Results 1 to 4 of 4

Thread: Чукане при 1200 оборота, 1.9jtdm

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default Чукане при 1200 оборота, 1.9jtdm

    Здравейте!
    Появи ми се едно чукане, като крякане, особено отчетливо при ниски обороти. На 2-ра и 3-та скорост, почва изразително на 1100-1200 оборота да се чува най-добре, може би на повече го има, но не се чува от шума на двигателя. Един некадърник каза, че бил маховика и след смяна щяло да спре. Сигурно е бил тръгнал, защото колата звучеше странно при първите 10 минути след студено палене, след което двигателят работи тихо, а сега е тих от самото палене, но не е от него чукането. Така, след като съм 1.5К назад и след 4 дни в сервиза... Чукането пак го има и при включен и при изключен климатик. Шайбата на компресора на климатика присвирва, но явно не е от нея.
    Отделно откакто ми смени тоя маховик, при скорост над 30км/ч, дори без да подавам газ, дори по инерция, т.е. на изключена скорост, се чува някакъв шум, като от зъбни колела или тежки метални плочи, които се въртят и се трият помежду си. Не знам как да го опиша точно, един глъхнещ шум.
    Ходих на един друг майстор, който навремето ми отстрани течове по климатика на същата кола, и той, заедно с още двама души със слушалка я слушаха и каза, че е нещо откъм първи цилиндър, не било за един ден работа и не била за път. Да му я карам в понеделник.
    Колата е 147, 1.9jtdm, 150 коня.
    Идеи и насоки, какво може да е? Благодаря в аванс!
    Last edited by bikerider; 14-08-2020 at 19:25.

  2. #2

    Default

    На мен ми тропаше демпферната шайба на коляновия вал. Откачете пистовия ремък и чуйте тропа ли още.

  3. #3
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by bikerider View Post
    Здравейте!
    Появи ми се едно чукане, като крякане, особено отчетливо при ниски обороти. На 2-ра и 3-та скорост, почва изразително на 1100-1200 оборота да се чува най-добре, може би на повече го има, но не се чува от шума на двигателя. Един некадърник каза, че бил маховика и след смяна щяло да спре. Сигурно е бил тръгнал, защото колата звучеше странно при първите 10 минути след студено палене, след което двигателят работи тихо, а сега е тих от самото палене, но не е от него чукането. Така, след като съм 1.5К назад и след 4 дни в сервиза... Чукането пак го има и при включен и при изключен климатик. Шайбата на компресора на климатика присвирва, но явно не е от нея.
    Отделно откакто ми смени тоя маховик, при скорост над 30км/ч, дори без да подавам газ, дори по инерция, т.е. на изключена скорост, се чува някакъв шум, като от зъбни колела или тежки метални плочи, които се въртят и се трият помежду си. Не знам как да го опиша точно, един глъхнещ шум.
    Ходих на един друг майстор, който навремето ми отстрани течове по климатика на същата кола, и той, заедно с още двама души със слушалка я слушаха и каза, че е нещо откъм първи цилиндър, не било за един ден работа и не била за път. Да му я карам в понеделник.
    Колата е 147, 1.9jtdm, 150 коня.
    Идеи и насоки, какво може да е? Благодаря в аванс!
    Нещо се обърках от така написаното. Значи, караш колата на тоз убавец с въпросното чукане. Той поставя диагнозата и ти сменя маховика, ти плащаш 1.5к и си взимаш колата с повече дефекти?
    А, само да питам? Де копаш кинтите, да дойда и аз с лопатата? Това в кръга на шегата.
    Ако е така, то му върни колата да за да си я оправи или подай жалба. Не говорим за 100 лева ремонт.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    60

    Default

    Значи аз съм съгласен, че маховикът е бил тръгнал, щото имаше едни вибрации, при палене на студено в първите 10 минути, които вече ги няма, колата пали тихо, и понякога задната влизаше трудно, съединителят не беше още на кочан, но не беше и от най-меките. Ок, сменил го, не ми е приятна цифрата, но този ремонт щеше да дойде скоро. Неприятното е, че този нещастник за пореден път оправя не това, за което му е докарана колата, а нещо, което е скъпо да се ремонтира и се прави на глух, за това, което като му я закарам, уж е чул, а всъщност недочул и непоправил. Явно на вратата на гаража му някой недоволен неслучайно е написал "Гъс" със спрей. На "Позитано" в Разсадника се намира. Ама пусто, че ми е близо до офиса. В интерес на истината, когато макферсоните ми си счупиха чашите на пружините от корозията, ги смени коректно, но явно е мошеник за съжаление Венци и на места му се носи слава на такъв. А той по принцип е жичкадчия, повярвал си, че може да прави всичко.
    Жалба при него трудно, а ако се карам много с него, най-много да ѝ направи някоя мизерия и да ми я върне с нея.
    Last edited by bikerider; 14-08-2020 at 23:31.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •