Results 1 to 10 of 10

Thread: 2.4 jtd забива

  1. #1

    Default 2.4 jtd забива

    Здравейте колата е алфа 156 2.4 jtd 10v 150 коня проблема е че на 4 скорост повече го прави от 2500 до 2800 оборота когато я настъпя и стигне тези обороти светва чека и колата забива спира да върви ако върна 3 та скорост се оправя и вади код p0235 до 2500 оборота няма проблем също така ако подавам по плавно газ пак няма проблем, имам възможност да я закачам с мултискан но не можах да разбера от къде идва проблема колата е с чип но проблема го имаше и преди сякъш по рядко го правеше тогава клапана на турбото е сменен с нов

  2. #2

    Default

    P0235 Turbocharger Boost Sensor A Circuit Malfunction, демек MAP сензора, който мери налягането на въздуха във всмукателния колектор нещо не е ОК.
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  3. #3

    Default

    Ами него го чистих беше мръсен по живи данни компа търси 2200 абсолютно а датчика мери 2500 това на пълна газ, съмнява ме да не е зацапана геометрията ?

  4. #4
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Няма да ти свети чек от зацапана геометрия. На мен турбото ми се счупи и не светна чек. Като го свалих освен луфта предизвикал счупването открих и запекла геометрия без никакви признаци.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  5. #5

    Default

    Така е но когато не работи правилно геометрията може да пренадува и за това да дава тази грешка мапа измерва по високо налягане от колкото трябва да е

  6. #6

    Default

    За сега проблема остава тестван е вакумния клапан към турбото работи си друг въпрос дебитомера какви измерени стойности трябва да показва на оборот и в движение и има ли значение че колата е с чип?

  7. #7
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default

    Датчик колянов вал...горивна помпа в резервоара. И в 2-та случая ми гаснеше при по-високи обороти и светваше червената дюзичка(чек-а).

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by vanboy View Post
    Датчик колянов вал...горивна помпа в резервоара. И в 2-та случая ми гаснеше при по-високи обороти и светваше червената дюзичка(чек-а).
    На мен не ми гасне и не свети дюзата а чека и записва 0235

  9. #9
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default


    Имам съмнения за регулатор на гнп
    От него чека свети и колата забива
    Сам си го каза колега с плавно подаване на газта проблема се губи ,естествено до определени обороти
    Ако имаш оборотен пробвай и тази възможност
    А от дебитомера едва ли ще имаш проблем ,извади му буксата и газ ,ако пак така забива ,не е от него
    Пробвай това което ти писах и след това може да споделиш
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  10. #10

    Default

    Дебитомера е пробван без букса не е от него ,регулатора някой знае ли какви проценти трябва да дава а ако е от него защо грешката не е свързана с него

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •