Results 1 to 15 of 17

Thread: Ключ.за.запалване на Алфа 147 бензин 1.6TS 2006.г.Феислифт

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява vesko_78's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    35

    Default Ключ.за.запалване на Алфа 147 бензин 1.6TS 2006.г.Феислифт

    Здравейте.Появи се проблем с ключа за колата.Спря да.отключва,заключва и багажника не се отваря от копчето на ключа.Изобщо трите бутона не работят.Не е от батерията.Смених я с нова и не работят.Откл.от ключалката ръчно.Иначе колата познава ключа и пали(за имобилайзера става въпрос).
    От какво може да е?От раз спря.Заключих и после само ръчно с ключа.Бутоните не щат.

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Отиди при ключар, да замери дистанционното дали изобщо излъчва сигнал. Също провери, дали контактува батерията в гнездото.

  3. #3
    започва да се пристрастява vesko_78's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    35

    Default

    И аз мисля да проверя батерията ама ме е страх да не прецакам нещо и да спре да го познава колата,че няма палене тогава.С какво се проверява дали излъчва?Сам не мога ли да проверя?

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by vesko_78 View Post
    И аз мисля да проверя батерията ама ме е страх да не прецакам нещо и да спре да го познава колата,че няма палене тогава.С какво се проверява дали излъчва?Сам не мога ли да проверя?
    Батерията няма връзка с паленето. За проверка на излъчването има специални устройства. Евтини са. Ама няма смисъл да се купува според мен. Показват и честотата.

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Всеки ключа, който прави автоключове или монтира аларми , има такова.

  6. #6
    започва да се пристрастява vesko_78's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    35

    Default

    Така.Ходих при ключар.Ключа си излъчва и е наред.Той като видя още о вика ооо Алфа 147.Нищо и няма,просто 147-то от раз си губят паметта и просто ключа трябва да се обучи.За целта трябва кода на колата.Тоест всяка кола си има код,без него няма как да стане обучението.

    Та,за какъв код става въпрос и от къде да го взема?И как става обучението на ключа?

  7. #7
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Сериозните "ключари" нямаше да говорят глупости а щяха да ти извадят кода и да обучат ключа срещу 100-150лв. Въпросния код го има в оригиналните документи на колата при продажбата и се ползва за доста неща освен за ключовете. Доколкото помня могат да се обучат до 8 ключа.

    Ето ти едни хора които ще ти свършат работа.
    https://www.keyplus.bg/
    Разгледай сайта. Има и цени.
    Зависи какъв е проблема може и да се разминеш с доста по-малка сума.
    Last edited by robygas; 25-08-2020 at 23:17.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #8
    започва да се пристрастява vesko_78's Avatar
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    35

    Default

    Да де той ми каза 20лв за изваждане на кода и 20лв за обучение.Общо 40лв.Ама рекох ако мога сам.Тука четс теми за тази дейност.
    Но забравяне на кода само с откл.и закл.ли се свързва?Защпто колата познава ключа и пали.За имобилайзера говоря.

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Историята няма общо с имобилайзера. Ако ти извади въпросния код (за програмиране), можеш и сам да си обучиш дистанционните, през MES.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •