Results 1 to 8 of 8

Thread: Вклучва по рано ограничителя.

  1. #1

    Default Вклучва по рано ограничителя.

    Здравейте.Имам колата от около две години.
    Но от няколко месеца имам големи проблеми с нея.
    Почна се от това че имаше детонации в двигателя.На диагностика показа датчик детонации.
    Сменен е с нов и грешката изчезна,но точно тогава показа че потенциометъра на дросела не може да се обучи(изхабени писти).
    Сменен е с работещ дросел и потенциометър от работещ автомобил.
    Колата се караше около два месеца градско,но при първото инлизате извън града забелязах че не искаше да дигне повече от 3600 об. на място или в движение.
    Пак на диагностика и няма никакви записани грешки,но при 3600 об все едно че удря ограничител.
    Всички майстори при които съм ходил вдигнаха ръце че не знаят какво и е.
    Ако някой му се е случвало подобен проблен или може да ме насочи от какво може да е Ще съм му много благодарен.

  2. #2

    Default

    Почнете с това което сте сменили и по точно с дросела опънато ли е жилото на газта да не сте го оставили хлабаво и да не може да се отвори дросела,незнам ти ли си си ги сменял или си ходил на майстор и как никой не се е сетил да даде газ да види че неможе да се форсира
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  3. #3

    Default

    Жилото е опънато,и дросела се отваря нормално.Не ми се е налагало да дигам повече от 3000 оборота ,затова и не забелязах кога точно се е появил проблема.
    На Мултиекускан-а засича макс обороти (7240) а всъщност колата вдига до 3600-3700 оборота.

  4. #4

    Default

    Има ли катализатор
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  5. #5

    Default

    Катализатора е премахнат още преди да купя колата.С резонантно гърне е.

  6. #6
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Нямам опит с тоя двигател, но от едно рено, което имах - кабели, свещи, бобини, горивна помпа, дебитомер. Причините може да са много. При мен на JTD 156 скоро ми заби дебитомера и повече от 3к оборота трудно вдигаше в движение. Виж на живи данни с МЕС дали всичко е в норма.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  7. #7
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by fentazi85 View Post
    Жилото е опънато,и дросела се отваря нормално.Не ми се е налагало да дигам повече от 3000 оборота ,затова и не забелязах кога точно се е появил проблема.
    На Мултиекускан-а засича макс обороти (7240) а всъщност колата вдига до 3600-3700 оборота.
    Направете пак диагностика и вижте там да няма разминаване. Електрониката да казва че в момента са 5000об/м а реално да са 3000 примерно...
    Иначе може и помпа да прави проблем, или горивен регулатор и тн…
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Откачаш акумулатора за десетина минути! После закачаш акумулатора! Даваш контакт за пет секунди и го изключващ за петнадесет! И така три пъти. Без да палиш!!!. Системата е за обучение на моторчето за празен ход, но може да свърши работа. Ако не помогне-няма да навреди! Иначе ми прилича за изпуфкал някой елемент и отчита двойно повече обороти. Обикновено отчита на половина, а при тебе е на обратно.Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •