Results 1 to 7 of 7

Thread: От Boxer 1.4 на 1.6

  1. #1

    Default От Boxer 1.4 на 1.6

    Здравейте, възможно ли двигателя на 1.4 боксер да се смени с 1.6 боксер като електрониката от 1.4 си остане?

  2. #2
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by nrgman View Post
    Здравейте, възможно ли двигателя на 1.4 боксер да се смени с 1.6 боксер като електрониката от 1.4 си остане?
    Не. 1.3/4 е друг модел/концепция, различна от 1.6. Различавт се и софтуерно и механично. При 1.3/4 идеята е - моно инжеккцоион, докато при 1.6 е .....стерео(по близко до пълна инжекция).
    Ако съвсем механично размените 1.4/3 с 1.6, то резултатите ще са неочаквано зле. Различна концепция - степен на компресия, начин на смесообразуване,.........
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #3

    Default

    Да и аз до колкото прочетох по форуми от чужбина са със съвсем различни екута и ако се прави такава размяна трябва и те да се сменят. Работа е там че моето 1.4 сдаде багажа а ми попадна 1.6 на добра цена.

  4. #4
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by nrgman View Post
    Да и аз до колкото прочетох по форуми от чужбина са със съвсем различни екута и ако се прави такава размяна трябва и те да се сменят. Работа е там че моето 1.4 сдаде багажа а ми попадна 1.6 на добра цена.
    Моето мнение е че трябва да се мисли по скоро по обратният вариянт - 1.6 да получи съответните "добавки" , та легитимно да е на пътя. Инак, няма смисъл, освен случаите включващи моментно емоционално състояние, разбира се. Не забравяйте че освен техническата размяна, има и документална такава .
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #5

    Default

    Това 1.6 е само двигател внесен от Италия. Да ясно е че ще се регистрира с друг двигател в КАТ.

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Сега се разроеих по форума и попаднах на тая тема. Та по темата! !.4, 1.5, 1.6 и 1.7 са с еднакви разпределителни валове. С еднакво газоразпределение. Тоест и техническите им характеристики са много подобни, да не кажа еднакви. Разликата е в инжекционите. от най-осраните бошови простотии на 33, тя до 1.6 на 145/6. На 1.4 Марелито на 33 също не е зле, въпреки, че е фул груп. Когато тръгнах да комбинирам 1.7 с инжекцион на Марелли от 1.4 се чу доста вой и бях обявен за глупак, но резултатът беше уникален. 33-ката с Бош-а едвам го докарваше до 185, тоест малко повече от 1.4. С инжекциона от 1.4 обаче с лекота вдигаше 200, като до 205 се виждаше, че клапаните вече увисват. Иначе двигателя работеше като вентилатор. Сменявай смело, но се старай да си оставиш от 1.4 инжекциона.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Сега се разроеих по форума и попаднах на тая тема. Та по темата! !.4, 1.5, 1.6 и 1.7 са с еднакви разпределителни валове. С еднакво газоразпределение. Тоест и техническите им характеристики са много подобни, да не кажа еднакви. Разликата е в инжекционите. от най-осраните бошови простотии на 33, тя до 1.6 на 145/6. На 1.4 Марелито на 33 също не е зле, въпреки, че е фул груп. Когато тръгнах да комбинирам 1.7 с инжекцион на Марелли от 1.4 се чу доста вой и бях обявен за глупак, но резултатът беше уникален. 33-ката с Бош-а едвам го докарваше до 185, тоест малко повече от 1.4. С инжекциона от 1.4 обаче с лекота вдигаше 200, като до 205 се виждаше, че клапаните вече увисват. Иначе двигателя работеше като вентилатор. Сменявай смело, но се старай да си оставиш от 1.4 инжекциона.
    Ревизирай си постът, моля!
    п.п. Добре де, поне това че 1.7 е с еднакво газоразпределение с останалите коригирай!
    Ще си изтрия постът после. приемам че за боксери си пишем, ама....
    И не - ако сложиш електрониката на 1.3 на 1.6 - рискуваш да се взриви, карайки го на 'прекъсвач".
    Направо ми "увиснаха клапаните" от тоя ти пост.
    Вземи се в ръце!

    п.п.п.п.п.
    Явно няма,
    Никой, четящ тоя раздел, да не си прави експерименти! Нито е вярно че ако два двигателя със сходно газоразпределение имат сходни параметри. Нито е вярно че изброените имат сходно газоразпределение.
    На кратко - тоя човек ви заблуждава жестоко.
    И ... за бога - не си дращете полираните цилиндри със шкурка. безумие е!
    Last edited by ivan dimitrov; 19-11-2022 at 17:54.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •