Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17

Thread: 104 -Self-adaptive parameter и 23 lambda senzor

  1. #16
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Да ти кажа, с обикновената газова на Катъра не съм имал никога проблеми. Палеше и на минус 27. Два-три пъти пихме кафе с Роби, но иначе е била бетон. Обаче щом мина на бензин и страва страшно. Такъв проблем не съм имал никога с Марели инжекцион.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #17
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Сагата приключи! Проблемът е отстранен. Моторът работи както се полага, газовата също. Оказа се, че Еко е бил прав още в първия си пост. Което ме връща 35 години назад, когато старият майстор ми ръмжеше:"Не вярвай на очите си, а на уреда". Заради Тедо смених всички медни тръбички на газовите с пластмасови. Вследствие, на което във филтъра на течната фаза няма сивите стружки от медните тръбички и сярата в газта. Отваряш филтъра, а той жълт та жълт и е просто прекрасен. Няма никакво видимо замърсяване, обаче е набит с всякаква гадост и е чудесно запушен. От там и газовата е :"Мани мани" и както и да я настройваш, тя все е извън всякакви норми. При последната настройка видях, че времената на газ фръкнаха на 10-15 на празен ход, а компа пищеше, че газта му е малко. Най-после вдянах, отворих филтъра и го махнах, ей така за сеир. Учудващо всичко си дойде на мястото, а ето и извода: При запушване на ВШФ, газта не достига и естествено се вдигат времената на газ. Това побърква и бензиновия комп, като и неговите настройки отиват на майната си. Вече сериозно се бях замислил да режа постоянното захранване на компа, та да се резетва преди всяко палене. Добре, че разумът надделя. Хубавото е, че си почистих сепаратора и намерих клапана за картерни газове. Него също го "таковах" и сега е най-добре да си намеря нов, нетунингован.


    ПП До като дойда до тука смених МПХ, ламбда сензора, дюзите Баракуда с Херкулес, бензина, изпарителя, маслото?...и свещите всичко това заради филтър за три-пет лева.

    Дано някой го прочете, преди да страда.
    Last edited by mordohy; 02-01-2021 at 00:36.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •