Results 1 to 5 of 5

Thread: Грешки при диагностика

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default Грешки при диагностика

    Click image for larger version. 

Name:	IMG-4730.jpg 
Views:	34 
Size:	99.3 KB 
ID:	171557
    Здравейте колеги,

    Моля за малко помощ. След диагностика ми излезнаха следните грешки на снимката, но не можах да открия какво точно означават и от къде е проблемът.
    Ще съм благодарен ако може да ударите едно рамо. Колата е алфа 156, 2.0, бензин, 155 к.с.
    Грешките са:
    External air temperature sensor in O.C.
    Climate control compressor
    Recirculation motor

    Благодаря предварително,
    Поздрави

  2. #2

    Default

    Изглеждат ми като грешки които са записани в екуто но в момента не са налични. Пробва ли да изъриеш грешките? Появяват ли се пак? Обикноврно в дясно пише дали са налични в момента или. Понякога като махаш акумулатора например и записва грешки в екуто

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    Ами, да, забравих да кажа, изтрити са вече, но ми стана любопитно, че с климатика сега се въртят ядове ии това са грешки от там

  4. #4
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Първата е за сензора в огледалото, засича отворена верига, доста вероятно е да е нещо по кабелите. Като натиснеш копчето да ти покаже температурата предполагам показва глупости или нищо. Втората е нещо с компресора, за там нямам идея какво може да е,. Честно казано не знам тази кола да следи друго освен съединителя на климатика. (всъщност следи и налягане в системата, но там грешката е друга) Последната грешка е за клапата за рециркулация, случва се да замине моторчето и да не може да се движи.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    Благодаря колега, за температурата, като натисна копчето си показва нормални градуси за време отвън. За втората с компресора, сменил съм го, но е втора ръка и явно ще попрегледам там какво може да е. Наистина благодаря отново

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •