posts
    20

    Default Въпрос за водобранна лайсна на Алфа 156

    Колеги, имам Алфа 156 Фейслифт седан 2004г. Смених водобранната лайсна отвън на вратата под шофьорското стъкло и сега има около 2мм разстояние между стъклото и лайсната. Предишната лайсна плътно покриваше стъклото, а сега с тази пролука се притеснявам да не влиза вода във вратата. Майстора при смяната явно е напъвал и ми е изкривил горния ръб на вратата, който е отвън, точно под стъклото и в който влиза лайсната и затова лайсната сега не прилепва плътно към стъклото. Според вас какво да правя и имам ли повод за притеснения? С доста напъване отвън-навътре с ръце успях да я поприбера малко, но все още има лека пролука.
    Last edited by Roger; 12-06-2020 at 09:51.

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Връщаш се при 'майстора' и да си оправи нещата. Ти сигурен ли си, че 'новата' лайсна дето си сложил. не е проблемна?

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Варна
    Posts
    20

    Default

    Пробвах с друго стъкло и друга лайсна и пак си седи процепа м/у лайсната и стъклото, около половин милиметър. Майстора се оказа, че като е вадил старото стъкло му се е видяло тясно и е дърпал вратата отвън със сила и така е разширил ламарината. Ходих на тенекиджия и той ми каза, че в случая няма как да се оправи. Дали ще влиза там мръсотия и вода и дали може да стане проблем? Повече при този майстор няма да стъпя!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •