Results 1 to 4 of 4

Thread: Чукане при 1200 оборота, 1.9jtdm

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default Чукане при 1200 оборота, 1.9jtdm

    Здравейте!
    Появи ми се едно чукане, като крякане, особено отчетливо при ниски обороти. На 2-ра и 3-та скорост, почва изразително на 1100-1200 оборота да се чува най-добре, може би на повече го има, но не се чува от шума на двигателя. Един некадърник каза, че бил маховика и след смяна щяло да спре. Сигурно е бил тръгнал, защото колата звучеше странно при първите 10 минути след студено палене, след което двигателят работи тихо, а сега е тих от самото палене, но не е от него чукането. Така, след като съм 1.5К назад и след 4 дни в сервиза... Чукането пак го има и при включен и при изключен климатик. Шайбата на компресора на климатика присвирва, но явно не е от нея.
    Отделно откакто ми смени тоя маховик, при скорост над 30км/ч, дори без да подавам газ, дори по инерция, т.е. на изключена скорост, се чува някакъв шум, като от зъбни колела или тежки метални плочи, които се въртят и се трият помежду си. Не знам как да го опиша точно, един глъхнещ шум.
    Ходих на един друг майстор, който навремето ми отстрани течове по климатика на същата кола, и той, заедно с още двама души със слушалка я слушаха и каза, че е нещо откъм първи цилиндър, не било за един ден работа и не била за път. Да му я карам в понеделник.
    Колата е 147, 1.9jtdm, 150 коня.
    Идеи и насоки, какво може да е? Благодаря в аванс!
    Last edited by bikerider; 14-08-2020 at 18:25.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •