Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Alfa 164 V6 Turbo държи 2000 оборота студена и след като загрее гасне

  1. #1
    започва да се пристрастява osti's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Разград/София
    Age
    36
    Posts
    30

    Default Alfa 164 V6 Turbo държи 2000 оборота студена и след като загрее гасне

    Здравейте колеги.

    Имам следният проблем с 164-ката. Когато я запаля студена, работи за около 4-5 секунди на около 1000 оборота и след това скача на 2000-2100. Ако подам газ леко прекъсва преди да се изфорсира. Работи така докато стигне 50-60 градуса след което гасне и за да запали отново педала на газта трябва да е натиснат напълно и ако оборотите паднат под 2000 гасне отново. Няма мощност и не може да се кара в това състояние.
    По двигателят са правени следните неща:
    • Нови свещи NGK BP7ES.
    • Нови запалителни кабели NGK.
    • Нови капачка и палец.
    • Нов рециркулационен клапан(старият беше със спукана мембрана и пропускаше във всички посоки).
    • Всички вакуумни линии са сменени със силиконови, като маркучите са дебелостенни точно за вакуум.
    • Турбината е рециклирана, балансирана и всички гарнитури по изпускателните колектори са подменени с нови.
    • Инжекторите са почистени на ултразвук.


    Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно, насоки какво друго да проверя?

    Мислех, че след смяната на рециркулационният клапан и вакуумните маркучи, ще се оправи, защото правеше същото нещо и преди да се подменят но това не се случи.
    Нещо друго, което забелязах е че до уреда за налягане на турбото на таблото свети жълта лампа, индикация за пренадуване ли е това?

    Друг въпрос също, маркуча който излиза от дебитомера и маркуча, който отива в турбината, между тях има метална тръба, която ги свързва, видях че от рециркулационният клапан влиза там въздуха но също така има и едно много малко маркуче с пластмасова тръбичка. Тази тръбичка отива някъде под левият калник, какво е нейното предназначение, къде отива този вакуум?
    166 V6 TB
    164 V6 Turbo - Bought sight unseen

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Сигурен ли си на 100% че не засмуква от някъде където не трябва въздух!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    започва да се пристрастява osti's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Разград/София
    Age
    36
    Posts
    30

    Default

    Да, сигурен съм напълно, че не засмуква въздух от някъде където не трябва. Даже работи много богато, усеща се миризма на бензин, днес ми залютя на очите чак.
    166 V6 TB
    164 V6 Turbo - Bought sight unseen

  4. #4
    любител "АЛФИСТ" kkiko's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Добрич
    Posts
    131

    Default

    Да те питам,този рециркулационен клапан не е ли регулатора на налягането на горивото? Ако не е ,от там може да е проблема.Ще покажа на снимките
    Quote Originally Posted by osti View Post
    Здравейте колеги.

    Имам следният проблем с 164-ката. Когато я запаля студена, работи за около 4-5 секунди на около 1000 оборота и след това скача на 2000-2100. Ако подам газ леко прекъсва преди да се изфорсира. Работи така докато стигне 50-60 градуса след което гасне и за да запали отново педала на газта трябва да е натиснат напълно и ако оборотите паднат под 2000 гасне отново. Няма мощност и не може да се кара в това състояние.
    По двигателят са правени следните неща:
    • Нови свещи NGK BP7ES.
    • Нови запалителни кабели NGK.
    • Нови капачка и палец.
    • Нов рециркулационен клапан(старият беше със спукана мембрана и пропускаше във всички посоки).
    • Всички вакуумни линии са сменени със силиконови, като маркучите са дебелостенни точно за вакуум.
    • Турбината е рециклирана, балансирана и всички гарнитури по изпускателните колектори са подменени с нови.
    • Инжекторите са почистени на ултразвук.


    Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно, насоки какво друго да проверя?

    Мислех, че след смяната на рециркулационният клапан и вакуумните маркучи, ще се оправи, защото правеше същото нещо и преди да се подменят но това не се случи.
    Нещо друго, което забелязах е че до уреда за налягане на турбото на таблото свети жълта лампа, индикация за пренадуване ли е това?

    Друг въпрос също, маркуча който излиза от дебитомера и маркуча, който отива в турбината, между тях има метална тръба, която ги свързва, видях че от рециркулационният клапан влиза там въздуха но също така има и едно много малко маркуче с пластмасова тръбичка. Тази тръбичка отива някъде под левият калник, какво е нейното предназначение, къде отива този вакуум?
    Last edited by kkiko; 30-07-2020 at 12:43. Reason: опит за качване на снимка
    Мечтател

  5. #5
    започва да се пристрастява osti's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Разград/София
    Age
    36
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by kkiko View Post
    Да те питам,този рециркулационен клапан не е ли регулатора на налягането на горивото? Ако не е ,от там може да е проблема.Ще покажа на снимките
    Привет, имам предвид този клапан. Наричат го още байпасен клапан. Когато дроселовата клапа затвори, въздуха, който е нагнетен от турбокомпресора минава през този клапан и влиза след дебитомера но преди турбокомпресора.
    Click image for larger version. 

Name:	IMAG1587.jpg 
Views:	32 
Size:	50.6 KB 
ID:	171650Click image for larger version. 

Name:	IMAG1588.jpg 
Views:	33 
Size:	43.4 KB 
ID:	171651
    166 V6 TB
    164 V6 Turbo - Bought sight unseen

  6. #6
    любител "АЛФИСТ" kkiko's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Добрич
    Posts
    131

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by osti View Post
    Привет, имам предвид този клапан. Наричат го още байпасен клапан. Когато дроселовата клапа затвори, въздуха, който е нагнетен от турбокомпресора минава през този клапан и влиза след дебитомера но преди турбокомпресора.
    Click image for larger version. 

Name:	IMAG1587.jpg 
Views:	32 
Size:	50.6 KB 
ID:	171650Click image for larger version. 

Name:	IMAG1588.jpg 
Views:	33 
Size:	43.4 KB 
ID:	171651
    Аз имах предвид този(ще опитам да кача снимки),защото е възможно заради него да имаш аномалията с горивото.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0226.jpg   IMG_0227.jpg   IMG_0228.jpg   IMG_0229.jpg  
    Мечтател

  7. #7
    започва да се пристрастява osti's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Разград/София
    Age
    36
    Posts
    30

    Default

    Това предполагам, че е горивният регулатор, който стои от едната страна на двете рейки, нали? Проверих с манометър дали държи налягане. Когато помпата върти, държи около 3-3.5бара. На изгасен контакт държи около 2.8-2.5 Нещо странно, което се случи последният път е че когато започна да въртя, налягането пада. Като проверих с пробна лампа на клемите на горивната помпа. Когато почна да въртя на стартер помпата се изключва. Та сега и това излезе като проблем и ще гледам да го отстраня.
    166 V6 TB
    164 V6 Turbo - Bought sight unseen

  8. #8
    любител "АЛФИСТ" kkiko's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Добрич
    Posts
    131

    Default

    Точно така,той е след горивната помпа, и като подадеш газ-вакуума на всмукателния колектор чрез маркучето което го свързва с регулатора-поддържа налягането в горивната рейка=3 бара или атмосфери(както искаш) и двигателя работи с по-високи обороти.НО ако мембраната ну е заминала(пропуска бензин в маркучето) и както ти се е случило ,от 1000 оборота отиваш на 2000 и кусур и после ти гасне защото се дави от многото бензин-че даже ти е залютяло на очите.Аз на моята 164-ка го смених и се оправи-държи си нормално 1000 оборота на празен ход;същото нещо ми се случи и с предишната ми 164-ка,само смяна с нов регулатор.А проверката дали пропуска бензин през мембраната е като извадиш маркучето от всмукателния колектор!
    Мечтател

  9. #9
    започва да се пристрастява osti's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Разград/София
    Age
    36
    Posts
    30

    Default

    Супер, ще го пробвам като съм отново при колата и ще пиша за резултати. Благодаря за напътствията.
    166 V6 TB
    164 V6 Turbo - Bought sight unseen

  10. #10
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by osti View Post

    Друг въпрос също, маркуча който излиза от дебитомера и маркуча, който отива в турбината, между тях има метална тръба, която ги свързва, видях че от рециркулационният клапан влиза там въздуха но също така има и едно много малко маркуче с пластмасова тръбичка. Тази тръбичка отива някъде под левият калник, какво е нейното предназначение, къде отива този вакуум?
    Този шлаух би трябвало да е за бензиновите пари от резервоара. В калника трябва да има резервоар с клапан, който в определен момент отваря и изпуска парите в смукателния колектор. Все си мисля, че това резервоарче е в десния калник, не в левия. Възможно е да е от него, макар и много малко вероятно. По-скоро се насочи, към дебитомер. Дросела с моторче ли е или с жило за газта? Датчиците за температура на мотора какво показват? За мотроника има отделен датчик от този за таблото. Ако той се е скапал и отчита примерно -20*, а вън е +30 е нормално да държи такива обороти и да смърди на бензин.
    Last edited by Boby; 06-08-2020 at 13:15.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  11. #11
    любител "АЛФИСТ" kkiko's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Добрич
    Posts
    131

    Default

    Quote Originally Posted by kkiko View Post
    Аз имах предвид този(ще опитам да кача снимки),защото е възможно заради него да имаш аномалията с горивото.
    Ето и точната снимка на регулатора който смених
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1695.jpg  
    Мечтател

  12. #12
    Запален алфист Член на клуба Чавдар's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Банкя
    Posts
    159

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Този шлаух би трябвало да е за бензиновите пари от резервоара. В калника трябва да има резервоар с клапан, който в определен момент отваря и изпуска парите в смукателния колектор. Все си мисля, че това резервоарче е в десния калник, не в левия. Възможно е да е от него, макар и много малко вероятно. По-скоро се насочи, към дебитомер. Дросела с моторче ли е или с жило за газта? Датчиците за температура на мотора какво показват? За мотроника има отделен датчик от този за таблото. Ако той се е скапал и отчита примерно -20*, а вън е +30 е нормално да държи такива обороти и да смърди на бензин.
    Карам повече от 2 години без въпросният резервоар с клапан (канистър) и нямам такива проблеми, при мен се намира в левият калник, а има и още един над резервоара в багажника. Имах същият проблем до момента в който стигне 50/60 гр. и при мен специално след смяна на свещи и кабели, всичко се оправи.
    Alfa Romeo 164 2.0 TS Super

  13. #13
    започва да се пристрастява osti's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Разград/София
    Age
    36
    Posts
    30

    Default

    След доста пробвани неща се оказа, че явно е от датчик за температурата на охладителната течност. До преди да откача датчика държеше 2000 оборота, палеше трудно, като загрееше гаснеше и всички гореописани неприятности. Откачих датчика, оборотите паднаха на 1000 и колата заработи прекрасно. Няма прекъсване, няма пушене като локомотив, няма богата смес. Проблема е че откачих датчика, който подава сигнал към таблото и колата заработи нормално, което ми се струва крайно нелогично. Датчика се вижда на тази снимка под номер 1

    Click image for larger version. 

Name:	164 coolant sensors Euro late model.jpg 
Views:	18 
Size:	20.0 KB 
ID:	171695

    Като самият датчик има две букси, едната е закривена явно, за да не се ползва а в другата влиза един кабел само. Ще видя какво се случва и с другият датчик, има ли го, няма ли го, има ли някакви кабели закачени към него.
    166 V6 TB
    164 V6 Turbo - Bought sight unseen

  14. #14
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Датчика с единия кабел е за червената лампа до стрелката. Ако го изключиш трябва да светне. Другия е за стрелката, а явно и за мотроника щом казваш, че няма друг. Обикновенно са с два датчика.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  15. #15
    започва да се пристрастява osti's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Разград/София
    Age
    36
    Posts
    30

    Default

    С два датчика е моята. Единият е с два кабела, който трябва да е за мотроника а другият с един кабел е за стрелката. Проблема е че като откача кабела за стрелката и колата заработва нормално, което ме кара да си мисля, че някой си е играл с инсталацията. Ще търся да сменя датчика с нов и да видим дали, ще има разлика. Защото в момента както работи нормално и закача кабела за стрелката, колата почва да работи много богато.
    166 V6 TB
    164 V6 Turbo - Bought sight unseen

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •