Results 1 to 3 of 3

Thread: Смяна на датчик на КВ и РВ

  1. #1

    Default Смяна на датчик на КВ и РВ

    Здравейте колеги,

    Диагностиката показа, че датчкът на КВ ми е изплякал, та ще се сменя. Интересува ме, обаче, понеже бях чел някъде, дали при смяната му е препоръчително да се смени и този на РВ, въпреки че при диагностиката не показва проблем в него? Ако трябва, то има ли къде да се прочете защо? Порових се за повече информация, обаче явно съм слаб в ровенето и влезнах, за да питам.

    Също така, имате ли препоръки какви датчици да се ползват? Поне от цените, които видях онлайн - тези за КВ вървят от 16 до 45 лв., но тези за РВ са от 26 до 115 лв. Разликата при тия за КВ не е голяма и не е кой знае каква дилемата. Терзанията идват относно този за РВ - трябва ли да се смени и с какъв бихте препоръчали?

    Двигателят е 1,9 JTD (115 к.с.)

    Благодаря предварително!

  2. #2

    Default

    Моята е бензинка, но като минах през същото смених само датчика на коляновия вал. Минаха 5 години от тогава. За 30 лв разлика си вземи оригинален на Бош, според мен не си заслужава да рискуваш с ментета в тоя случай.



  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Моята е бензинка, но като минах през същото смених само датчика на коляновия вал. Минаха 5 години от тогава.
    Благодаря за отговора. Вероятно ще направя и аз така.

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    За 30 лв разлика си вземи оригинален на Бош, според мен не си заслужава да рискуваш с ментета в тоя случай.
    Да, за това няма никаква дилема.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •