Results 1 to 15 of 15

Thread: Говорители

  1. #1

    Default Говорители

    Привет, с оригиналната навигация съм и искам да сложа афтърмаркет тонколони.
    Някой слагал ли е и какъв е ефекта, без да се бара навигацията и без усилвател..?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  2. #2

    Default

    Явно никой не го е правил.. А някой да е слагал Босе и всичко плъг енд плей ли е?
    Ясно ми е, че ще има бая сваляне на кори, но дали си заслужава и дали има разлика спрямо фабричните говорители?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Фабричните говорители са доста добри и само с подмяната им се съмнявам да постигнеш чудеса. Фабричното Bose е друга бира, най-вече заради субуфера и усилвателя.
    Доколкото знам, не е проблем да се монтира, но ще трябва да си го намериш в комплект със задната кора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    Трудна работа ще е накирането на фабрично Босе... Но акониьскочи идкам да съм подготвен да знам дали са гон онасям веднага.
    доколкото разбрах направо с кабелите го дават и направо се инсталират и всичко тръгва нормално с усилвателя и буфера..
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Наскоро намерих едно, но му искаха 1К пари. В предвид на това, че и базовото озвучаване не е за изхвърляне, не бих дал повече от 300 лв. за Bose - то.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Тя не е за изхвърляне,обаче разликата с босето си е осезаема!

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не се съмнявам, че е осезаема, но когато имах 166-ца там разликата в пари между базовото озвучаване, което е с плачевно качество и топ версията, която е несравнима с базовото, беше около 250 лв (4 говорителя за вратите + пищялките + 2 субуфера + DSP усилвател 6 х 40 W синус).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Между 350 и 450-500 лв ми казаха, че вървят, но нямат налични по моргите.. Говорим за буфер, усилвател, 4 мид-баса, 4 пищялки и 1 централна+ инсталацията.
    Вече отзад кората какво ще я правя, не знам.
    Може да се стигне и до рязане, ако не намеря кора
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  9. #9

    Default

    Когато купувах моята, в една седмица гледах две еднакви 159ки , седанови, петаци, даже еднакви салони - бежова кожа.
    Едната с босе, другата без.

    Значи така както го усещам аз е, че при тихо и нормално слушане разликата е много малка между "босе" и "базово" озвучение.
    Обаче при усилване тип "дискотека" разликата става вече доста голяма в полза на босето.
    Базовите говорители почват да кривят рано, също и средните започват да надвикват басите. При босето не е така, можеш да усилваш докато те заболят ушите.

  10. #10

    Default

    Потърсих в интернет данните на говорителите и на места излизат с различни параметри..



    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Bose and No bose.jpg   Bose.jpg   Non bose.jpg  
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Данните в Е-learn ми изглеждат максимално точни.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    За 90W ли говориш?
    Значи нормалното аудио са по 30W.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Погледни в E-learn, там са описани прецизно и двете системи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Някой да е връзвал усилвател 4*40-50w RMS към заводските тонколони ?
    Или някой да сподели след смяната на плеъра с Андроид каква е разликата във звука спрямо оригиналният плеър? : )
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  15. #15
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by KroGh View Post
    Някой да е връзвал усилвател 4*40-50w RMS към заводските тонколони ?
    Или някой да сподели след смяната на плеъра с Андроид каква е разликата във звука спрямо оригиналният плеър? : )
    Плеърите с Андроид вече са няколко модела и продължават да вадят нови, предполагам има разлика между тях. Конкретно при мен звука е много добър, дори смея да твърдя по добър от колкото с оригиналната навигация. Появи се проблем обаче, не знам съвпадение, от честото тестване и насторойване след като направих смяната или просто им е дошло времето, но две тонколони заминаха. Сега дрънчат здраво дори при нормална сила на звука. Не помня обаче параметрите на плеъра. Другата седмица, живот и здраве като се върна в БГ, това ще е едно първите неща с които ще се занимавам да оправям. Със сигурност ще се сменят и 4 колони във вратите.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •