Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: От БИКСЕНОН към обикновен ксенон?

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Sofiq
    Posts
    29

    Default От БИКСЕНОН към обикновен ксенон?

    Здравейте колегите!
    Имам следното питане... Понеже ми писна от тоя биксенон, да ми гори баласта, кабела и крушката... 2 пъти за 2 месеца...
    Има ли вариант, да се премине от заводски биксенон, към обикновен, но да запазя рефлектора и да ми работи адаптивният механизъм на ксенонът?
    Цокълът е H7, както разбрах...
    Няколко пъти имам проблеми с десният фар. Горя ми халогенът за дългите, смених го ... 20-тина лева. После изгоря кабела, баласта и Филипса ... Заместих с Осрам, но заедно с работата, баласт и кабел ... около 450-500лв. Та сега пак изгоря или баласта или кабела. Или и двете. Но крушката не е, защото я замених с друга и пак не работи. А може и пак трите да са. Аман!
    159 - 1.9 JTDm 16V

  2. #2
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,460

    Default

    Халогенът на дългите ? Bi-xenon ? (как халоген на биксенон)
    Защо не си потърси в olx по моргите оригинален баласт 2-ра ръка, както и кабел и крушки от aliexpress ..
    Може би за 100лв щеше да си решиш проблемът.
    Вече карам 60-70 часа вечер за половин година с xenon крушки от алиexpress и светят точно като марков осрам. Ако не светеха щях да купя оригинални.
    Не съм обръщал внимание на баластите дали могат да се отварят, но преди години един ел.техник ремонтираше изгорели такива ... за по 20лв ..
    Last edited by flipz; 12-06-2020 at 23:22.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  3. #3

    Default

    Баластите се отварят, но не знам дали някой може да ги ремонтира. Сам ли си го смени, или я остави в сервиз? Видя ли стария баласт в какво състояние е? Моя беше наводняван здравата и палеше когато реши.

    @flipz, да, халогени, те са като спомагателни, а главния фар е с бленда. Тези китайските крушки сигурен ли си че имат някакъв uv филтър на тях, да не се окаже че са ти прогорили рефлекторите след време? Съгласен съм, че в много случаи се плаща преди всичко марката, но когато едно нещо е над 10 пъти по-евтино, обикновено има нещо гнило и после излиза скъпо.
    Last edited by acho_; 12-06-2020 at 23:46.



  4. #4

    Default

    "Изгорели" баласти съм отварял и съм сменял кондензатори вътре, даде ми един приятел който ремонтира телевизори.
    Светеше без проблеми после.

  5. #5

    Default

    Не е виновна системата, а подменените компоненти. Баласт само оригинален, но понеже са скъпи се взима втора ръка, кабели не знам как вървят, но предполагам нови не са скъпи. Крушки Осрам (обикновен-държи зверски дълго), един път взимаш и това е.
    Не те съветвам да си "разбиеш" биксенон системата само заради това... Ще го търсиш после. Хубаво трябва да се провери цялото окабеляването и връзки за да се разбере откъде идва проблема и най-вече защо.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6

    Default

    .....
    Last edited by undy; 13-06-2020 at 22:42.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,460

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Баластите се отварят, но не знам дали някой може да ги ремонтира. Сам ли си го смени, или я остави в сервиз? Видя ли стария баласт в какво състояние е? Моя беше наводняван здравата и палеше когато реши.

    Тези китайските крушки сигурен ли си че имат някакъв uv филтър на тях, да не се окаже че са ти прогорили рефлекторите след време? Съгласен съм, че в много случаи се плаща преди всичко марката, но когато едно нещо е над 10 пъти по-евтино, обикновено има нещо гнило и после излиза скъпо.
    Няма как да съм сигурен дали има или няма. Не са от най- евтините 22Eur струват.
    "
    Do they have bulbs UV glass ?
    d1s 35W 4300 ?
    16/09/2019 04:34

    yes,your order is 35W D1S 4300K
    "
    Божа работа ако нямат ще трябва да ремонтирам
    Това, че осрам светят много дълго и тн. е вярно, но светлината отслабва с времето. Запазил съм ги за резервни.
    Четох за тях, водят се добра марка не съм открил оплаквания.
    Click image for larger version. 

Name:	SUKIOTO-Original-35W-55W-Xenon-D1S-HID-xenon-bulb-4300K-D3S-Xenon-Metal-D4S-D2S-6000K[1].jpg 
Views:	11 
Size:	83.0 KB 
ID:	171558
    Click image for larger version. 

Name:	HTB10ZTGaEvrK1RjSspcq6zzSXXa9[1].jpg 
Views:	7 
Size:	89.1 KB 
ID:	171559

    https://sukioto.aliexpress.com
    Last edited by flipz; 13-06-2020 at 22:10.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Sofiq
    Posts
    29

    Default

    Ха, стига бе?! Ремонтират се баластите??? Успешно викате? Кой, къде, какво, контакти имате ли? :Д
    Иначе баласта нов е 600+. Аз взех вотра ръка за 200-250. Кабелът беше 70-80, а Осрам взех за .... 60-тина. Така казаха от сервиза де. Но и аз съм намирал баласти на тези цени. После + работата в сервиза излезна към 400-450 общо.
    Сега имам един баласт и кабел до мен. Ако има кой да го ремонтира, би било чудесно. Аз нямам мултицети, нямам поялници, нямам и ел. познанията, да го направя това.
    На прегледа онзи ден, забелязах, че кабелчето е много хлабаво ... вътре буксата играеше в алуминиевата скобка. Буксата на крушката.
    На кабела и буксата, които имам под ръка тази скоба е доста по-стегната.

    А ... И в интерес на истината, май аз съм си виновен, че май го наводних. Влезнах в явно дълбока локва на магистралата с около 120, а отпред пък в дясно имаше друга кола, която направи същото. Респективно ме оля целият и аз вдигнах егаси водата също и стана една.
    Ъъъъ ... тъпо, но нямам кора отдолу. Все забравям, да купя и сега забравих за това. Та май го наводних всичко.
    Last edited by Pess; 14-06-2020 at 15:16.
    159 - 1.9 JTDm 16V

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Sofiq
    Posts
    29

    Default

    Добрееее... Чакам предният баласт, да се разкиснат винтовете с ВД-40. ХАха
    През това време, видхя, че буксата на кабела е нагоряла. По пиновете на баласта няма следи от нагар.

    Click image for larger version. 

Name:	ssss.jpg 
Views:	27 
Size:	72.1 KB 
ID:	171561

    Но все пак първичният въпрос на темата си остава де...
    Last edited by Pess; 14-06-2020 at 16:17.
    159 - 1.9 JTDm 16V

  10. #10

    Default

    Аз съм с кора и въпреки всичко ето как беше моя:
    https://i.imgur.com/vAd2yRc.jpg
    Според мен ако пръскаш с водоструйка във фугата, където се срещат бронята и фара става белята.
    Взех си цял фар от Scrapera и преместих баласта и кабела на моя, ако ще го сменяваш отново, по-добре се обърни към него. С тези цени дето споменаваш все едно ще си си купил нов фар (около 1000 и малко), който идва напълно оборудван с крушка и всичко останало + гаранция.



  11. #11
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,460

    Default

    Quote Originally Posted by Pess View Post

    Click image for larger version. 

Name:	ssss.jpg 
Views:	27 
Size:	72.1 KB 
ID:	171561

    Но все пак първичният въпрос на темата си остава де...
    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Аз съм с кора и въпреки всичко ето как беше моя:
    https://i.imgur.com/vAd2yRc.jpg
    Според мен ако пръскаш с водоструйка във фугата, където се срещат бронята и фара става белята.
    Взех си цял фар от Scrapera и преместих баласта и кабела на моя, ако ще го сменяваш отново, по-добре се обърни към него. С тези цени дето споменаваш все едно ще си си купил нов фар (около 1000 и малко), който идва напълно оборудван с крушка и всичко останало + гаранция.
    Какъв е този баласт .. то няма нито боя по него .. все едно е заливан с киселина.

    Баластите всеки кадърен електротехник може да ги ремонтира. Никой не изисква от теб да имаш поялник и тн.
    - стига да не са залети с някаква гадна смола .. но не ми се вярва. и тогава може, но първо трябва да се изчисти с химикали.
    Какви стотин лева .. ще има изгорял или някой транзистор или някоя защита и тн. Каквото трябва ще подмени.
    Аз съм носил баласти на приятели при един ел.техник от СТ.Загора - работил в Електрон .. никога не е казал - не може. (10-30лв)
    https://youtu.be/021ZusIlrjg?t=209 -това представлява
    https://youtu.be/FAwCJUaufKc?t=153 -това представлява

    Не знам как може да достигне вода до баласта след като е толкова навътре в коша и на високо .. освен това е затворен и тн. (АР159)
    Това с карането в порой .. и да пръсне нещо не знам .. може би ако няма кора.
    Днес карах в ужасен порой по магистралата, много бяха спрели.
    Като пристигнах в града карах доста през разни реки от вода с ниво 15-20см 1/2 от платното... не за първи път.
    Редовно пръскам с водоструйката насреща да мия радиатора ..
    Last edited by flipz; 14-06-2020 at 22:34.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    На това ли казваш "навътре в коша и нависоко" ?



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Аз бих решил дискутирания проблем по 2 възможни начина:

    1 - Плъна ревизия на фабричната система и привеждането и в перфектно състояние - без окислени или нагорели конектори и пр....

    2 - Купувам 2 нови фара за халогенни крушки (чифт Depo излиза около 650 лв) и им слагам един читав ксенон (около 150 лв. с 2 - годишна гаранция). Старите, ги продавам.

    При втория вариант ефектът ще е повече от добър, като изключим това, че ще е леко незаконен поради липсата на нивомат.

    Когато говорите за ремонт на баласти, не бъркайте баласти за афтърмаркет ксенон с оригиналните.

    При фабричната система баластите са главен и подчинен, имат връзка за данни помежду си, адаптират се......

    Накратко - ремонт на такъв баласт може да се окаже не много лесна и евтина работа.
    Last edited by ecotronic; 14-06-2020 at 23:08.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Какъв е този баласт .. то няма нито боя по него .. все едно е заливан с киселина.
    Загледай се внимателно, боядисан е в цвят "корозирал халумин".

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    При фабричната система баластите са главен и подчинен, имат връзка за данни помежду си, адаптират се......
    В тази връзка, доколкото разбрах при колите с ляв волан левият фар е главен, а десният е подчинен. Предвид че има проблем с десния фар, може би този баласт би свършил работа, поне така ми обясниха от сайта като си търсих нов:

    https://www.lichtex.de/xenon-steuerg...lt_129123_1388
    Last edited by acho_; 14-06-2020 at 23:43.



  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    .... "корозирал халумин".
    Старшината пред ротата:

    - Днес отивате на втори вагон да разтоварватe алумин.
    - Г-н старшина, не се казва алумин а алуминий.
    - Кой се обади там?
    - Редник Иванов.
    - Ти - редник Иванов, понеже си много умен, отиваш на трети вагон да разтоварваш чугуний.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •