Results 1 to 11 of 11

Thread: Теч от скоростната кутия след смяна на съединител.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36

    Default Теч от скоростната кутия след смяна на съединител.

    Добър ден колеги, имам Алга Ромео 147 1.9 JTD. Миналата седмина ми смениха съединителя с алкиадния лагер. Работеше много добре, но сле първия ден имаше локва от масло под колата. Механика каза че на новия алкиаден лагер не е имало уплатнителен пръстен (гумено уплатнение) и че за това тече. Разглоби съединитела и сложи уплатнителния пръстен от стария алкиаден лагер. Взех колата и след 5 км съединителя започна да боксува и маслото започна да тече отново.
    Сега механика иска да смени алкиадния лагер, защото бил дефектен....ако някой има опит с подобен проблем да сподели, моля. Възможно ли е да е от алкиадния лагер или има друго решение на проблема?

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36

    Default

    Ето видео на теча...ако може да помогне. Също изглежда, че теча спира или поне намалява доста след като колата е изгасена повече от 1-2 часа...

    https://youtu.be/sIWQNFGNhMk

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Трябва да се установи, какво тече. Моторно масло, трансмисионно масло или спирачна течност.

    Ако е моторно масло, вероятна причина може да е семеринга на коляновия вал.
    Ако е трансмисионно масло, вероятна причина е семеринга на опашката на скоростната кутия.
    Ако е спирачна течност, вероятна причина е в аксиалния лагер (лагер-помпата)


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36

    Default

    Миналият път беше трансмисионно масло.
    Семеринга на коляновия вал е сменен, аксиалния лагер е нов...механика смята, че е от този лагер.
    Можеш ли да ми пратиш линк за семеринга на опашката на скоростната кутия, благодаря предварително.

    Също, говорих с механика и ми каза ,че
    аксиалния лагер е задържал и трансмисионното масло и спирачната течност...незнам дали да му вярвам и да купувам нов аксиалния лагер....
    Last edited by medion; 28-06-2020 at 17:40.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    https://www.autopower.bg/%D0%B2%D0%B...-i2761726.html

    На видеото ти ми се вижда, че течността е доста по-рядка от трансмисионно масло. Освен това, да тече от скоростите при недвижеща се кола, е малко вероятно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by medion View Post
    Миналият път беше трансмисионно масло.
    Семеринга на коляновия вал е сменен, аксиалния лагер е нов...механика смята, че е от този лагер.
    Можеш ли да ми пратиш линк за семеринга на опашката на скоростната кутия, благодаря предварително.

    Също, говорих с механика и ми каза ,че
    аксиалния лагер е задържал и трансмисионното масло и спирачната течност...незнам дали да му вярвам и да купувам нов аксиалния лагер....
    Ако ти е празно казанчето за спирачна течност, значи тече тази течност , тоя механик сигурно е доливал за да тече още.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36

    Default

    Не се вижда да е намаляла спирачната течност.
    Като е на място колата намалява и като се изгаси спира да тече.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ако си сигурен, че спирачната течност не намалява, остави я да работи намясто, подложи някакъв съд да събира това, което тече. Преди това измери нивото на маслото в мотора. Когато изтече определено количество - примерно 1/2 литър, премери отново нивото на маслото в мотора. Ако се е понижило, ориентирай се към семеринга на коляновия вал.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36

    Default

    Техника разглоби отново колата, според него тече от лагер помпата. На старата е имало някакъв семеринг, но на новата няма. Поръча другa и същата работа. Съществува ли изобщо такъв семеринг.
    Лагер помпата е на Валео > https://www.autopower.bg/%D0%BB%D0%B...7538.html#desc

    Някаква идеа какво да правим?

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ще сложиш край на тази драма, като се обадиш на Румен:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F0%E2%E8%E7%E0


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36

    Default

    Пратих телефона на механика да се обади да видим....много благодаря!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •